29. 4. 2016

 

Služby města Kopřivnice SLUMEKO oznamují, že ve dnech od 27. – 29. dubna proběhne z důvodů havarijního stavu oprava odvodnění komunikace Velová u č.p. 267 a 493 propojovací komunikace Lubina směr Mniší. Z tohoto důvodu bude komunikace celkově uzavřena vždy od 7:30 do 16:00 hodin a dále pak bude omezen provoz do 3,5 tun. Kontaktní osoba pro případné dotazy: Filip Apjár – 731 450 280.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. dubna – Alšova, Duhová, Máchova, P. Nerudy, Janáčkova,
  2. dubna – část Štramberské, Horní, Bratří Vašků, Na Vápenkách,
  3. května – K Vodojemu, Květinová, k rozvodně ČEZu na Záhumení, Lomená, pod Váňovým kamenem.

 

Během víkendu v Kopřivnici zaplesají srdce všech milovníků modelů a vojenské techniky. Oblíbené výstava modelářů všech druhů Beskyd Model Kit Show oslaví neuvěřitelný dvacátý ročník. Akci bude patřit sobota 30. dubna a neděle 1. května, kdy se modeláři ze všech koutů republiky i zahraničí představí ve vnitřních i venkovních expozicích. Pořadatelé slibují, že se je rozhodně na co těšit. „Kromě klasiky dvacátý ročník naší přehlídky návštěvníkům nabídne také spousty novinek. Tou první je rozšíření počtu vnitřních kolejišť, namísto čtyř jich budeme mít k dispozici rovnou sedm,“ uvedl hlavní pořadatel Beskyd Model Kit Show Jan Štědrý a pokračoval: „K tomu bude mnohem více rádiem řízených modelů, jejichž ukázky budou jak vevnitř, tak venku a další modelářské lahůdky.“ Hlavní lákadlem dvacátého ročníku bude replika letadla z první světové války a malá parní lokomotiva. Tu už jsme na přehlídce před dvěma lety měli, ale tentokrát bude jezdit po delší trati, kterou by si mohli užít především malí návštěvníci,“ prozradil Jan Štědrý s tím, ze před kulturním domem ani letos nebude chybět stan s pískem, off-roady nebo modely dakarských speciálů. Kopřivnická výstava plastikových tanků, aut, lodí, letadel, vláčků apod. patří mezi nejprestižnější akce svého druhu v republice a je spojena s několika mezinárodními modelářskými soutěžemi. Akce je velmi populární nejen mezi samotnými modeláři, ale díky bohatým doprovodným aktivitám bývá také častým cílem rodinných víkendových výletů. Sobotní program začne tradičně v 9 hodin a skončí v 18 hodin. V neděli se lidé mohou na modely přijít podívat od 9 do 12 hodin. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.kitshow.cz

 

Rozhledna Bílá hora se otevírá v sobotu 30. dubna 2016! Provoz úterý – neděle 9:00 – 18:00 h.

 

Dne 1. května od 17 hodin se koná v Příboře koncert z děl českých a maďarských mistrů v podání Gabriely Jílkové (cimbál) a Tamáse Bácsiho (klavír).

 

Čajovna [árt té kafé] Mandala zve všechny příznivce hudby v pátek 29. 4. ve 20.00 hodin na pravidelný večírek plný jazzu, soulu, funku a rockn’rollu v podání oblíbených kopřivnických celebrit s jejich přáteli. Tentokrát s bicíma. A bude se tančit! Vstupné dobrovolné.

 

Čarodějnice a šermíři na hradě Hukvaldy! Přijďte se v sobotu 30. 4. podívat na čarodějnice na hukvaldském hradě! Můžete se těšit na skupinu historického šermu i s čarodějnicí. Po celou dobu konání dobové ležení a ukázky zbraní a zbroje, které si můžete vyzkoušet. V závěru akce bude vyhlášení „nejhezčí“ čarodějnice hradu Hukvaldy. V neděli 1. 5. se potom můžete těšit na májové vystoupení šermířů, které proběhne od 9.00 do 18.00 hodin. Více informací o akci naleznete na stránkách pořadatele: www.hradhukvaldy.eu

 

SDH Lubina Větřkovice zve všechny žáky a dorostence na 8. ročník pohárové soutěže a 1. ročník soutěže dorostu v běhu na 100m překážek. Soutěž se uskuteční v sobotu 30. 4. od 9.00 hodin ( 8.30-8.45 prezentace) na tréninkovém fotbalovém hřišti (mezi hasičárnou SDH Lubina II – Větřkovice a mostem). Startovné 50 Kč za družstvo.

 

Prvomájové Balábilé. KDK Kopřivnice zve všechny malé i velké na pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v Sadu Dr. E. Beneše od 14.00 hodin. Děti se mohou těšit na skákací hrad se skluzavkou, balónkového klauna, ukázky agility a dogdancingu a hlavně na pohádku O princezně s dlouhým nosem. Pro rodiče je připraven program v podobě Promenádního koncertu Městského dechového orchestru Kopřivnice s mažoretkami DDM, k poslechu a tanci zahraje živá hudba Alfa Orchestra. Akce se koná pouze za příznivého počasí!  Vstup volný.

 

Pohádkový les. Pionýr Kopřivnice zve všechny děti a rodiče v neděli 1. 5. od 9.30 do 11.00 hodina na jarní procházku krásnou přírodou, která je oživena pohádkovými bytostmi z klasických pohádek, hrami a soutěžemi. Pro ty, kteří projdou celou trasu, bude v cíli čekat pohádková diskotéka, občerstvení, tombola, hry a soutěže. Začátek pohádkového lesa je Husovy Lípy vedle koupaliště.

 

Prvomájová Hukvaldská desítka. Běžecký spolek Hukvaldy v neděli 1. května pořádá 2. ročník závodu Prvomájová Hukvaldská desítka. Hlavní závod na 10 km odstartuje v 10 hodin od klubovny Golfového klubu Hukvaldy. Registrace bude probíhat od 8.30 hod. u klubovny. Součástí tohoto běhu budou také dětské závody v několika kategoriích (do 17 let), registrace od 8.30 do 8.50 u klubovny.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice