Dny NATO – DOPRAVA

Informace k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, „Dny NATO“

Největší nápor v dopravě je každoročně zaznamenáván v době od 7.00 do cca 12.00 hodin. Doprava se pak ze všech příjezdových komunikací kumuluje v obci Mošnov, kde je směrována na centrální parkoviště, tudíž zde nárazově dochází k tvorbě kolon. Hlavními příjezdovými komunikacemi jsou také letos silnice I. třídy č. 58 mezi Ostravou a Příborem a silnice II. třídy č. 464 spojující Mošnov s dálnicí D1 u Studénky.

Aktuální upozornění: V obci Stará Ves na silnici I. třídy č. 58 se provádí rekonstrukce mostu. Doprava je vedena v jednom jízdním pruhu a bude řízena kyvadlově policisty dle aktuální dopravní situace.

Pokud návštěvníci nevyužijí hromadnou dopravu, včetně nové možnosti vlakového spojení do železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, doporučujeme řidičům vyjet včas a počítat s případným zpožděním. Upozornění platí dvojnásob pro cestující, kteří mají v den konání akce plánované odlety z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. S ohledem na aktuální dopravní situaci se obvyklý čas, potřebný k dojezdu na letiště, může prodloužit o desítky minut, v krajním případě lze hovořit i o hodinách.

Rovněž letos speciální informační linka k dopravě: + 420 596 110 927

Motoristé budou moci zjistit aktuální situaci v dopravě na internetových portálech s dopravními informacemi a z dalších veřejně dostupných zdrojů. Je zřízena také informační linka Policie ČR: + 420 596 110 927, která bude v provozu v sobotu a neděli (19. a 20. 9. 2015) od 7.00 do 18.00 hodin. Policisté jsou prostřednictvím této telefonní linky (rovněž v anglickém jazyce) připraveni poskytovat informace o objízdných trasách a dopravních komplikacích především řidičům, kteří budou jen oblastí jen projíždět (jejichž cílem není letiště a okolí). Linku mohou samozřejmě využít i motoristé, kteří míří na „Dny NATO“, ale dopravu v místě a okolí budou usměrňovat policisté, přičemž tvorbě kolon se zřejmě řidiči nevyhnou. K dispozici bude vrtulník Letecké služby Policie České republiky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice