22. 1. 2024

Od nového roku nenajdete v nabídce 3 programy. Důvodem je ukončení distribuce kanálů jejich provozovatelem. Pouze do konce roku 2023 bylo možno sledovat Discovery Science HD, automobilový kanál Discovery Turbo Xtra a dokumentární kanál CBS Reality.

 

Nenechte si ujít dva týdny tenisového Grand Slamu Australian Open na Eurosportu. Český tenis bude mít na Australian Open opět široké zastoupení, většinou v ženském pavouku. Aktuálně se mohou fanoušci sportu těšit na 112. ročník, který začíná v neděli 14. ledna. Sledovat jej můžete na kanálech Eurosport HD, které naleznete v balíčcích Rozšířená nabídka a Rozšířená nabídka plus.

 

Aktivujte si s FixProTV možnost zpětného sledování až 7 dní a 50 hodin nahrávek u všech kanálů, které máte aktivní. Tato služba Vás osvobodí od televizního programu. Dívejte se, na co chcete a kdy chcete. Se službou FixProTV Vám již žádný pořad neuteče. FixProTV je možné používat současně na 4 zařízeních.

 

Ve čtvrtek 25. ledna bude z provozních důvodů uzavřen odbor stavebního řádu, územního plánování a památkové péče. Prosíme, abyste svou případnou návštěvu tohoto odboru naplánovali na jiný den. Děkujeme za pochopení.

 

Upozorňujeme chovatele ptactva, že v Trnávce došlo k výskytu ptačí chřipky. Státní veterinární správa doporučuje dodržovat opatření biologické bezpečnosti – zejména ochránit chov před kontaktem s volně žijícími ptáky (následujících 30 dnů vypouštět pouze do ohraničených výběhů) a krmivo i napájecí vodu umístit do budov nebo pod přístřešky.

 

Slavnostní zahájení výstavy „Tatra ve službách skautů“ se uskuteční v úterý 23. ledna od 17 hodin v Muzeu nákladních automobilů Tatra Kopřivnice. Historie kopřivnického skautingu je zdokumentována na fotografiích, amatérských filmových záběrech, v zápiscích z kronik i dopisech a oficiálních dokumentech. Nezbytnými pomocnicemi při převozu potřebného vybavení i budování skautských táborů byly skautům vozy značky Tatra, a to od Tatry 111, přes Tatru 138 až po Tatru 813 Kolos. Vystavené fotografie tak dokumentují vývoj, a především schopnosti nákladních vozů značky Tatra. V rámci vernisáže Vás čeká premiéra videoklipu k písni vzniklé u příležitosti této výstavy. Výstava potrvá do 30. září 2024.

 

V Kopřivnici vznikla nová studánka. Nachází se na Červeném kameni v blízkosti Lašské naučné stezky, a přestože existuje sotva pár týdnů, už se stihla přejmenovat. Její název totiž ovlivnila tragická událost, k níž došlo 21. prosince v Praze. Studánkami se zabývá oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody, které je postupně upravuje a čistí, případně nechává zpracovat rozbory kvality vody. Na podnět oddělení byl v loňském roce například vyčištěn a opraven Markétin pramen u cesty K očnímu. „Péče o studánky a prameny je důležitá nejen proto, aby se mohli kolemjdoucí turisté osvěžit. Jakub Syrek udělal návrh studánky, vytvořil kamennou nádrž, stříšku a v polovině prosince byla studánka hotová. Pojmenovali jsme ji Lašská. O několik dnů později však došlo ke smutné události na filozofické fakultě v Praze, která nás všechny zasáhla. Cítili jsme, že to, co všichni potřebujeme nejvíce, je naděje. A voda je naděje. Bez vody by nebyl život. Proto jsme se rozhodli novou studánku přejmenovat na studánku Naděje,“ vysvětlila Radka Krysová s tím, že původní název Lašská studánka použije oddělení pro další vodní zdroj, který se chystá upravit.

 

V roce 2011 bylo u Skautského centra Vanaivan v Kopřivnici vybudováno lanové centrum, jehož součástí byla také lezecká stěna. Centrum ale po 12 letech dosloužilo. Vzhledem k tomu, že stěna patřila k nejoblíbenějším prvkům, rozhodli se skauti postavit novou větší stěnu. Na podzim začali skauti původní komplex rozebírat, odstrojili, co bylo v jejich silách a pak už stavbu převzala stavební firma. Byl rozšířen betonový základ a v prosinci začala stavba nosné železobetonové stěny. Na zimu práce přerušili a na jaře se bude pokračovat zavěšením dřevěných profilů. Původní rozpočet zdvojnásobilo enormní zdražení stavebního materiálu, přesto by cena díla neměla přesáhnout 1 milion korun. Většinu nákladů skauti hradí z vlastních zdrojů, nemalými částkami přispělo také Brose a RWE, Skautská nadace Jaroslava Foglara a místní Rotary club. Nová stěna by měla být dokončena v létě.

 

Revitalizace centra města je prakticky dokončena, úpravy však budou pokračovat i letos, přičemž jednou z nejviditelnějších změn bude vybudování zcela nového schodiště do kulturního domu. Kromě toho chce radnice podpořit také estetizaci soukromých objektů, za tímto účelem nabízí jejich majitelům bezplatné poradenství a vypracovala podrobný manuál Estetika centra Kopřivnice 2023.

Radnice dále vyhlásila nový dotační program. Na ten vyčlenilo zastupitelstvo města 700 tisíc korun, přičemž provozovatelé mohou získat maximálně 15 tisíc korun na jednu provozovnu a majitelé budov až 40 tisíc korun na jednu nemovitost. Příspěvek lze využít na stavební úpravy, údržbářské a úklidové práce, výmalby nebo čištění fasád a výkladů. Dotace může pokrýt 100 procent uznatelných nákladů, které byly na daný účel vynaloženy v roce 2023 nebo 2024. Také je možné dotaci využít na výrobu a instalaci informačních tabulí či polepů a vybavení pro aranžování zboží do výloh včetně osvětlení. Žádosti je možné podávat až do konce května, před podáním je však potřeba konzultovat navržené úpravy s městským architektem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice