22. 1. 2020

Starosta města svolává na čtvrtek 30. ledna 2020 9. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice,

které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084),

Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

K projednání dílčích bodů programu zasedání jsou navrženy tyto body:

  • Bezúplatný převod stravovny Moravskoslezskému kraji – Smlouva o bezúplatnémpřevodu nemovitých věcí
  • Energetická opatření – MŠ Lubina.

 

V Kopřivnici vynesla letošní Tříkrálová sbírka 212.436 Kč, v Lubině to bylo 88.220 Kč. Celkově kopřivnická Charita vyslala do 16 měst a obcí v našem regionu 166 skupinek, které do zapečetěných kasiček vybrali celkově 1.121.921 Kč. Jedná se o rekordní částku a také došlo k největšímu nárůstu proti předchozímu roku, a to o více než 11 %. Místní Charita všem ze srdce děkuje a dle plánu půjde v Kopřivnici nejvíce financí na podporu péče o seniory v terénní službě a dále na přímou sociální pomoc.

 

Rotary klub navštíví v pátek 31. ledna Martina Dlabajová, europoslankyně a členka Rotary klubu Zlín. V rámci připravované besedy se budete moci seznámit se s fungování Evropské unie i přístupy EU k aktuálním otázkám Brexitu, klimatických změn, migrace a podobně. Setkání se uskuteční 31. 1. 2020 v Kopřivnici ve „Vile Machů“, Štefánikova 225/47, začátek je v 18:00 hod.

 

Od listopadu je v Lašském muzeu v Kopřivnici výstava dokumentárních fotografií dr. Přemysla Hněvkovského, které přibližují atmosféru Sametové revoluce tak, jak ji prožívali především pražští studenti. Dr. Hněvkovský do Kopřivnice přijede v úterý 28. ledna. Od 17 hodin je v Lašském muzeu připravený pořad, během kterého si projdete výstavu, kterou její autor sám okomentuje a doplní osobními vzpomínkami na dění v podzimní Praze roku 1989 a připraveno je komentované promítání jeho fotek z roku 1968.

 

Rada města se chystá vyhlásit nové výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce centra města. O v pořadí druhém výběrovém řízení by radní měli rozhodnout v úterý 28. ledna 2020. Původně měl být zhotovitel projektu vybrán již na podzim loňského roku, protože však všechny došlé nabídky výrazně převyšovaly finanční možnosti města, rozhodli se radní první kolo soutěže zrušit. Úpravy projektu se dotkly zejména změny formátu a tloušťky velkoformátové betonové dlažby, původních velkých květníků pro zeleň, pouličního osvětlení centra nebo povrchu parkoviště u ulice Lidické. Výrazně by se mělo ušetřit také na transportu zpracování a skládkování stavební suti. Zhruba polovina vytěženého materiálu by se měla vrátit zpět na stavbu, zbytek bude uložen na pozemcích za supermarketem Tesco. Předpokládané náklady na rekonstrukci centra města po všech úpravách dosáhly na částku 142 milionů korun s DPH. Snahu získat lepší nabídkové ceny radnice podpořila také uvolněním kvalifikačních kritérií, což by mělo umožnit účast v tendru také menším firmám. Jestliže radní v úterý 28. ledna 2020 druhé kolo výběrového řízení vyhlásí, o zhotoviteli by mohlo být jasno v březnu letošního roku.

 

Dny otevřených dveří na VŠB v pátek 24. a sobotu 25. ledna. Na Dnech otevřených dveří se návštěvníci blíže seznámí s technickými, přírodovědnými, ekonomickými a uměleckými studijními programy, které největší univerzita v Moravskoslezském kraji nabízí. Prezentace více než 200 oborů proběhne v aule VŠB, mezi jednotlivými fakultami však budou jezdit minibusy, které zájemce o studium ekonomických a bezpečnostních oborů či stavitelství zavezou na náležité fakulty.

 

První nekomerční trhy v Ostravě, kde se potkáte s opravdovými farmáři z Moravskoslezského kraje, se konají v sobotu 25. ledna na ostravském výstavišti Černá louka od 9-14 hod. A na jaké novinky se mohou návštěvníci v letošním roce těšit? Například na rozšíření street food zóny. Řekněte spolu s námi stop konzumu a dejte šanci našim zemědělcům, kteří pro vás vše pěstují s pokorou a láskou k přírodě,“ uvádějí v pozvánce na akci pořadatelé. Akce je vhodná i pro děti, které si mohou například vyzkoušet, jaké to je být včelařem a zkoumat živé včelky v pozorovacím úlu. 

Další setkání příznivců malíře Zdeňka Buriana, rodáka z Kopřivnice, se uskuteční o nastávajícím víkendu ve Štramberku. Má název Bílá Šipka 2020. Setkání začne v pátek 24. ledna v 18.00 hodin v kulturním domě večerním potlachem s názvem S plátnem a noťasem. Sobotu zahájí Sběratelská burza v kulturním domě, na níž si Burianovi fanoušci mohou od 9.30 hodin vyměnit či zakoupit věci spojené s fenomenálním malířem a kreslířem, Od 14 hodin v kulturním domě seznámí Jarmila Klímová přítomné s připravovanou výstavou Školní výukové obrazy Zdeňka Buriana, která bude v Muzeu Komenského v Přerově. Součástí akce je také návštěva oblíbené Burianovy jeskyně Šipka, po celou dobu je také možno navštívit Muzeum Zdeňka Buriana na náměstí. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice