21. 4. 2014

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.

Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena.

Čištění bude probíhat dle harmonogramu dne:

22. dubna – Komenského, Pod stadionem, Jiráskova, Palackého, Tyršova, Havlíčkova, parkoviště pod a nad bazénem

23. dubna –  Alšova, Duhová, Máchova, P. Nerudy, Janáčkova

 

 

Ve čtvrtek 17. dubna byl veřejnosti představen návrh koncesního projektu „Výstavba a provoz domova pro seniory v Kopřivnici“. Jeho další prezentace proběhne na mimořádném zasedání zastupitelů ve čtvrtek 5. 6. 2014.

 

 

Kopřivnice zmapuje nekuřácké provozovny. Město Kopřivnice se rozhodlo podpořit provozovatele restauračních zařízení, kteří svým hostům zajišťují zdravé prostředí. Proto se chystá zmapovat, označit a propagovat nekuřácké provozovny, a pomoci tak Kopřivničanům při výběru podniků, v nichž se chtějí stravovat nebo trávit svůj volný čas. Certifikované místo bude označeno jednoduchým grafickým symbolem a získá možnost bezplatné prezentace na webových stránkách města, což umožní zvýšení návštěvnosti hostů vyhledávajících nekuřácké prostředí. Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující nějakou formu občerstvení.  Pokud Vás projekt zaujal, chcete přihlásit vlastní podnik, případně máte tip na oblíbenou nekuřáckou restauraci ve městě, kontaktujte odbor sociálních věcí a zdravotnictví písemně na adrese Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, nebo prostřednictvím e-mailu martina.svrckova@koprivnice.cz. Termín pro odevzdání přihlášek je stanoven na 9. května 2014, a poté bude následovat ověření plnění podmínek hodnotitelským týmem. Přehled certifikovaných nekuřáckých provozoven v Kopřivnici bude veřejnosti a médiím představen 30. května u příležitosti Světového dne bez tabáku.

 

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na oslavy Dne Země, které se uskuteční v úterý 22. dubna od 8:30 hodin v sadu Edvarda Beneše. Příchozí se mohou těšit na zajímavý program plný ekologických aktivit, soutěží i zábavy. Chybět nebudou výstavy, divadelní představení, bubenická show, promítání filmu nebo závěrečný koncert. Více informací naleznete na internetových stránkách města nebo na plakátech ve městě  

 

 

Úterý 22. 4. 2014, 21:00, čajovna Mandala – DEN ZEMĚ: KEIRA IS YOU (PL).Atmosferická, hloubavá a intenzivní hudba kritiky i posluchači uznávané skupiny Keira is You završí oslavy Dne Země v Kopřivnickém parku. Jakub Radomski: „Domnívám se, že recyklace je jedním z nejdůležitějších faktorů, pokud mluvíme o pomoci naší planetě. Pomáhá prodloužit životnost a užitečnost něčeho, co svému původnímu účelu již dosloužilo tím, že produkuje něco, co je použitelné. Recyklace má mnoho výhod a význam nejen pro nás lidi, ale především naši planetu.“

 

 

Středa 23. 4. 2014, 17:00, čajovna Mandala – Setkání na téma: DVA POHLEDY NA SVĚT. POHLED NEVĚDOMÍ  A POHLED VĚDOMÍ.. Žijeme v době transformace a na tento projevený svět se dá pohlížet z různých úhlů pohledu. Kterýma „očima“ chcete tento svět vidět a žít?

 

 

Stavba chodníku omezí dopravu v Mniší. Po Velikonocích se budou muset řidiči projíždějící místní částí Mniší obrnit trpělivostí. Dlouho očekávaná stavba chodníku pod školou pravděpodobně již od 22. dubna zhruba na deset dní zcela uzavře silnici II/486 vedoucí na Hukvaldy. Osobní automobily budou moci využívat místní komunikace, ale nákladní doprava bude zcela odkloněna. V úterý 22. dubna budou zahájeny práce na pokládce kanalizačního potrubí v místě nedaleké autobusové točny. Ty dočasně zkomplikují autobusovou dopravu. Od uvedeného data nebudou do Mniší zajíždět autobusy a cestující tak budou muset využívat zastávku u rozcestí do Vlčovic. Na všechna omezení bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení. Náklady projektu přesahují 13 milionů korun bez DPH, přičemž přibližně 5 milionů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a zbytek bude hrazen z kopřivnického rozpočtu. Stavební práce budou dokončeny na podzim letošního roku.

 

 

Volby do Evropského parlamentu se konají za měsíc, ve dnech 23. a 24. Května.  Volit se bude na území Kopřivnice a místních částí v jednadvaceti volebních místnostech.  Novinkou je změna volební místnosti pro okrsek č. 7 – z dosavadního umístění v DDM se stěhuje do prostor  městského klubu seniorů na ulici Sokolovské č. p. 393. Do 8. května mohou občané žádat o vydání  voličského průkazu.

 

 

3. ročník mezinárodní putovní fotografické soutěže „SIGMUND FREUD – VČERA, DNES, ZÍTRA – si klade za cíl propagaci osobnosti zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. V kategorii A jde o dokument – tedy zachycení stop, které Sigmund Freud zanechal na své životní pouti. V imaginární  kategorii B – je možno  obrazově ztvárnit  psychické  projevy.Vítězné a zdařilé práce budou po vyhodnocení k vidění v Příboře, v Praze, v Ostravě, v Bratislavě, ve Frýdku Místku. Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2014.

 

 

24. 4. ve 14 hodin je připravena beseda nejen pro seniory na téma: Co nám přinesl nový občanský zákoník.  Přednáší Tereza Klevarová, v 10. patře radnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice