27. 4. 2016

 

Mezinárodní cyklistický závod žen – částečné omezení dopravy. Ve dnech 28. dubna až 1. května 2016 se na severní Moravě pojede již tradičně mezinárodní cyklistický závod žen GRACIA ORLOVÁ 2016, který je zařazen do Světového poháru žen v silniční cyklistice. Jelikož závod sebou nese také určité dopravní omezení, na bezpečný průběh budou dohlížet nejen pořadatelé, ale také policisté. Závod bude probíhat za každého počasí a za částečného omezení silničního provozu. Po trase policisté obsadí pouze vytipované křižovatky a nebezpečná místa. Zbývající úseky zabezpečí pořadatelská služba. Silniční provoz by neměl být narušen nad nezbytně nutnou míru. Kopřivnicí bude peloton projíždět v rámci 1. etapy Orlová – Štramberk, cca v době od 15:20 do 15:50.

 

V týdnu od pondělí 2. května do soboty 7. května v době od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin se budou v Kopřivnici sbírat pneumatiky všech možných druhů. Kopřivnický odbor životního prostředí připravil mimořádný sběr, díky kterému se budou moci obyvatelé města starých pneumatik zbavit zcela zdarma. Vybírat se budou všechny druhy pneumatik bez disků, a to včetně těch od osobních, nákladních automobilů, traktorů a podobně. Maximální počet bude deset kusů na osobu. Aby mohli obyvatelé Kopřivnice staré pneumatiky zcela zdarma odevzdat, bude nutné je v uvedeném termínu dovézt do sběrného dvora na ulici Panské a tam se prokázat svým občanským průkazem. Tímto chce město zabránit, aby do sběrného dvora začali svážet staré pneumatiky lidé ze širokého okolí, protože za jejich odevzdání se běžně platí.

 

Město Kopřivnice připravilo ve spolupráci s Dětským centrem Kopřivnice setkání u kulatého stolu. Bude se u něj diskutovat o nabídce sociálních služeb. Hlavním tématem setkání bude ve středu 27. dubna nabídka sociálních služeb pro děti a dospělé se zdravotním postižením. Kulatý stůl bude zaměřen na představení aktuální nabídky sociálních služeb v našem městě a okolí pro lidi se zdravotním postižením, zejména mentálním a kombinovaným a seznámením s připravovanými projekty města pro tuto cílovou skupinu. Pozvání na akci, která začne v 15:30 hodin v prostorách Základní školy a Mateřské školy Motýlek přijali zajímaví hosté v čele s Centrem pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, Slezské diakonie pracoviště Nový Jičín a Tichá, zástupci Zámku Nová Horka, projektu podporovaného bydlení v Kopřivnici Jinak a další. Na setkání u kulatého stolu jsou zváni všichni, které daná problematika zajímá. „Akce je určena pro všechny rodiče dětí a absolventů ZŠ a MŠ Motýlek a další zájemce, kteří například pečují o blízké ve své domácnost.

 

V části ulice Štramberské a Máchové č. p. 1132 až 1138 a 1147 bude přerušena dodávka pitné vody ve středu 27. dubna od 8 do 14 hodin.

 

Ve dnech od 27. do 29. dubna proběhne z důvodů havarijního stavu oprava odvodnění komunikace Velová v Mniší.

 

Matyáš Peroutík, žák 6. třídy ZŠ 17. listopadu, obsadil v soutěži v programování s Baltíkem v regionálním kole pro Moravu a Slezsko 1. místo a postupuje tak do celostátního kola.

 

Dne 1. května od 17 hodin se koná v Příboře koncert z děl českých a maďarských mistrů v podání Gabriely Jílkové (cimbál) a Tamáse Bácsiho (klavír).

 

Zahájení nové výstavy v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici na téma: „A nejen Tatrovky…Vojenské automobily a jiná speciální technika z Kopřivnice 1900 – 1945.“ Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna 2016 v 16 hodin. Výstava potrvá do 4. prosince 2016. Výstava mapuje vývoj vojenské techniky, která byla vyráběná v Kopřivnici v letech 1900 – 1945.

 

Zimní prognóza, že jaro trhu práce pomůže, se optimisticky naplňuje. Aktuální míra nezaměstnanosti je na Novojičínsku 4,95 procenta a bez práce bylo na konci března 5442 osob. Je to o 200 lidí méně než před rokem.  K dispozici v okrese je 2156 pracovních míst. Na konci třetího měsíce letošního roku bylo na Kopřivnicku bez práce 1447 lidí. Míra nezaměstnanosti činí 4,88 %, což je hluboko pod údajem za moravskoslezský kraj – ten má míru nezaměstnanosti na hodnotě 8,3%, při počtu 7081 nezaměstnaný.  Nově se v březnu na úřadu práce v Kopřivnici zaevidovalo 147 lidí. Kopřivnice disponuje 666 volnými míst, Celkově narůstá jejich počet, i když v mikroregionu Kopřivnicko minulý měsíc tento stav poklesl o 208 nabízených pozic.

 

Mezinárodní výstava a soutěž Beskyd model Kit show oslaví na přelomu dubna a května již 20. výročí. Pořadatelé připravili pro milovníky různých modelů, historických exponátů a replik bohatý program před a uvnitř kulturního domu. Ani letos nebudou chybět zajímavosti a speciality, které nejsou často k vidění. Návštěvníci budou mít například jedinečnou seznámit se s replikou letadla Albatros z první světové války, kterou zapůjčí modeláři z Pardubic. Před kulturní domem bude postaven již tradičně tatrovácký stan, kde modeláři představí rádiem řízené modely aut, kamionů či pozemní a bojové techniky. V kulturním domě bude po oba víkendové dny prostor především pro hlavní atrakci, tedy to na čem je celá akce založena. Bohatý doprovodný program vyplní ostatní prostory kulturního domu a modeláři by měli najít i mnoho věcí, které se jim pro jejich práci hodí. Jednou z dalších novinek bude i workšop s modelářem, který bude předvádět a vysvětlovat, jak se malují figurky. Dalším lákadlem by mohly být simulátory řízení letadel a účast klubů vojenské historie. U příležitosti 20. výročí pořadatelé rozdají více cen, než je obvyklé. Mimořádné ocenění a trofeje by měli získat jak lidé, kteří s akcí celou dobu pomáhají, tak modeláři. Pro veřejnost bude KIT show otevřena v sobotu 30. dubna od 9 do 18 hodin a o den později od 9 do 12 hodin. V průběhu akce bude venku probíhat také program v historických kostýmech a každou hodinu zazní výstřel z děla.

 

V průběhu měsíce února realizovala radnice anketu mezi občany týkající se cyklistických tras a stezek. Na internetu se do ní zapojilo 240 respondentů, další data dodali zástupci šesti škol a pěti firem, působící především v průmyslové zóně. Z výsledků vyplývá, že přes 90 procent osob má zájem využívat městské cyklistické komunikace a myslí si, že je potřebné je nadále budovat. Zaznamenány byly i stížnosti, především na úseky s vedením kola, se zámkovou dlažbou nebo nerovnostmi a přerušením vjezdů na ulici Panské. Cyklistům také chybí propojení zejména na směr Frenštát p.R a Závišice. Do průmyslové zóny dojíždí na kole za prací dle údajů firem téměř 500 cyklistů. Anketa byla zpracována v rámci právě probíhajících pracích na Cyklogenerelu, který se zabývá nejen cyklostezkami, ale i cyklotrasami či in-line. Dalším krokem bude realizace dopravního průzkumu a následně pak návrhy a projednání s veřejností.

 

Vysoký bytelný plot okolo házenkářského hřiště, který kdysi chránil areál před neplatícími návštěvníky házené, je již minulostí. Minulý týden začala jeho likvidace. Dokončuje se tak první krok revitalicece areálu, který avízovalo město po podpisu smlouvy o odkoupení hřiště od klubu házené. Demolici plotu zajišťuje soukromník, který o něj projevil zájem a odstraňuje jej na vlastní náklady, včetně likvidace bilbordů. Zrušeny budou 2 strany plotu, část podél ulice Čs. armády a přilehlá strana až po původní pokladní stánek. Budoucnost chátrajícího areálu není zatím zcela konkrétní,s největší pravděpodobností v této lokalitě vznikne odpočinková zóna.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice