18. 9. 2015

 

V sobotu 19.9. se od 15:00 se u bowlingu v Závišicích konají holubářské hody. Pochutnáte si na pečených holoubatech, guláši nebo koláčích.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři, informace o akcích zasílejte do 6. listopadu na adresu Informačního centra ic@koprivnice.cz, do předmětu uveďte „Akce 2016“.

 

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka

KOPŘIVNICE • 8.00 – 10.30 hod. prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové a před odstartováním běhu koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice. • V 11.00 hod. start před Technickým muzeem Tatra v centru města. Závod bude odstartován za účasti paní Dany Zátopkové. ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R., Dřevěné městečko • 9.30 – 11.45 hod. – Den města s Během rodným krajem Emila Zátopka • 12.10 – 14.00 hod. – doběh závodníků do cíle v Dřevěném městečku • od 14.00 hod. – slavnostní vyhlášení vítězů v amfiteátru za účasti hostů • 15.00 – 17.30 hod. – kulturní program v amfiteátru

BĚH DĚTÍ KOPŘIVNICÍ • 8.00 – 10.15 hod. prezentace účastníků u ZŠ dr. Milady Horákové • 9.15 – 10.35 hod. starty jednotlivých kategorií v centru města. Všichni závodníci dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu. LIDOVÝ BĚH – Běháme pro zdraví s Jarmilou Kratochvílovou •8:20 – 8:55 hod. prezentace účastníků u ZŠ dr. Milady Horákové • v 9:00 hod. start, malá odměna pro účastníky

 

 

TFA Štramberská Trúba 2015. Město Štramberk a Sportovní klub HZS MSK zvou všechny příznivce hasičů, aby se přišli podívat a podpořit zápolení těch nejlepších z nejlepších, na hranici lidských sil při extrémní soutěži hasičů, která se uskuteční v sobotu 19. září 2015 od 9:00 hod. ve Štramberku na náměstí a na Štramberské Trúbě. Tradičně kvalitně obsazená soutěž za mezinárodní účasti z řad profesionálních, podnikových i dobrovolných hasičů, je simulací reálné zásahové činnosti hasičů u různých typů zásahů. Jsou vypsány dvě kategorie, a to do 35 let a nad 35 let, bez rozdílu zda jde o profesionální, podnikové či dobrovolné hasiče.

 

 

Rekreační středisko U Kateřiny Vás zve na rekreačně poznávací víkend, který proběhne ve dnech 18. 9. – 20. 9. 2015 v příjemném prostředí dětského tábora Kateřina na Libotíně v malebném prostředí Štramberka. Budete mít jedinečnou možnost poznat Štramberk netradičně, dozvíte se, jak se hledají energetická místa v přírodě, a některá z nich dokonce navštívíte. Naučíte se, jak správně ráno vstávat a jak si rozproudit energii v těle na celý den. Dozvíte se také, jak se co nejlépe vyzbrojit a posílit na zimu. Připraven bude i večerní program, jehož součástí bude beseda o již zmiňovaných energetických místech, a příjemná meditace za zvuku šamanských bubnů.

 

TJ Sokol Příbor ve spolupráci s městem Příbor Vás zvou s kočárkem, na kole, koloběžce, kolečkových bruslích nebo jiných kolečkách na 2. ročník rekreační cykloturistické akce s názvem Příborský SokolŠlap, který se uskuteční v sobotu 19. 9. 2015 v areálu Sokolovny Příbor. Start je naplánován na 7:30 – 9:30 hod. a závodníci budou v cíli (taktéž Sokolovna Příbor) očekáváni až do 17:30 hod. Těšit se můžete na občerstvení, pivo, víno, guláš, grilované maso, klobásky a další pochoutky. K poslechu Vám bude od 15:00 hod. hrát country skupina Fleky.

 

Jezdecký oddíl TJ Příbor a město Příbor Vás zvou na Grand Prix Příbor – skokové závody, které se uskuteční v sobotu 19. 9. 2015 od 10:00 hod. na ranči u Michálků v Příboře. Připraven bude zajímavý program v podobě westernových soutěží pro děti i dospělé, projížďka na ponících, návštěva zooparku a ukázka výcviku služebních psů Policie ČR. Zajištěno bude také bohaté občerstvení a možnost večerního posezení u táboráku. Živá tombola – 1. cena – sele.

 

 

VIII. Bubenická párty. BAV klub Příbor vás v sobotu 19. 9. 2015 od 14:00 do 21:00 hod. zve na VIII. Bubenickou párty, která se uskuteční v areálu BAV klubu na Masarykově ulici v Příboře (za nepříznivého počasí se akce přesouvá do budovy BAV klubu). Jedná se o setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji, bonga, djembé, tamburíny, tibetské mísy, didžeridu, mandaly, muzikoterapie apod. Těšit se můžete také na rituální zapálení ohně, workshopy bubnování a tanců nebo na vystoupení bubenické skupiny „BAV Keltik“.

Janáčkovy chodníčky. Jako každý rok, i letos, vás KČT Příbor zve na již 39. ročník turistického pochodu okolím města Příbora a Hukvald s názvem Janáčkovy chodníčky.  Startovat se bude od 6:30 – 9:00 hod. na vlakovém nádraží v Příboře, kde proběhne i povinná registrace, za kterou pak každý účastník obdrží diplom o absolvování jemu zvolené trasy a malé občerstvení v cílové stanici, která je každoročně v restauraci U Čecha v Příboře. Pěší trasy: 10km, 15km A, 15km B, 25km a 50km, Cyklo trasy: 30km a 60km. Autobus na trase Chlebovice (15 km B) a Hukvaldy obora (10 km) odjíždí v 9:00 od nádraží ČD Příbor.

 

 

Sobota 19. 9. 2015, 17:00, Kopřivnice, Bubla ranč – Hubertova jízda, Vyjížďka na koních do okolí Kopřivnice.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice