22. 5. 2015

 

Slavnostní otevření vyhlídky JUDr. Václava Hyvnara v Závišicích se koná v pátek 22. května 2015 od 17 hodin na louce pod Mysliveckou chatou na Hůrce.

 

 

Hukvaldský brnkot. V hradní mottě se uskuteční v sobotu 23. 5. 2015 již desátý ročník setkání milovníků kytar a dobré hudby. Od 13:00 hodin vám zahrají umělci Kofe a Vlna, Martin Chovanec, René Souček, David Vysloužil, David Stypka a Bandjezz. O hudební zážitky tak rozhodně nebude nouze!

 

 

Kopřivnická bedna: od čtvrtku až do neděle se v DDM Kopřivnice koná již 15. ročník nepostupové přehlídky dětského, studentského a jinak mladého divadla. Cílem této přehlídky je předvést si navzájem své dosavadní divadelní zkušenosti a dovednosti a vzájemně se inspirovat a obohatit. V průběhu přehlídky budou probíhat diskusní kluby a po každém představení proběhne divácké hlasování. Na závěr přehlídky nebude chybět tzv. happening, kdy bude udělena cena za divácky nejúspěšnější představení. Vstupné je symbolické.

 

 

Bleší trh. Překáží vám doma nepoužívané věci? Oblečení, hračky, nečtené knihy, sportovní potřeby starožitnosti a sbírky? Využijte příležitosti a pošlete je dál! Tyto vaše poklady z domácnosti můžete donést v sobotu od 8:00 do 16:00 hodin do Katolického domu v Kopřivnici, kde bude probíhat  bleší trh se symbolickým názvem Pošli to dál! Případný výtěžek z akce bude věnován na podporu činnosti místních spolků.

 

Závišický pedál je rekreační cykloturistická akce, která se každoročně pořádá pro milovníky kol. Letos jsou pro účastníky připraveny čtyři trasy v rozmezí od 17 do 67 kilometrů. Vyjíždět se bude ze Závišic (zahradní restaurace u Kremlů) a start je naplánovaný v rozmezí od 9:00 do 13:30 hodin. Je připraven také doprovodný program s živou hudbou. Těšit se můžete na bohaté občerstvení, speciality na grilu a domácí koláče. Slosovatelné startovné je 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti a důchodce.

 

 

V pořadí již třetí mládě přivedl na svět orlí pár Libavá se Slávkem v Oderských vrších. Malý orlík, jehož pohlaví zatím není známé, se vylíhl počátkem předminulého týdne. „Zatímní průběh hnízdění je klidný, mládě je na svůj věk vitální a zdá se v pořádku,“ informoval o radostné události Petr Orel, vedoucí záchranné stanice v Bartošovicích, s tím, že ochranáři hnízdo i nadále monitorují.

 

 

6. června se uskuteční první česká Showcase mladých interpretů a pěvců v oboru klasické hudby při příležitosti zasedání Evropské festivalové asociace v Ostravě, které se v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj účastní na 100 zástupců členů významných mezinárodních festivalů.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem obecního bytu na ul.Štramberská 1133, č. 26 v 7. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 75,75 m2. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 40 000 Kč. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci  musí být pár  s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 10. 6. 2015 do 16:00 hodin na odbor majetku města Městského úřadu v Kopřivnici, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem obecního bytu na ul. Pod Bílou horou 1370 č. 4 ve 2. nadzemním podlaží, o velikosti 1 + 3 o celkové ploše  102,05m2  za podmínky přistoupení k dluhu. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí  60 000 Kč. Zájemce bere na vědomí, že domy č. p. 1369 a 1370 jsou určeny k prodeji a v přihlášce se zaváže, že se stane členem družstva a má zajištěny finanční prostředky na zaplacení členského podílu. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, nejpozději do 27. 7. 2015 do 16:00 hodin na odbor majetku města Městského úřadu v Kopřivnici, Odbor majetku města, Oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí.

 

 

Šostýnská Venuše je významným archeologickým nálezem z ruin kopřivnického hradu Šostýna, který před několika lety inspiroval členky místní taneční skupiny Farridah k zorganizování stejnojmenného tanečního festivalu. Letošní 8. ročník oblíbené akce oslavující ženskost, zdraví a krásu se uskuteční již v sobotu 23. května. Návštěvníci se mohou těšit na třiadvacet vystoupení různých žánrů, přehlídku současných orientálních stylů a kostýmů, poledance, parkurovou show, dag dancing i spoustu dalších lahůdek. Hlavním letošním hostem bude brněnská tanečnice tribal fusion Lilith. Jako vždy bude připraven také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, v rámci něhož nebudou chybět workshopy a tvořivé dílny, ukázky psích agility, kartářka nebo báječné smoothies z čajovny Mandala. Akce začíná v 15 hodin v areálu kopřivnického koupaliště, nebo v případě deště v místním kulturním domě. Místo konání bude upřesněno dle počasí a aktuální informace naleznete na www.farridah.com

 

 

Muzeum zve na čtvrtou knižní burzu. V sobotu 23. května se v Lašském muzeu v Kopřivnici uskuteční čtvrtá knižní burza u šálku čaje. Zváni jsou na ni všichni, kdo by rádi odlehčili své knihovně, nebo by si naopak chtěli nějakou novou knihu pořídit. Knihomolové budou v muzeu vítáni od 9 hodin a knižní ruch zde bude probíhat, dokud bude co nabízet. Vítána je také nabídka nejrůznějších knižních výrobků, jako jsou záložky, obaly apod. Kdo má zájem přinést větší množství knih, měl by raději muzeum kontaktovat předem.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice