21. 8. 2017

 

Na konci července se uskutečnila elektronická aukce pro společný nákup elektřiny a plynu určená občanům města Kopřivnice. Vítězným dodavatelem se stala společnost Yello energy. V tuto chvíli čeká na zájemce, kteří se účastnili aukce, uzavření dodatku smlouvy anebo uzavření smlouvy nové. Smlouvy je možné uzavírat v budově městského úřadu v místnosti číslo 165 (ve vestibulu), a to v termínech 21., 23., 28. a 30. srpna vždy od 13 do 17 hodin.

 

KHS vzorkovala koupací místa na Novojičínsku (VN Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých). V těchto nádržích je dosud koupání bez zdravotních rizik.

 

Program Hvězdy, jak je neznáte, který se měl uskutečnit dne 25. 10. 2017 ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice, je ZRUŠEN. Organizátor programu – HUDEBNÍ A UMĚLECKÁ AGENTURA NELLY – uvedl jako důvod změnu termínu natáčení pořadu Show Jana Krause. Náhradní termín se bohužel nepodařilo dohodnout. Zakoupené vstupenky lze vracet v IC Kopřivnice od pondělí 21. 8. 2017 do 25. 10. 2017.

 

Řídím, piju nealko pivo. Dne 23. srpna 2017 v době od 9:00 do 10:00 hodin se policisté z Dopravního inspektorátu Nový Jičín zapojí do celorepublikového projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti silničního provozu a snížení rizika dopravních nehod zapříčiněných osobami, které pod vlivem alkoholu usedají za volant. Během akce budou policisté provádět silniční kontroly, za které budou řidiči, v případě že bude vše v pořádku, odměněni nealkoholickým pivem a jednorázovým alkoholtestrem, kdy tuto odměnu si převezmou z rukou zástupce Českého svazu pivovarů a sladoven. Akce proběhne v Kuníně, nedaleko místního zámku před bývalou restaurací Myslivna.

 

V září pokračuje projekt Aktivní senior. Mezi připravované akce pro seniory patří Outdoorové dopoledne na skautské základně Vanaivan ve středu 8. 9. od 8:30, a ve středu 20. 9. Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na poznávací zájezd do Bojnic. A aby měli senioři pohromadě informace o plánovaných akcích, vytvořili pro ně stránky Aktivního seniora. Zde jsou k nahlédnutí plakáty připravovaných akcí, odkaz na fotogalerii, ale také informace, články a reportáže z akcí, které již proběhly. Na www.koprivnice.cz v modré liště nahoře „Sociální oblast“ a poté pod modrou lištou „Aktivní senior“ přímý odkaz zde https://www.koprivnice.cz/index.php?id=aktivni-seni

 

MAS Lašsko vyhlásilo výzvu na dotace. Místní akční skupina Lašsko (MAS Lašsko) vyhlásila první výzvu v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) v rámci opatření sociální služby, sociální začleňování, komunitní sociální práce a komunitní centra. Výzva byla zahájena 7. 8., potrvá až do 2. října letošního roku a je možné žádat finanční dotaci na podporu sociálního začleňování osob sociálně vyloučených a na podporu komunitní sociální práce a komunitních center. Bližší informace zájemci naleznou na maslassko.cz a 7. září se uskuteční seminář pro žadatele. Místo konání bude upřesněno na internetových stránkách MAS Lašsko.

 

Do přípravy na další extraligovou sezonu vstoupili házenkáři KH Kopřivnice s jednou novou tváří, pivotem Tomášem Mrázem, a novou trenérskou dvojicí Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. Před zářijovým zahájením extraligové soutěže sehráli naši házenkáři přípravná utkání. Vrcholem přípravy pak bude tradiční domácí mezinárodní turnaj O pohár Tatry v pátek 25. a sobotu 26. srpna.

 

Firma chce těžit vápenec hlouběji. Štramberští se bojí o spodní vodu. Těžké dilema čeká v září štramberské zastupitele. Mají se rozhodnout, zda kývnou na plány společnosti Kotouč na rozšíření vápencového lomu. Těžaři chtějí jít do hloubky, a to dokonce až o sto metrů pod současnou úroveň nejnižších pater lomu. Tak hluboká těžba by mohla z okolí lomu odvést všechnu podzemní vodu. Společnost Kotouč podle zákona musí ložisko maximálně vytěžit, jde o jednoho z největších místních zaměstnavatelů, který dává práci více než stovce lidí. Nad záměry těžařů ale ve městě panují stále pochyby. Těžaři se brání, že k této situaci by dojít nemělo. Bohužel, v lomu se už nyní v jednom z vytěžených prostorů nachází jezírko, z nějž je nutné vodu odčerpávat, je jí až 500 tisíc kubíků za rok, což je poměrně hodně. Pomoci při rozhodování má posudek odborníka. Štramberští poukazují i na situaci v jiném historickém městě Kuksu, kde letos v létě způsobil stometrový vrt při stavbě rodinného domu, že spodní voda poklesla o několik desítek metrů a ze všech místních studní se ztratila voda.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice