28. 4. 2011

Úplná uzavírka  části silnice I/58, mezi okružní křižovatkou v Lubině a průmyslovým parkem ve Vlčovicích, proběhne od soboty 30. dubna do pondělí 2. května a  následně také od soboty 30. dubna do pondělí 2. května.

 

 

Ve středu 11. května proběhne již tradiční veřejná sbírka KVětinový den, kdy budou skauti v odpoledních hodinách rozdávat občanům města žluté kvítky, jako symbol boje proti rakovině.

 

 

Chodec ve věku 32 let utrpěl těžká zranění  ve středu 27. 4. V Kopřivnici na přechodu u Komerční banky. Bezprostředně před jedoucím vozem vstoupil do vozovky a řidič již nedokázal střetu zabránit. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou.

 

 

Kabelová televize Kopřivnice provede 23. května 2011 závěrečnou úpravu rozmístění analogových programů základní nabídky. Nezmění se počet programů, pouze jejich umístění. Jedná se o programy NOVA, ČT24 a STV1.

 

 

V  cirkusovém  šapitó Berousek na Husově ulici se chystá program denně až do neděle vždy od 17 hodin.

 

 

Jarní koncert Komorního orchestru Kopřivnice „Letem světem hudby“v pátek 29. 4. 2011 v Katolickém domě.

 

 

ASK Tatra Kopřivnice pořádá v sobotu 30.4.2011 Brnkačku – celostátní závody ve sportovní gymnastice (nejmladší kategorie).                

 

 

První cesta do paměti Štramberské Trúby začíná v sobotu 30.4.2011 po 11 hodin,na hradě Štramberku. První vzrušující cesta do paměti Štramberské Trúby poodhalí tajemství či pozoruhodnosti Štramberka, které jste možná ani netušili a které do své paměti již více než 7. století ukládá… Cesta do paměti Štramberské Trúby je „otevřená“ výstava, která bude průběžně poodhalovat zajímavá místa, osobnosti, události a jejich příběhy a okamžiky, které se v minulosti odehrály ve městě pod Trúbou. Výstava je pro „otevřená“ nejen 365 dní v roce, ale zejména v tom smyslu, že se na ní můžete spolupodílet! Výstavu chceme a budeme průběžně obměňovat a doplňovat novými tématy na základě Vašich podnětů a materiálů.

Otevření hradní sezóny zahájíme  30. dubna 2011, přítomen bude i Valašský král Vladimír II.

Po celý den slaňování z Trúby, netradiční soutěž „Šplhání na Trúbu po copu princezny“ nebo průlet Trúbou na koštěti s možností získání oprávnění k řízení koštěte. Program začne v 1 hodinu po poledni. Veselé a vtipné otevření hradu zahájí Valašský král Vladimír II., dále Vás bude čekat soutěž v líbání (když bude toho 1. máje), rekord v líbání na Trúbě. Trúba otevřena až do večerních hodin!!!

 

 

Tradiční stavění máje proběhne v sobotu 30. dubna 2011 od 15 hodin pod patronací Domu dětí a mládeže v Kopřivnici na Lyžařské chatě pod Červeným kamenem ve spolupráci se Ski klubem Tatra a správou sportovišť. Slavnostní vztyčení májky je naplánováno na 17 hodinu. Účastníkům akce je doporučeno přinést si svou vlastní mašli na výzdobu májky. Tato akce proběhne zároveň s XIII. ročníkem Sletu čarodějnic. Poprvé tu bude plát opravdová vatra, díky níž se budou pálit košťata. Připravena se volba Miss čarodějnice, štafetové soutěže a atrakce, skládání čarodějnických zkoušek, čarodiscoshow a pasování nových čarodějnic. Na akci vystoupí taneční skupina Modance. Kolektiv, který se zúčastní v největším počtu a v čarodějnickém převleku, vyhrává dort.  

 

 

Kopřivnice si připomene Den vítězství. Za několik dní oslaví Česká republika významný státní svátek Den vítězství. Ačkoliv za oficiální ukončení druhé světové války je považován 8. květen 1945, kdy vstoupila v platnost kapitulace německých vojsk, Kopřivničané si tento důležitý historický mezník připomenou již v předvečer 66. výročí osvobození Kopřivnice. Tradiční vzpomínková akce se uskuteční ve čtvrtek 5. května od 17 hodin u pomníku padlých před bývalou základní školou Náměstí.

 

 

1. Máj lásky čas. Prvomájové odpoledne plné hudby a zábavy (areál hřiště házené)

 

 

Ve středu 4. května v 19 hodin začíná beseda 1. Čecha na Mount Everestu – Leopolda Sulovského Expedice Czech Lhotse 2010 v kině Puls.

 

 

V SOBOTU 7. A NEDĚLI 8. KVĚTNA 2011 SE V HALE HÁZENÉ V KOPŘIVNICI USKUTEČNÍ JIŽ 15. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ MODELÁŘSKÉ AKCE BESKYD MODEL KIT SHOW

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice