22. 4. 2011

S přibývajícím krásným počasím se začínají otevírat nejen hrady a zámky, ale také i jiné turistické atraktivity jako jsou například rozhledny. A ta kopřivnická začíná novou sezónu již tuto sobotu 23. dubna! Rozhledna Bílá hora na rozhraní Kopřivnice a Štramberka, připomínající symbol struktury DNA, tzv. spirálu života, vyrostla do třiačtyřicetimetrové výšky a už téměř 11 let se návštěvníci mohou kochat krásným výhledem na Beskydy a okolí. Na rozhlednu se můžete zajít podívat až do října, vždy od úterý do neděle od 9.00 do 18.00 hodin. Na velikonoční pondělí 25. dubna bude také otevřená, takže pokud nevíte, kam na velikonoční výlet, rozhledna může být tím správným tipem.

 

Kde je v Lašské bráně o velikonočním pondělí otevřeno?

Štramberská Trúba je ortevřena 365 dní v roce, tak proč by velikonoční pondělí mělo být výjimkou? 🙂 Otevřeno od 9.00 od 17.00 hodin.

Hrad Hukvaldy je v pondělí 25. 4. 2011 otevřen od 9.00 do 16.00 hodin, kromě toho se zde uskuteční v neděli a v pondělí hradní jarmark. Můžete se těšit na řadu řemeslných stánků, jako jsou například kovář, řezbář, kožešník, dráteník, ruční bižuterie, výrobky ze šustí a mnoho dalšího. Řemesla se budou na hradě i přímo předvádět, a také si můžete zakoupit jednotlivé výrobky. Občerstvení jako vždy zajištěno v hradní hospůdce. Vstupné se na tuto akci nezvyšuje.

Expozice Technické muzeum Tatra a muzeum Fojtství má o velikonočním pondělí otevřeno od 9.00 do 16.00 hodin. Expozice Lašské muzeum v Šustalově vile bude uzavřena! V muzeu Fojtství si můžete prohlédnout právě probíhající výstavu s názvem „Sakrální památky Kopřivnice“ a v Technickém muzeu velmi úspěšnou a prodlouženou výstavu „Zpět aneb putování za vraky“.

Tropic Hukvaldy – Expozice exotických rostlin a zvířat je otevřena i v pondělí, a to od 9.00 do 18.00 hodin. Během Velikonoc obdrží každé dítě dárek a ženy obdrží řezanou květinu (akce s řezanými květinami platí do vyčerpání zásob).

Exotic Hukvaldy – Milan Javorský – Expozice motýlů a brouků bude přístupná od 10.00 do 17.00 hodin, přestávka na oběd od 13.00 do 14.00 hodin.

Mini Zoo Aqua Terra – Expozice akvarijních a terarijních zvířat otevřena 25. 4. 2011 od 8.30 do 18.00 hod.

 

Dne 13. 5.  zahajuje Slumeko jarní SBĚR NEBEZPEČNÝCH SLOŽEK  KOMUNÁLNÍHO ODPADU V Kopřivnici a místních částech Lubina, Vlčovice a Mniší.

 

Likvidace autovraků proběhne  v sobotu 23. dubna od 8. 00 – 12.00 hodin. Kompletní vozidlo bude likvidováno zdarma a u likvidace je nutná přítomnost majitele s občanským průkazem nebo plná moc a doklady od vozidla.

 

Slavnostní vernisáž výstavy: Jan FUFA, FOTO – GRAFICKÉ OBRAZY proběhne ve středu 27. dubna 2011 v 17 hodin ve výstavní síni Muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Pozor změna: už v pátek 29. dubna v 18.30 se KH KOPŘIVNICE utká s HBC Jičín, v kopřivnické hale házené ve 4. kole  nástavbové části extraligy.

 

Letošní první slaňování Štramberské Trúby pro širokou veřejnost bude v sobotu 30. dubna v rámci naší 1. hradní akce s názvem „Slet čarodějnic na Štramberské Trúbě“ a začátek slaňování je plánován od 13 hodin. Jste-li hrdými vlastníky poukazu na slanění z Trúby, tak právě teď máte možnost jej využít. Ale to není vše! Je-li vám tohle slanění málo a chtěli byste si dokázat více, tak právě při této akci budete mít jedinečnou šanci změřit své síly a užít si ještě větší porci adrenalinu než kdy jindy! Zkuste na ochoz Štramberské Trúby vyšplhat! 27 výškových metrů čeká na vaše zdolání. Slanit už umí kde kdo, ale vyšplhat, to zvládnou jen opravdoví borci!

 

Interaktivní výstava „Pojďte si hrát s panem malířem Josefem Čapkem“ bude probíhat v Lašském muzeu v Kopřivnici od 5.5. do 31.7. 2011. Výstava je určena dětem ve věku od 5 do 9 let. Cílem projektu je seznámit děti předškolního a školního věku s moderním výtvarným uměním formou dětem nejbližší – hrou. Katalog nutný k interaktivitě dětí obdržíte na místě.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice