18. 4. 2014

 

Divácké hlasování rozhodlo o letošní  Koprstar. Jubilejní 20. ročník kopřivnické soutěže mladých zpěváků byl uzavřen v pátek 11. 4. 2014. V úterý 15. dubna na Jarním koncertu škol byl vyhlášen vítěz – s 324 hlasy se jím stal Vítek Buzek. Žák 6. Třídy ZŠ sv. Zdislavy.

 

 

Letošní úprava školního vyučování v souvislosti se státními svátky: Volné dny byly vyhlášeny na 2. a 9. 5. 2014 v ZŠ E. Zátopka, v ZŠ a Mš 17. listopadu, v ZŠ Milady Horákové, v ZŠ  Alšova, ZŠ sv. Zdislavy , v  ZŠ Mniší a v ZŠ Lubina. 

 

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit a dokonce i vydělat. V sobotu 19. dubna nabídne město Kopřivnice občanům další možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Kompletní vraky budou moci díky nově zavedené možnosti výkupu dokonce zpeněžit. Kopřivničané a občané okolních obcí mají obvykle dvakrát ročně šanci zbavit se svých nepojízdných vozidel zdarma, a to vždy na jaře u příležitosti Dne Země nebo na podzim začátkem října. Zájemci se mohou hlásit přímo u majitele autovrakoviště Ženklava na telefonních číslech 556 852 614, 602 550 002, a to až do 19. dubna. Kompletní vozidla budou likvidována zcela zdarma a nově bude probíhat také výkup, díky kterému mohou majitelé vraků získat až 5 tisíc korun.

 

 

O Velikonočním pondělí 21. 4. 2014 se hradby pod Štramberskou Trúbou opět promění v improvizované lázně a budou otevřeny těm, kteří si chtějí vychutnat blažené chvíle v teplé vodě, třeba s pivem v ruce, třeba se svým partnerem v jedné vaně… a to vše pod širým nebem a s výhledem do kraje. Pro Vás, kdož máte o tento netradiční zážitek zájem, neváhejte si rezervovat termín v jedné ze čtyř vyhřátých van. Ty budou připraveny od 11:00 do 16:00, délka lázeňské procedury je 30 min.

 

 

Ve čtvrtek 17. dubna byl veřejnosti představen návrh koncesního projektu „Výstavba a provoz domova pro seniory v Kopřivnici“. Jeho další prezentace proběhne na mimořádném zasedání zastupitelů ve čtvrtek 5. 6. 2014.

 

 

Během velikonočních dní budou novojičínští dopravní policisté intenzivněji dohlížet nad bezpečností silničního provozu. Převážně se v následujících dnech zaměří na rychlost a alkohol. V průběhu těchto dní v různých časových obdobích a místech na území celého okresu, budou policisté dohlížet na bezpečností silničního provozu, vylučovat neukázněné řidiče ohrožující životy a zdraví ostatních účastníků dopravy. Každý jednotlivý přestupek či zjištění porušení předpisů vyřeší slušně a nekompromisně.

 

 

Pokud si chcete připomenout tradiční Velikonoce, pak navštivte Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře. V neděli zde končí výstava s názvem Dva symboly Velikonoc. Jedná se o výstavu souboru velikonočních kraslic z druhé poloviny 19. století a první poloviny 20. století a unikátního souboru tzv. šturců z 18. a 19. století z depozitáře příborského muzea.

 

 

Krajské kolo Sevemoravské oblasti v boxu se koná v sobotu 19. 4. 2014 v Kopřivnici, na zimním stadionu, začátek v 10:00.

 

 

Soukromé cvičiště v Závišicích si Vás zve  na odbornou přednášku nejen pro pejskaře. V pátek 18. 4 .2014 v 18 hodin v sále pohostinství U Kremlů, dozvíte se více o stravě, veterinární péči i výchově – a to zdarma.

 

 

Touristická akce Otvírání ondřejnických studánek 2014 – v sobotu 19. 4. 2014 startuje ve Frýdlantu nad Ostravicí. Od 8 hodin, cíl je na vrcholu Ondřejníku.

 

 

Městská galerie ve Štramberku zve na fotovýstavu Tomáše Hoďáka a zároveň na výstavu enkaustických obrazů Jany Povalové, začíná 19. dubna v 15 hodin.

 

 

Stavba chodníku omezí dopravu v Mniší. Po Velikonocích se budou muset řidiči projíždějící místní částí Mniší obrnit trpělivostí. Dlouho očekávaná stavba chodníku pod školou pravděpodobně již od 22. dubna zhruba na deset dní zcela uzavře silnici II/486 vedoucí na Hukvaldy. Osobní automobily budou moci využívat místní komunikace, ale nákladní doprava bude zcela odkloněna. V úterý 22. dubna budou zahájeny práce na pokládce kanalizačního potrubí v místě nedaleké autobusové točny. Ty dočasně zkomplikují autobusovou dopravu. Od uvedeného data nebudou do Mniší zajíždět autobusy a cestující tak budou muset využívat zastávku u rozcestí do Vlčovic. Na všechna omezení bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení. Náklady projektu přesahují 13 milionů korun bez DPH, přičemž přibližně 5 milionů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a zbytek bude hrazen z kopřivnického rozpočtu. Stavební práce budou dokončeny na podzim letošního roku.

 

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.

Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena.

Čištění bude probíhat dle harmonogramu dne:

22. dubna – Komenského, Pod stadionem, Jiráskova, Palackého, Tyršova, Havlíčkova, parkoviště pod a nad bazénem

23. dubna –  Alšova, Duhová, Máchova, P. Nerudy, Janáčkova

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice