27. 1. 2020

Zlatá tretra opět nabídne hvězdná jména. Organizátoři věří ve světový rekord. Trojskoky, vrh koulí, hod oštěpem, hody kladivem, ale také sprinty, středně dlouhé a vytrvalostní běhy i běhy přes překážky. Na to všechno se mohou těšit příznivci Zlaté tretry. Letos se tradiční ostravský mítink uskuteční 22. května. Organizátoři Zlaté tretry chtějí na prestižní atletický mítink dostat také co nejvíce dětí. „Začali jsme komunikovat se základními školami v celé republice. Nabízíme jim lístky za padesát korun na osobu, protože jsme dospěli k názoru, že když je dáváme úplně zdarma, není to ono. Za tu cenu si alespoň trochu váží toho, že vstupenku dostali. Máme zatím odezvy asi od dvaceti škol, ale to je teprve začátek. Ještě na to mají dostatek času. Věříme tomu, že tady dostaneme velký počet zájemců ze základních škol,“ popsal Oldřich Zvolánek, předseda Výkonné rady SSK Vítkovice.

 

Filmoví přátelé, máte-li rádi nezaměnitelnou poetiku severských filmů se silnými osobními příběhy, tak právě vám je určen islandský snímek DALEKO OD REYKJAVÍKU, který je zařazen do úterního filmového klubu. Pokud ještě nejste členem našeho filmového klubu, tak stačí si koupit v pokladně kina průkazku na tento kalendářní rok za 60,-Kč a nejenže ušetříte na každém představení FK, ale zároveň můžete využívat nejrůznějších slev a výhod ve všech FK po celé ČR, na mnoha filmových akcích během roku.

 

Stejně jako v předchozích letech, i letos se Kopřivnice rozhodla ocenit nejlepší sportovce, trenéry, cvičitele a organizační pracovníky, kteří úspěšně reprezentují město v oblasti sportu. Do pondělí 3. února 2020 mohou statutární zástupci spolků nominovat své favority, kteří v roce 2019 dosáhli mimořádných úspěchů, jako například umístění na mistrovství republiky či v jiných nejvyšších soutěžích. Nominace posoudí v průběhu února členové sportovní a volnočasové komise rady města. Tradiční slavnostní akce Sportovec roku se letos uskuteční 31. března v kulturním domě. Novinkou letošního Sportovce roku bude kategorie Cena veřejnosti, která je určena jak sportovcům registrovaných v místních sportovních spolcích, tak rodákům aktuálně sportujícím mimo Kopřivnici. Nominace může široká veřejnost zasílat do pondělí 3. února 2020 na adresu: bretislav.orlik(zavináč)koprivnice.cz. Následně proběhne anketa na webu města. „K návrhu všech nominovaných je třeba přiložit jejich adresu, rok narození a stručnou charakteristiku dosažených úspěchů,“ doplnil informace referent sportu Břetislav Orlík.

 

Radnice mapuje potřeby rodin pečujících o své blízké. Radnice zahájila dotazování na potřeby rodin, které dlouhodobě pečují o své blízké. V rámci komunitního plánování sociálních potřeb chce právě těmto rodinám pomoci. Průzkum byl spuštěn ve čtvrtek 16. ledna 2020 formou dotazníků, to elektronických i papírových. V tištěné podobě je možné si dotazníky vyzvednout na radnici na odboru sociálních věcí a zdravotnictví a také na Senior Pointu. Protože řada pečujících využívá nějakou sociální službu ve městě, jsou dotazníky k dispozici také v organizacích poskytujících sociální služby – Slezské diakonii, Středisku sociálních služeb, Charitě, Centru pro zdravotně postižené, klubech seniorů atd. Elektronickou verzi dotazníků najdou zájemci na webu města nebo městském facebooku. „Dotazníky se budou sbírat do konce února, a to nejen na radnici na odboru sociálních věcí, ale vyplněné dotazníky bude možné vhazovat do označených boxů na informacích na radnici, v knihovně či městském informačním centru. Dá se říci, že dotazníky bude možné odevzdat tam, kde ho lidé dostanou,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Lenka Galiová.

 

V Muzeu Fojtství proběhlo 17. ledna odpoledne za velkého zájmu návštěvníků slavnostní zahájení výstavy Miroslava Knapce v názvem Obrazy. Autor, původně rodákem ze slovenského Komárna, mnoho let žije a tvoří v Kopřivnici.  Není profesionálním výtvarníkem, ani oficiálně školeným umělcem a tato výstava je jeho první samostatnou. Kolekce obrazů Miroslava Knapce je zároveň první letošní výstava na Fojtství. Do svých maleb vkládá příběhy a s nadhledem si pohrává s dvojsmysly a asociacemi. Nechává se inspirovat přírodou, krásou ženského těla a exotickými dálkami. Výstava nabízí retrospektivní výběr dosavadní tvorby a potrvá do 23. února 2020.

  

Od listopadu loňského roku probíhá v Lašském muzeu výstavu dokumentárních fotografií Přemysla Hněvkovského, beseda s autorem se koná 28. ledna od 17 hodin.

 

Náhradní představení za původně plánovanou talk show Jiřího Krampola chystá kulturní dům 28. ledna a nabízí Zuzana Bubílkovou a Marii Formáčkovou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice