24. 1. 2020

Končí možnost připomínkovat nový Zdravotní plán města Kopřivnice, který byl zpracován na následující tři roky. Strategický dokument města, který zpracoval odbor sociálních věcí a zdravotnictví za přispění členů pracovní skupiny, je v tuto chvíli zveřejněn na webu města Kopřivnice. Široká veřejnost se může s plánem na tři roky nejen seznámit, ale také ho připomínkovat. „Připomínkovat nový Zdravotní plán města Kopřivnice je možné dvojí formou. Ta první je elektronická, připomínky lze zaslat na adresu: pavla.zrunkova(zavináč)koprivnice.cz, a to nejpozději do 24. ledna 2020,“ uvedla za zpracovatele, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, Pavla Zrunková. Druhá možnost vychází vstříc těm, kteří neholdují dokumentům v jejich elektronické podobě. „Rozhodli jsme se dokument zpřístupnit také v klasické listinné podobě, kterou si lze vyžádat na Informacích kopřivnické radnice nebo informačním centru. Na stejných místech lze také odevzdat připomínky v písemné formě,“ doplnila druhou možnost Pavla Zrunková s tím, že po zapracování připomínek budou Zdravotní plán města Kopřivnice na období 2020-2022 schvalovat zastupitelé.
Zájemci naleznou Zdravotní plán města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz/urad/aktuality/Zdravotni_plan_2020-2022.pdf

 

Ondřejník, oblíbený cíl turistů v Beskydech, se opět zazelená. Moravskoslezský kraj plánuje na duben připravit speciální akci na zalesňování Ondřejníku v Beskydech. Vrchol patří k oblíbeným cílům turistů, ale kvůli napadení kůrovcem se změnil v holinu a přišel o velkou část smrkového lesa. Kraj tam má zájem ve spolupráci se školami připravit novou výsadbu. K realizaci akce by mělo dojít v dubnu. Kraj má zájem, aby se do výsadby stromů zapojili i školáci. O skladbě nových porostů rozhodnou odborníci. Kromě nové výsadby se bude připravovat i doprovodný program zaměřený na ochranu lesa nebo práci lesníků.

 

Kopřivničtí hasiči zveřejnili statistiku, ze které vyplývá, že v minulém roce vyjížděli v celkovém součtu k 264 událostem z čehož u 205 zásahů hrozilo nebezpečí z prodlení a zbylých 59 událostí je evidovaných jako „ostatní činnost“, kde jsou zařazeny události neakutního charakteru. Skladba druhů událostí se nijak nevymyká dlouhodobému průměru. Okolo 60 procent zásahů jsou různé druhy technických pomocí, následují požáry a dopravní nehody. U požárů můžeme sledovat po 4 letech poklesu jejich opětovný nárůst, naproti tomu klesl počet zásahů u dopravních nehod, které si svým charakterem vyžadovaly zásah jednotek požární ochrany.

 

PŘEDNÁŠKA: Andy Peru a Bolívie v Kopřivnicei. V pátek 24. ledna od 18.00 hod. ve společenském sále Vily Machů se uskuteční přednáška, která vás zavede po cestě po Peru, kde společně navštívíte proslulé incké město Machu Picchu, následně pak populární treky Santa Cruz a Ausangate. Dále si projdete Huayhuash, který přestože patří mezi deset nejkrásnějších treků na světě, je téměř neznámý. V Bolívii navštívíte největší solnou pláň na světě Salar de Uyuni, laguny s plameňáky ležící u hranice s Chile a společně vystoupáte na vrchol 6ti tisícovky Huayna Potosí. Cestovatelskou přednáškou vás provede Lukáš Filip.

 

VERNISÁŽ: String Art, Hukvaldy. V sobotu 25. ledna v Rodném domě Leoše Janáčka (dnes budova Turistického informačního centra Hukvaldy čp. 40) se uskuteční vernisáž výstavy obrazů Patrika Pruchnického. Slavnostní zahájená výstavy započne v 16.00 hod., vystoupí kapela Za hranicemi ticha. Výstava potrvá do 31. března 2020.

 

Benefiční klavírní večer Jiřího Najvara | Kopřivice

V kavárně opět zahraje na klavír dirigent, skladatel, a také sbormistr Jiří Najvar. Působí také mimo jiné, jako sbormistr Pěveckého sdružení Kopřivnice a jako pedagog na První soukromé základní umělecké škole Mis music v Kopřivnici.  Tentokrát celý výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován rodičům postiženého Štěpánka. Koncert se uskuteční v sobotu 25. ledna od 18.30 hod. Vstupné dobrovolné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

Čtvrtý hasičský ples, Kopřivnice

Kulturní dům Vlčovice pořádá v sobotu 25. ledna od 19.00 hod. už čtvrtý ples Sboru dobrovolných hasičů Vlčovice. K tanci a poslechu hraje kapela KopRock. Vstupné 200 Kč. Vstupenky zakoupíte od 21. Ledna u Aloise Kahánka na adrese Vlčovice 94 nebo na tel. čísle 604 503 031.

 

XVI. Swingový ples, Kopřivnice

V sobotu 25. ledna od 19.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice proběhne XVI. Swingový ples. K tanci a poslechu zahraje Swing Band Zdeňka Pukovce. Večerem bude provázet Miroslav Gillar. Můžete se těšit na Swing Band v plném obsazení, tombolu, ukázka latinskoamerických tanců profesionálním tanečním párem, kvalitní víno a chutné občerstvení, dobový oděv vítán.

 

DIVADLO: Sněhurka a trpaslíci ve Štramberku. V neděli 26. Ledna si maňáskové divadlo ZuMadlo připravilo pro všechny malé i velké děti pohádku, která tvůrcům tak trochu pomotá hlavu. Společně si zatančíte, zazpíváte a něco i na památku připravíte. Pohádka začne v 10.00 hod. Vstupné dobrovolné.

 

Divadlo Kapsa: O chaloupce z perníku v Kopřivnici. Žili, byli máma s tátou a ti měli dvě děti. Jeníčka a Mařenku. Táta pracoval v lese a maminka doma vařila. Jednou se děti vypravily do lesa na jahody. Každé malé dítě přece ví, že nejsladší jahody musíte nasbírat v lese. V hlubokém lese! Ale pozor, nechoďte tam sami. Vezměte s sebou pro jistotu mladšího brášku, co umí vylézt na strom, nebo starší sestřičku, která na vás dohlédne. Ovšem dokud není tma. Pokud je v lese tma můžete se ztratit a narazit třeba na kouzelnou chaloupku. Proč kouzelnou? Je totiž celá z perníku! A kdo v takové chaloupce bydlí, víme všichni. Zlá ježibaba. A jak to bylo dál? To se dozvíte v neděli 26. Ledna od 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

UMĚNÍ V Kopřivnickém kině. Giselle- Bolšoj Těatr v neděli 26. ledna. Balet Giselle je esencí romantismu. Balet o prosté dívce Giselle, která se po smrti promění ve vílu podle libreta francouzského básníka Theophila Gautier. Příběh se volně zakládá na motivu lidové legendy o vílách – mladých dívkách, které zemřou ještě před svatbou, proměňují se ve víly a oblečeny ve svatební šaty a girlandy květin tančí za svitu měsíce. Giselle fascinuje protikladem prvního jednání ve světě lidí a druhého bílého jednání v nadpozemském světě víl. Kouzlem baletu je choreografie říše víl, vytvoření dokonalé iluze nadpozemských bytostí. Giselle působí dojmem nehmotné bytosti, stínu vznášejícího se nad zemí. Zobrazení takového romantického ideálu bylo důvodem, proč tanečnice začaly používat střevíce se zpevněnou špičkou, aby při tanci na špičkách mohly vytvořit dojem nehmotnosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice