22. 4. 2016

 

Výstava karikaturisty Václava Šípoše v K-Galerii bude ukončena v neděli 24. 4. 2016 netradiční derniérou. Pan Šípoš bude v době od 13 do 17 hodin zájemcům kreslit portréty.

 

Rozhledna na Bílé hoře bude otevřena o víkendu 23. – 24. dubna v době od 9:00 do 18:00 hodin. Sezóna pro rok 2016 bude zahájena v sobotu 30. dubna, otevřeno bude do konce října denně kromě pondělí od 9:00 do 18:00 hodin.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

Dne 22. dubna – část ulice Javorová, K. Čapka, Ke Koryčce, Zd. Buriana a Sluneční,

  1. dubna – část ulice Pánská, komunikace od firmy DURA po příjezd psinec Vlčovice,
  2. dubna – část ulice Štramberská od Erbenové po Hřbitovní, Jilemnického, Hašková, Bezručová, Hřbitovní.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Pod Zahradami a Polní bude přerušena dodávka elektrické energie dne 26. dubna od 7:30 – 19:30 hodin. Dotčené oblasti budou obeznámeny formou letáků.

 

Historickým městem roku 2015 se stal Příbor na Novojičínsku, rodiště slavného zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. V nejužším finále ceny byl Příbor už dvakrát v její více než dvacetileté historii. Loni za více než 20 milionů korun dokončil revitalizaci zahrad piaristického kláštera, který městu patří. Cena, která byla Příboru v úterý 18. 4. udělena na Pražském hradě, je vyznamenáním za příkladnou péči o památky a spojená s odměnou milion korun na další opravy historického dědictví.

 

Je to již rok, kdy byla zprovozněna vlaková linka vedoucí na mošnovské Letiště Leoše Janáčka. Mošnov je jediné letiště v republice s pravidelným vlakovým spojením. Osobní vlaky, které jedou na lince S2 a S3, také zajišťují dopravu lidem pracujícím v průmyslové zóně Mošnov na všechny směny. Osobní vlaky linky S4 začínají či končí na ostravském hlavním nádraží, kde mají přípoj od osobních vlaků linky S2 z Mostů u Jablunkova a opačně. Denně jede osm párů pravidelných a pár sezonních osobních vlaků, které zabezpečí v letním období spojení od charterových letů. ČD také předpokládají vypravení dalších posilových vlaků například při Dnech NATO, které se budou konat 17. a 18. září.

 

Znakujeme s batolaty – to je speciální Seminář pro rodiče v centru Balsamina v pátek 22.4. od 9 hodin.

 

Hravé a veselé tvoření ze studené kuchyně , se chystá v mateřském centru Klokan v pátek 22. 4. od 10.00 hodin.

 

Kopřivnice se zapojí do oslav Dne Země. Indiánská osada, chemické pokusy, nafukovací popelářský vůz, včelaři nebo psí agility a megabublinová show. To je jen skromný výčet aktivit, které čekají na všechny účastníky oslav mezinárodního Dne Země. Celodenní akci bude v Kopřivnici patřit pátek 22. dubna. Od půl deváté do čtyř hodin odpoledne připravila kopřivnická radnice společně s partnery v parku dr. E. Beneše bohatý program. Tématikou dne bude heslo: „Oslavme spolu Den Země. Přeci je jen jedna.“ Rodiče i děti se mohou těšit na spoustu aktivit spojených s ochranou přírody. Kromě celodenních ekologicky laděných lákadel jsou pro mladší i starší účastníky připraveny pracovní dílny, kde si budou moci vyrobit z různých materiálů šperk nebo mandalu, focení s hady u speciálního stánku nebo také ukázky parkuru, tedy techniky jak zdolávat překážkové dráhy.

 

Součástí Dne Země bude tradičně také sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Každý, kdo donese v době konání akce drobný vysloužilý elektrospotřebič, bude odměněn. Přinést můžou lidé cokoliv, od fénů, přes staré rychlovazné konvice, mobily, klávesnice a podobně. K viděním bude výstava výrobků, které z odpadů vyrobily děti z kopřivnických mateřských škol. Ekovýstava bude po skončení akce přesunuta do vestibulu radnice, kde bude k vidění do konce dubna.

den země

 

Kromě pátečního programu v parku bude i letos připraven oblíbený Pohádkový les. Na dobrodružnou cestu Pohádkovým lesem se bude možné vydat v sobotu 23. dubna. Jako vždy budou připraveny dvě trasy rozdílné náročnosti, na kterých bude účastníky čekat několik pohádkových bytostí s připravenými úkoly. Startovat bude možné kdykoliv od 13 do 16 hodin u štramberské Kamenárky, přičemž delší trasa povede kolem rozhledny na Bílé hoře a Váňova kamene, kratší pouze nejbližším okolím.

 

Na stejný den, tedy na sobotu 23. dubna, bude v Kopřivnici připravena likvidace autovraků. Odbor životního prostředí ve spolupráci s Autovrakovištěm Ženklava nabídne v rámci mezinárodních oslav svátku planety všem majitelům nepojízdných automobilů jejich likvidaci. Kompletní vozidlo bude zlikvidováno zcela zdarma a majitel obdrží potvrzení o převzetí autovlaku. K likvidaci je nutná přítomnost majitele s občanským průkazem či plnou mocí a doklady od vozidla.

 

Kopřiva 2016. Pokud jste fanoušky divadla, určitě se nenechte ujít letošní 30. ročník přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2016. Představí se 9 divadelních souborů. Více informací naleznete na stránkách www.koprivafest.cz

PROGRAM

PÁTEK 22. 4. 2016

13:30 TEÁTER KOMIKA (SLOVENSKO), KULTURNÍ DŮM ŠTRAMBERK: „PRÍBEH RYTIERA“

Jarmareční divadlo o rytíři hledajícím to nejobyčejnější lidské štěstí. Pohádka pro děti kopřivnických MŠ a pro Motýlek. Tam i zpět opět zajišťujeme autobus, odjezd od Katolického domu v Kopřivnici ve 13 h.

 

15:30 J. ACHAB HAIDLER, ČINOHERÁK ÚSTÍ, KATOLICKÝ DŮM KOPŘIVNICE: „PAN THEODOR MUNDSTOCK“

Osud jednoho českého Žida za protektorátu. Fuksův román v podání jednoho herce. Stejná hra a stejný herec, jako na 1. ročníku Kopřivy, návrat po 29 letech.

 

17:30 DIVADLO KONTRA (SLOVENSKO), KATOLICKÝ DŮM KOPŘIVNICE: „MACBETH“

V adaptaci hry W. Shakespeara není nikdo, než hlavní hrdina – člověka, který trpí. Divadlo jednoho herce – Petera Čižmára.

 

19:30 DIVADLO P. BEZRUČE (OSTRAVA), KULTURNÍ DŮM KOPŘIVNICE: „OSIŘELÝ ZÁPAD“  

Bratrovražedná komedie z irského městečka, kde fotbal hrají holky, kořalka a čipsy se nepůjčují, kde pečou skvělé pohřební koláčky a kde se příbuzní milují až do krve.

 

21:45 JINDRA HOLUBEC Y AMIGOS: KONCERT V ČAJOVNĚ MANDALA

Jindra Holubec, muzikantský samorost z jesenických Karlovic a jeho nový projekt Jindra Holubec y Amigos. Muzika, ošlehaná latinou, jazzem, funkem, soulem, okořeněná hravými českými texty.  

 

SOBOTA 23. 4. 2016

14:00 DIVADLO VÍTI MARČÍKA ST.(HOSÍN), KULTURNÍ DŮM ŠTRAMBERK: „O HOLČIČCE, KTERÁ SE JEŠTĚ NENARODILA“ Nová pohádka o touze dědečka po vnučce, o oslu Abrahamovi, koníku Apačovi a o Stromu života, co mluvil o Světě viditelném a neviditelném a taky o Nebi. Odjezd autobusu od Katolického domu v Kopřivnici ve 13:30 h.

 

16:00 ODIVO (SLOVENSKO), KATOLICKÝ DŮM KOPŘIVNICE: „VÁŠEŇ P A LÁSKA B“ Komorní inscenace pro jednu herečku, jednoho hudebníka, několik zamilovaných loutek a dospělé publikum.

 

18:00 HADIVADLO (BRNO), KULTURNÍ DŮM KOPŘIVNICE: „MARYŠA“

Klasika české dramatické literatury. Maryša je nadčasovým principem vzdoru. „Od obětavé tvrdohlavosti k tvrdohlavé oběti.“ (Kopřivnická rodačka T. Malíková v roli služky Rozáry.)

 

21:30 ACTORES (SLOVENSKO), KATOLICKÝ DŮM KOPŘIVNICE: „DNI V DAŽDI“

Broadwayský kriminální hit inspirovaný skutečnou událostí. Hra nabízí aktuální téma selhání lidských charakterů, kteří jsou v podstatě sami zodpovědní za osudy jiných lidí.

 

XIX. Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. V pátek 22. 4. se koná závěrečný večer přehlídky amatérských divadel ve Štramberku. Představí se Divadelní spolek Kotouč Štramberk s autorským divadlem „Nikdy není pozdě“ a na závěr proběhne vyhodnocení celé přehlídky.

 

14. ročník regionální taneční přehlídky. Soutěž o zlatý pohár BAV klubu Příbor se uskuteční v sobotu 23. 4. od 11.30 hodin v zrcadlovém sále BAV klubu Příbor. Můžete se těšit za zajímavá vystoupení ve stylu discodance, hip-hop, LA tance a na závěr je připravena i diskotéka pro soutěžící i diváky.

 

Veselá trojka Pavla Kršky vystoupí v Katolickém domě v neděli 24. 4. 2016.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice