16. 4. 2014

 

V průběhu velikonočních svátků bude pro veřejnost otevřena rozhledna na Bílé hoře. A to od soboty do pondělí vždy od 9:00 do 18:00.

 

 

Ve středu 16. 4. 2014,v  průběhu výcviku taktiky zákroků policistů v uzavřeném objektu ZŠ Náměstí v Kopřivnici, došlo při použití imitační pyrotechniky, která nemá raný účinek, k detonaci a následnému poškození skleněné výplně oken. Ke zranění policistů ani osob nedošlo.

 

 

Divácké hlasování rozhodlo o letošní  Koprstar. Jubilejní 20. ročník kopřivnické soutěže mladých zpěváků byl uzavřen v pátek 11. 4. 2014. V úterý 15. dubna na Jarním koncertu škol byl vyhlášen vítěz – s 324 hlasy se jím stal Vítek Buzek. Žák 6. Třídy ZŠ sv. Zdislavy.

 

 

Letošní úprava školního vyučování v souvislosti se státními svátky: Volné dny byly vyhlášeny na 2. a 9. 5. 2014 v ZŠ E. Zátopka, v ZŠ a Mš 17. listopadu, v ZŠ Milady Horákové, v ZŠ  Alšova, ZŠ sv. Zdislavy , v  ZŠ Mniší a v ZŠ Lubina. 

 

 

Starosta města svolává na čtvrtek 17. dubna 2014 21. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

 

Představení návrhu domova pro seniory. Ve čtvrtek 17. dubna bude veřejnosti představen návrh koncesního projektu „Výstavba a provoz domova pro seniory v Kopřivnici“. Pokud Vás zajímá, jak by mělo zařízení vypadat a fungovat, přijměte pozvání na 21. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice nebo sledujte přímý přenos na Kabelové televizi Kopřivnice. Prezentace, která přiblíží navrhované architektonické řešení, filozofii budoucího provozování i předpokládaný harmonogram realizace bude na programu zasedání zhruba od 16:15 do 17:45 hodin.

 

 

Kopřivnice zmapuje nekuřácké provozovny. Město Kopřivnice se rozhodlo podpořit provozovatele restauračních zařízení, kteří svým hostům zajišťují zdravé prostředí. Proto se chystá zmapovat, označit a propagovat nekuřácké provozovny, a pomoci tak Kopřivničanům při výběru podniků, v nichž se chtějí stravovat nebo trávit svůj volný čas. Certifikované místo bude označeno jednoduchým grafickým symbolem a získá možnost bezplatné prezentace na webových stránkách města, což umožní zvýšení návštěvnosti hostů vyhledávajících nekuřácké prostředí. Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující nějakou formu občerstvení.  Pokud Vás projekt zaujal, chcete přihlásit vlastní podnik, případně máte tip na oblíbenou nekuřáckou restauraci ve městě, kontaktujte odbor sociálních věcí a zdravotnictví písemně na adrese Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, nebo prostřednictvím e-mailu martina.svrckova@koprivnice.cz.

 

 

Termín pro odevzdání přihlášek je stanoven na 9. května 2014, a poté bude následovat ověření plnění podmínek hodnotitelským týmem. Přehled certifikovaných nekuřáckých provozoven v Kopřivnici bude veřejnosti a médiím představen 30. května u příležitosti Světového dne bez tabáku.

 

 

Stavba chodníku omezí dopravu v Mniší. Po Velikonocích se budou muset řidiči projíždějící místní částí Mniší obrnit trpělivostí. Dlouho očekávaná stavba chodníku pod školou pravděpodobně již od 22. dubna zhruba na deset dní zcela uzavře silnici II/486 vedoucí na Hukvaldy. Osobní automobily budou moci využívat místní komunikace, ale nákladní doprava bude zcela odkloněna.

V úterý 22. dubna budou zahájeny práce na pokládce kanalizačního potrubí v místě nedaleké autobusové točny. Ty dočasně zkomplikují autobusovou dopravu. Od uvedeného data nebudou do Mniší zajíždět autobusy a cestující tak budou muset využívat zastávku u rozcestí do Vlčovic. Na všechna omezení bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení.

 

 

Náklady projektu přesahují 13 milionů korun bez DPH, přičemž přibližně 5 milionů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a zbytek bude hrazen z kopřivnického rozpočtu. Stavební práce budou dokončeny na podzim letošního roku.

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.

Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena.

Čištění bude probíhat dle harmonogramu dne:

17. dubna – Štramberská od Erbenové po Hřbitovní , Jilemnického, Haškova ,Bezručova, Hřbitovní, Skupova a Wolkerova,

18. dubna – Štramberská od Hřbitovní po Máchovou, Alšova k ZŠ a B. Smetany

22. dubna – Komenského, Pod stadionem, Jiráskova, Palackého, Tyršova, Havlíčkova, parkoviště pod a nad bazénem

23. dubna –  Alšova, Duhová, Máchova, P. Nerudy, Janáčkova

 

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na oslavy Dne Země, které se uskuteční v úterý 22. dubna od 8:30 hodin v sadu Edvarda Beneše. Příchozí se mohou těšit na zajímavý program plný ekologických aktivit, soutěží i zábavy. Chybět nebudou výstavy, divadelní představení, bubenická show, promítání filmu nebo závěrečný koncert. Více informací naleznete na internetových stránkách města nebo na plakátech ve městě.   

 

 

Město Kopřivnice oznamuje nabídku dvou bytů o velikosti 1+2 pro zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice.  Jedná se o byty na ulici Alšově, č. p. 1139 a 1141.   

 

Guerilla Knitting neboli ženy ženám II. – další díl akce neobvyklé tvořivosti připravuje K galerie od 15. 4. 2014 – 18. 4. 2014. Jedná se o svérázný druh pouličního umění, spočívající v oplétání venkovních objektů. Pokud chcete zjistit více, umíte plést či háčkovat, přijďte do K – Galerie, v parku E. Beneše, od 11:00 do 17:00.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice