25. 4. 2016

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Dne 25. dubna – část ulice Štramberská od Erbenové po Hřbitovní, Jilemnického, Hašková, Bezručová, Hřbitovní.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Pod Zahradami a Polní bude přerušena dodávka elektrické energie dne 26. dubna od 7:30 – 19:30 hodin. Dotčené oblasti budou obeznámeny formou letáků.

 

Kopřivnický projekt „Povídání v zahradě aneb Co můžeme udělat pro to, aby řeč našich dětí byla kultivovaná a správná“ v zahradě MŠ Krátká, v úterý 26. dubna 2016 v 15.00 hodin, vstup je pro všechny zdarma.

 

Cyklus Aktivní senior 2016 chystá setkání ne téma „Chci zůstat doma“ o nových  trendech  v sociálních službách v úterý 26. 4.2016 v Klubu seniorů.

 

V úterý 26. dubna 2016 v 17.00 hodin   začíná také  Výstava žáků výtvarného oboru První SZUŠ MIS music v K Galerii.

 

Zahájení nové výstavy v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici na téma: „A nejen Tatrovky…Vojenské automobily a jiná speciální technika z Kopřivnice 1900 – 1945.“ Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna 2016 v 16 hodin. Výstava potrvá do 4. prosince 2016. Výstava mapuje vývoj vojenské techniky, která byla vyráběná v Kopřivnici v letech 1900 – 1945.

 

Dopravní společnost ČSAD Frýdek-Místek a. s. se na základě jednání s CHKO Beskydy stala jediným dopravcem, který bude zajišťovat hromadnou dopravu turistů na vrchol Lysé hory. Pravidelná autobusová linka bude od 9. května vyjíždět ze zastávky Raškovice, hotel Ondráš každé pondělí, středu a pátek. Stejně jako minulou sezónu budou všechny páteční výjezdy s průvodcem Beskydského informačního centra, který cestujícím prozradí zajímavé informace o Lysé hoře již cestou autobusem. Na vrcholu pak zájemce provede poznávacím okruhem s výkladem. Jízdenky si cestující mohou rezervovat telefonicky na čísle 558 432 515. Více informací o lince lze najít na webu lysa.3csad.cz nebo na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku-Místku a Frýdlantě nad Ostravicí.

 

Nemocnice Nový Jičín se zúčastní akce Spolu proti melanomu. Zhoubný melanom je nádor kůže, který patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Je zákeřný tím, že začíná relativně brzy metastazovat do jiných orgánů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových znamének zcela zdarma. Vyšetření budou probíhat ve vybraných městech po celé ČR – i v Novém Jičíně – v rámci preventivní akce s názvem Spolu proti melanomu. Akce odstartuje v Novém Jičíně ve dnech ve dnech 2. a 3. května. V době od 12.00 do 17.00 hodin a další den od 8.00 do 15.00 hodin na Masarykově náměstí vyšetří dětské i dospělé pacienty odborní lékaři, kteří zjistí, zda některé znaménko na jejich kůži nepředstavuje nebezpečí, například již zmíněný zhoubný melanom. Odborníci také lidem doporučí, jak pokožku správně chránit před sluncem a jak rozpoznat první příznaky změny znamének při samovyšetření. Vyšetření budou probíhat ve stanu s potřebným soukromím. Podstoupit je mohou i zájemci, kteří nejsou pojištěni u ČPZP. Cílem této veřejně prospěšné preventivní akce České průmyslové zdravotní pojišťovny je upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence.

 

Vila na ulici Sokolovské, ve které kdysi sídlil Dům dětí a mládeže v Kopřivnici, je na prodej. Radnice objekt nabízí i s pozemkem za pět milionů korun. Prodej objektu nacházejícího se v centru města Kopřivnice je podmíněn odvedením ceny samotné nemovitosti dle cenového předpisu platného ke dni bezúplatného převodu do státního rozpočtu. Částku 1,088 milionu korun by radnice měla zaplatit do konce měsíce dubna.

 

V pátek 13. května 2016 se v Kopřivnici v centru města na pěší zóně, v době od 9 do 16 hodin, uskuteční první letošní farmářský trh. Návštěvníci se můžou se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných dřevin a letniček, dále si mohou nakoupit ovoce, zeleninu, chléb, pečivo a koláče, maso a uzeniny, sýry a mléčné výrobky, byliny, čaje, koření, výrobky z medu, bylinnou kosmetiku, řemeslné a rukodělné výrobky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice