22. 12. 2011

 

V rámci promo akce KTK budou od 23. prosince 2011 do 2. ledna 2012 všechny kódované kanály distribuovány volně všem klientům.

 

V současné době odbor sociálních věcí a zdravotnictví rozesílá občanům, kteří mají přiznány mimořádné výhody (průkaz TP, ZTP, ZTP/P), informativní dopis o připravovaných změnách od 1.1.2012. Zároveň s touto informací je jim také zasílána žádost o vyplnění přiloženého dotazníku, který má radnici pomoci při plánování potřebných sociálních služeb. Termín pro odevzdání dotazníku je posunut z 31.12. 2011 do 31.1.2012 a je možno jej odevzdat prostřednictvím kontaktních míst uvedených v instrukcích, na podatelně MÚ Kopřivnice nebo prostřednictvím schránek důvěry.

 

Na kopřivnické radnici lze hradit poplatky kartou.Kopřivnická radnice rozšířila své služby a nově nabízí občanům možnost hradit poplatky bezhotovostně. Platební terminál je k dispozici v pokladně, kde se lidé mohou rozhodnout, zda poplatky uhradí hotově či platební kartou.

 

TV studio KTK se svými partnery připravilo na vánoční dny komponovaný pořad „Vánoce v kostele svatého Bartoloměje“, ve kterém se na téma Vánoce zamýšlí farář Jiří Ramík a zpívají děti kopřivnických základních škol. Vánoční pořad můžete vidět na programu KTK od 23. 12. 2011 do 30. 12. 2011, premierově v pátek v 18.00 hodin.

 

Regionální muzeum v Kopřivnici, o. p. s., MUZEUM FOJTSTVÍ zve na vernisáž výstavy Šárky Hyklové – kresby, malby, sochy, která se koná v úterý 3. 1. 2012 v 16h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s., Kopřivnice pořádá XI. Ročník turnaje ve futsalu „O PUTOVNÍ POHÁR“, v sobotu 7. ledna 2012 ve SH ZŠ EMILA ZÁTOPKA V KOPŘIVNICI, od 8.00 – 17.00 hodin. Účastníci: GETAFE, FU Kopřivnice, G:T. Trojanovice, VIAGRA Štramberk, KUNA TEAM Frýdek – Místek, PSV Frenštát, L. G. Kopřivnice, RGS Bělotín.

 

 V průběhu 24 hodin od včerejšího dne do časných ranních hodin, vyjížděli novojičínští policisté k 25 dopravním nehodám. Ve většině případů se staly dopravní nehody v souvislosti se změnou počasí a sněhovou pokrývkou na komunikaci, kdy řidiči nezvládli své vozidlo. U jednoho havarovaného řidiče jsme zjistili požití alkoholických nápojů před jízdou. Z 25 případů došlo ke 4 lehkým zraněním a 1 vážnému. 

Upozornění: všechny dopravní nehody policistům oznamovat nemusí. Pouze ty, kde je zranění osob a poškození majetku třetím osobám, anebo škoda přesahuje 100tsíc korun. Důležité však je, aby si řidiči vzájemně vyplnili tzv. Evropský formulář o dopravní nehodě, do kterého uvedou všechny požadované údaje. Pořiďte fotodokumentaci, uveďte viníka nehody a formuláře podepište. Škodu následně nahlaste pojišťovnám. Případně přímo kontaktujte své pojišťovny a ty Vám poradí, co máte dělat.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice