21. 9. 2015

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské je od 21.září do 4.října z technických důvodů uzavřen. Doporučujeme občanům, aby po tuto dobu využili velkoobjemových kontejnerů přistavovaných v rámci mobilního svozu objemného odpadu. Více informací na úřední desce MÚ v Kopřivnici nebo na webových stránkách města.

 

 

Poplatek za komunální odpad za druhé pololetí je splatný do 30. září.

 

 

V rámci stavebního ruchu na ulici ČSA téměř zanikly haldy hlíny, které se před dvěma týdny objevily pod parkovištěm u obchodního domu Tesko, při pozornějším pohledu ale bylo jasné, že nejde o skládku, naopak, o výstavbu nového objektu. V říjnu bude vedle Teska otevřena nová benzínka. První pumpu Tesco otevřelo v září 2005, dnes jich provozuje v čr 17. V Kopřivnici roste nová samoobslužná čerpací stanice, se 4 výdejními stojany a dvěma bankomaty. Pohonné hmoty budou uloženy ve dvou nádržích o obsahu 25 M3. Vjezd i výjezd bude situován přímo z parkovací plochy. Benzínka určena pouze pro osobní vozy, na parkoviště u obchodního centra je zakázán vjezd nákladním vozům. Vzhledem k velikosti nebylo potřeba provádět posudek vlivu na životní prostředí, a žádost o stavební povolení nebyla ani zveřejněna. O stavební povolení Tesko požádalo vloni a kopřivnický úřad stavbu odsouhlasil, povolení nabylo právní moci 23. prosince 2015. Čerpací stanice bude otevřena 14. října 2015.

 

 

Do Ostravy a dalších měst Moravskoslezského kraje zavítá příští týden prezident České republiky Miloš Zeman. Jeho kroky do našeho regionu směřují už potřetí. Podle hejtmana kraje Miroslava Nováka je příjezd prezidenta naplánován na dopoledne v úterý 22. září a jeho nabitý program zahájí jako už tradičně návštěva Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Ten den se Miloš Zeman vydá také do Frýdku-Místku, kde se setká nejen se zástupci města, ale také s jeho obyvateli. Zavítá rovněž do nemocnice a také společnosti Marlenka international.

Další dny se pak bude prezident věnovat například gymnazistům v Českém Těšíně, setkání se zaměstnanci Třineckých železáren nebo s občany Jablunkova. Zajímavým bodem programu bude také návštěva obce Vyšní Lhoty na Frýdecko-Místecku, kde jej čeká diskuse na téma uprchlického tábora s vedením obce, po kterém bude následovat setkání s tamními lidmi. Čtvrteční program prezident zakončí prohlídkou závodu společnosti VOP CZ na Novojičínsku, jenž patří k nejvýznamnějším opravárenským podnikům v České republice a která se specializuje na pozemní vojenskou techniku. Pobude rovněž na zámku v Kuníně. Zdroj: novojicinsky.denik.cz

 

 

V přízemí kopřivnické radnice je opět v provozu dětský koutek Žirafka, v pondělí a středu od 8 do 18 hodin.

 

 

ZŠ E. Zátopka vyhrála 18. září letošní soutěž Zátopkova pětka a desítka.

 

 

Úterý, 9. 2015, 14:00, Kopřivnice, Katolický dům: Aktivní senior 2015 – Jak se nestát obětí šmejdů, Divadlo Forum.

 

 

Úterý 22. 9. 2015, 18:00 – 19:30, Kopřivnice, centrum Balsamina: Přednáška Hany Chocholaté – Homeopatická pomoc při úrazu, šoku, stresu.

 

 

Úterý 22. 9. 2015, 17:00, Kopřivnice, Čajovna Mandala: Živé jídlo aneb domácí fermentované dobroty, farmářka Lenka Voštová.

 

 

Začíná devátý ročník Týdne nízkoprahových klubů. V týdnu od 21. do 27. září 2015 proběhnou v 62 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem této akce je upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Týden nízkoprahových klubů již podeváté pořádá Česká asociace streetwork a 81 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky. Celkem je na programu 139 různých akcí. Vše najdete na stránkách virtuálního nízkoprahového klubu www.jdidoklubu.cz

 

 

Na Novojičínsku policie letos vykázala ze společného obydlí již jedenáct lidí, na dobu nezbytně nutnou v souladu se zákonným oprávněním. Většinou se jednalo o muže, kteří opakovaně negativně působili na své nejbližší ve společném obydlí. Převážně se jednalo o fyzické násilí ve spojení s psychickým nebo jen psychickým. V několika případech útočníci použili také zbraň, železnou tyč nebo nože. Nejednalo se pouze o partnerské neshody, ale i o opakované útoky dětí na své rodiče. Svou roli, zde hrál alkohol, drogy, peníze, ale také dlouhodobě neřešené a vyhrocené vztahy mezi partnery. V loňském roce byla ze společného obydlí vykázána také žena. Policisté ve všech případech využili svých oprávnění, poškozeným obětem poskytli prvotní informace o možném způsobu řešení, nabídli jim kontakty na organizace zabývající se pomoci obětem a s agresory-útočníky naložili podle možnosti. Některé odvezli na záchytnou stanici z důvodu jejich opilosti, či skončili dobrovolně na léčení z důvodu konzumace omamných a psychotropních látek a následně, či přímo byli vykázání na dobu 10 dní ze společného obydlí. Poškozeným byla také nabídnuta možnost krátkodobé ochrany z důvodu obavy o svůj život před útočníkem.

 

 

Tento týden do kraje opět přijede prezident Zeman. Navštíví i Novojičínsko. Jeho kroky do našeho regionu směřují už potřetí. Podle hejtmana kraje Miroslava Nováka je příjezd prezidenta naplánován na dopoledne v úterý 22. září a jeho nabitý program zahájí jako už tradičně návštěva Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Ten den se Miloš Zeman vydá také do Frýdku-Místku, kde se setká nejen se zástupci města, ale také s jeho obyvateli. Zavítá rovněž do nemocnice a také společnosti Marlenka international. Další dny se pak bude prezident věnovat například gymnazistům v Českém Těšíně, setkání se zaměstnanci Třineckých železáren nebo s občany Jablunkova. Zajímavým bodem programu bude také návštěva obce Vyšní Lhoty na Frýdecko-Místecku, kde jej čeká diskuse na téma uprchlického tábora s vedením obce, po kterém bude následovat setkání s tamními lidmi. Čtvrteční program prezident zakončí prohlídkou závodu společnosti VOP CZ na Novojičínsku, jenž patří k nejvýznamnějším opravárenským podnikům v České republice a která se specializuje na pozemní vojenskou techniku. Pobude rovněž na zámku v Kuníně.

 

 

Patnáctý záříjový den absolvovalo 12 hasičů naší jednotky odbornou přípravu v tzv. flashover kontejneru v Hamrech u Prostějova. Flashover kontejner je systém několika vzájemně propojených a speciálně upravených lodních kontejnerů, ve kterých instruktoři připravují naprosto reálné podmínky požáru v uzavřených prostorech (imitace požárů bytů, domů apod.) Hasiče nejdříve čekala nutná teoretická příprava a poté se přesunuli k praktickému výcviku přímo do kontejneru, kde po kontrole správného ustrojení pozorovali všichni z bezprostřední blízkosti různé jevy požáru (rollover, angels flames, flashover) včetně ochrany proti nim a mohli se tedy naučit odhadnout možná rizika hrozící při těchto zásazích. Na závěr se hasiči rozdělili do skupin a absolvovali průzkum ve všech prostorech kontejneru. Tam si ve zcela zakouřeném a neviditelném prostředí zkoušeli tzv. 3D hašení, tak aby byla zajištěna kultura hašení a nebyly způsobeny další škody hasební vodou. Tento typ výcviku je pro hasiče jedním z nejlepších a nejnáročnějších, a to hlavně proto, že se zde zasahující setkají s reálnými podmínkami zásahu.

 

 

Desáté setkání starostů a místostarostů Moravskoslezského kraje se ve čtvrtek 17. Září 2015 uskutečnilo v Ostravě. Zúčastnil se ho také moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Představitele samospráv informoval především o tom, jak se kraji daří realizovat projekty financované z evropských peněz. Poslední čtyři měsíce zbývají Moravskoslezskému kraji, aby dokončil a profinancoval s evropskými zdroji poslední projekty z programovacího období 2007 až 2013. Na poslední dva roky implementace tohoto programovacího období, tedy na léta 2014 a 2015, kraj připravil celkem 123 stavebních projektů s celkovými rozpočtovými náklady přesahujícími 5 miliard korun. Během uplynulého půldruhého roku bylo z tohoto počtu dokončeno 84 projektů, v realizaci pro zbytek roku tedy ještě zůstává 39 projektů o rozpočtové hodnotě staveb 1,8 miliardy korun.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice