16. 9. 2015

 

Zastupitelé zmírnili regulaci nonstopů. Zastupitelstvo města Kopřivnice v závěru minulého týdne odhlasovalo novou podobu vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku. Její součástí je i diskutovaná regulace provozní doby nočních podniků, která byla na základě petice občanů zmírněna. Obecně závazná vyhláška regulující provoz nonstopů platila v Kopřivnici od začátku letošního roku a kromě několika přesně definovaných výjimek stanovovala zavírací dobu hostinských zařízení na jednu hodinu po půlnoci. Nově posunuje konec provozní doby na druhou hodinu ranní. V pátek, sobotu nebo jiný den před dnem pracovního volna mohou zůstat podniky otevřené dokonce až do čtyř hodin ráno.

 

 

Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace@koprivnice.cz.

 

 

Správa silnic Moravskoslezského kraje zahájila rekonstrukci další vozovky na území Kopřivnice. Půjde o silnici III/4824 v úseku mezi pneuservisem Kostelník v Lubině a Hájovem, kde během měsíce dojde k vyfrézování stávajícího poškozeného povrchu a náhradě novým asfaltobetonovým kobercem. Doprava v místě rekonstrukce bude řízena přechodným dopravním značením a pracovníky stavby.

 

 

Hřiště u Zátopkovy školy otevře Dana Zátopková. Ve čtvrtek 17. září bude slavnostně otevřena víceúčelová sportovní plocha a dětské hřiště u ZŠ Emila Zátopka. Nové běžecké dráhy jako první otestují děti z místních školek, které se zde pod dohledem Dany Zátopkové a dalších známých olympioniků utkají ve štafetových závodech Minizátopek. Slavnostní otevření nového sportoviště se uskuteční ve čtvrtek 17. září v 9 hodin. O přestřižení pásky se postará manželka slavného kopřivnického běžce, jehož jméno nese škola ve svém názvu, paní Dana Zátopková. Přijďte si prohlédnout nové hřiště, pozdravit známé olympioniky a fandit reprezentantům jednotlivých školek!

 

 

Pěvecký sbor GAUDIUM přijímá mladé zpěváky ve věku i 11 – 26 let. Stačí přijít na kteroukoliv zkoušku sboru do První SZUŠ MIS music ve čtvrtek 17:20 – 18:50 nebo kontaktovat sbormistra Bc. Věru Michálkovou; tel. 724930559.

 

 

Během Dnů NATO o víkendu 19. a 20. září posílí České dráhy své spoje, vybrané vlaky Pendolino a EuroCity mimořádně zastaví ve Studénce.

 

 

FUDOKEN KAI AIKIDO-ČESKÁ UNIE AIKIDO pořádá nábor do oddílu bojového umění AIKIDO, který se koná: 17. 9. 2015 v 1800 hod. na Městském úřadě v Kopřivnici, vchod zezadu MěÚ, vpravo od Městské Policie, nebo můžete přijít kdykoli na trénink aikido: Pondělí a čtvrtek od 1800 do 2000. Vítáni jsou muži a chlapci od 8 let. Věková hranice je neomezená.

 

 

K září v Kopřivnici již neodmyslitelně patří Evropský týden mobility, který i letos přinese řadu akcí zaměřených na podporu pohybu a zdravého životního stylu. Stěžejní událostí bude memoriál Emila Zátopka, kvůli němuž se do města sjedou trénovaní běžci z různých koutů ČR i ze zahraničí, avšak chybět nebudou ani doprovodné závody pro děti a další aktivity pro neběžeckou veřejnost.

Běhat se začne ve čtvrtek 17. září, kdy bude slavnostně otevřeno nové hřiště u ZŠ Emila Zátopka a hned poté se na něm uskuteční štafetové závody dětí z místních školek Minizátopek. V pátek 18. září si na stejném místě zazávodí také týmy žáků ze základních škol, které poběží Zátopkovu pětku a desítku. Oběma sportovním událostem budou přihlížet známí olympionici v čele s čestnou občankou Kopřivnice Danou Zátopkovou. Manželka slavného kopřivnického běžce samozřejmě nebude chybět ani následující den u hlavního Běhu rodným krajem Emila Zátopka, který osobně odstartuje. Startovní výstřel zazní v sobotu 19. září v 11 hodin před Technickým muzeem Tatra.

Ještě předtím, než se běžci vydají na náročnou 22,3 km dlouhou trať vedoucí ze Zátopkova rodiště do místa jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm, uskuteční se několik běžeckých soubojů přímo v centru Kopřivnice. Od 8:20 hodin bude u ZŠ dr. Milady Horákové probíhat prezentace účastníků Lidového běhu, který si mohou zaběhnout zájemci všech věkových kategorií. V cíli bude oceněn každý, kdo 410 metrů dlouhý závod absolvuje, a speciální odměnu navíc získá nejpočetnější školní tým.

Po Lidovém běhu bude následovat 6. ročník Běhu dětí Kopřivnicí. Prezentace mladých atletů začne již v 8 hodin u ZŠ dr. Milady Horákové a závody v jednotlivých kategoriích budou startovat od 9:15 do 10:05. Pro nejmladší běžce narozené v roce 2012 (nebo později) bude připravena trasa o délce 80 metrů, nejstarší závodníci poběží téměř kilometr. Všichni účastníci dostanou v cíli pamětní list, tričko a sladkou odměnu, tři nejrychlejší v každé kategorii obdrží rovněž medaile a nejlepší školní družstva získají finance na nákup sportovních potřeb pro svou školu. Ceny vítězům předají členové Českého klubu olympioniků.

Poslední aktivita připadne na úterý 22. září, kdy Týden mobility aktivně podpoří úředníci kopřivnické radnice. Většina z nich nechá v tento den své automobily doma a v rámci kampaně Do práce na kole využije k cestě do zaměstnání veřejnou dopravu, bicykl či vlastní nohy. Stejně jako v předchozích letech bude Evropský týden mobility doprovázet také výstava fotografií, která bude od pondělí 14. září do pátku 25. září k vidění ve vestibulu radnice.

 

 

Kunín bojuje o cenu Vesnice roku 2015. Do takzvané zlaté třináctky, tedy kompletního počtu finalistů soutěže Vesnice roku, se probojovala obec Kunín. V závěru uplynulého týdne do Kunína zavítala finálová komise. Zda obec naváže na úspěch Jeseníku nad Odrou, bude jasné 19. září, kdy se v Luhačovicích, v rámci konání Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů, uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice