26. 2. 2020

Město Kopřivnice srdečně zve všechny seniory na akci z cyklu Aktivní senior 2020. Hra s příběhy II – Kurz tvůrčího psaní: „Příběh, všechno má příběh – jen ho stačí vidět.“  (Bohumil Hrabal). Během čtyř dvouhodinových setkání si vyzkoušíte některé z technik tvůrčího psaní, objasníme si rozdíl mezi prozaickým a dramatickým myšlením a aplikujeme nabyté znalosti při vytváření vlastních krátkých textů. Pokud rádi píšete, tvoříte, hrajete si, je kurz určen právě vám. Neděle 8.3., 15.3., 22.3. a 29.3. vždy od 15 hodin, Skautské centrum Vanaivan. Počet účastníků je omezen na 15 osob a je třeba se předem přihlásit nejpozději do 6.3.2020 na tel. č. 556 879 460 nebo e-mail pavla.zrunkova@koprivnice.cz. Pokud se kurz nenaplní seniory, mohou se přihlásit také zájemci od 18 let. Vstup zdarma.

 

V březnu bude v  kopřivnickém kině rušno a nabito více než jindy. Diváci se mohou těšit na pravidelné promítání projektů Filmového klubu, Mámina kina Mikina, Umění v kině, na novinky ze světa českého i zahraničního filmu, pro děti je připraveno dopolední promítání po celý týden jarních prázdnin a po dlouholeté pauze se vrací také promítání v brzkých odpoledních hodinách s názvem „KinoSen“.

 

Premiéra 10. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice ve čtvrtek 27. 2. 2020 v přímém přenosu od 16:00 hodin.

  • Repríza v neděli 1. 3. 2020 od 14:00 hodin.
  • Repríza v pondělí 2. 3. 2020 od 19:00 hodin.

Na programu zasedání jsou například navrženy tyto body. Projednání zdravotního plánu města Kopřivnice, dva návrhy na pořízení změny Územního plánu. Plán financování obnovy vodovodů a kanalizací pro období 2019 až 2028 a Obecně závazná vyhláška o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Zastupitelé se budou také zabývat zprávou o stavebně technickém stavu mostních objektů v majetku města ve správě spol. SLUMEKO a plánem zlepšování Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 pro rok 2020. V souvislosti s budování nové kanalizace ve Vlčovicích a Mniší je zastupitelům předložen program na podporu realizace kanalizačních přípojek na nově budovanou oddílnou kanalizaci a dále to budou dotace na podporu kultury a osvětové činnosti, individuální dotace fotbalovému klubu Vlčovice-Mniší a regionálnímu muzeu Kopřivnice pro letošní rok. Mezi posledními body je navržena volba člena Finančního výboru zastupitelstva města a zpráva o činnosti Kontrolního a finančního výboru zastupitelstva města za rok 2019.

 

Vernisáž výstavy SOCHY SMALTY SKICY proběhne v pátek 28. února v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava představuje výtvarné práce z posledních let tvorby Šárky Hyklové a Lukáše Grohmanna – sochařská díla, malby, smalty a reliéfy ve variacích na náměty portrétů, zvířat a vodního světa. Výstava potrvá do 19. dubna 2020.

 

Společnost LB Cemix prezentovala zástupcům Štramberku další záměr, jak rozšířit své podnikání ve Štramberku.

 

Novojičínská nemocnice má kompletně zrekonstruovaný zákrokový sál pro operační porody.

 

Moravskoslezští záchranáři získali díky podpoře MS kraje 15 nových sanitek.

 

Koprstavi.cz je webová adresa, na které mohou zájemci získat přehledné a ucelené informace o investičních projektech v Kopřivnici. Radnice ve středu 19. února 2020 spustila inovovanou stránku, která chce veřejnosti přiblížit, co vše se ve městě s automobilovou tradicí aktuálně staví, co se připravuje anebo nedávno dokončilo. Více než 40 investičních projektů si mohou prohlédnout zájemci po zadání adresy www.koprstavi.cz. Webová stránka radnice nabízí lidem možnost seznámit se s projekty, které se v Kopřivnici připravují, jsou v realizaci i ty, které byly nedávno dokončeny. Po jejím rozkliknutí se lidé dozví nejen ucelený popis projektu, ale uvidí také aktuální informace o tom, jak je akce daleko, vizualizace nebo fotky, časovou osu předpokládaných prací či tiskové zprávy a novinové články vydané k vybrané akci.

 

Veřejnost bude v internetové anketě Nejlepší sportovec roku 2019 rozhodovat, kdo dostane novou cenu v kategorii Nominace veřejnosti.  Ocenění si sportovec s největším počtem hlasů převezme 31. března na slavnostním oceňování sportovců města Kopřivnice za rok 2019. Na webu města bude v aktualitách zveřejněna anketa. Zde bude moci každý návštěvník stránek přidělit jeden hlas. Anketa bude mít na webu rovněž svůj banner a bude aktivní po dobu 14 dní, tedy až do 16. března.

Všichni nominovaní veřejností budou pozvání na slavnostní akci, kde budou tradičně oceňováni sportovci, kolektivy, trenéři a organizační pracovníci za rok 2019. Z celkového množství 41 nominací sportovní komise vybrala 10 jednotlivců, 5 trenérů a 4 družstva. Dále navrhla 4 speciální ceny. kde máme např. ocenění za dlouholetou sportovní činnost anebo ocenění v kategorii sportovní hvězda. Návrhy na ocenění schvaluje rada města. Po slavnostním oceňování sportovců by měla proběhnout výstava ve vestibulu radnice, která oceněné osobnosti více přiblíží.

 

Především pro fyzicky zdatné seniory je určena nabídka práce na turnusy uprostřed přírody. Hledme správce Rozhledny Bílá hora. Pokud vás zajímavá více informací o této činnosti, volejte na číslo 595 179 113 nebo navštivte webové stránky www.rozhledna-bila-hora.cz, kde najdete další potřebné informace.

 

Poslední casting pro letošní ročník pěvecké soutěže Koprstar proběhne v DDM 27. února

 

V tanečním centru relax pořádají 27. února od 17 hodna Baby bál.

 

Divadelní komedie v podání Divadla Verze nabídne 28. února představení Úča musí pryč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice