20. 5. 2015

 

Ve středu 20. května se uskuteční dvě akce zaměřené na rozvoj našeho města. Tradiční jarní diskuzi „S Vámi o všem? Ovšem!“ letos poprvé doplní interaktivní výstava projektů konaná obyčejně v září na akci „Město je naše společné hřiště“. Přijďte se seznámit s tím, co se v Kopřivnici plánuje, a zeptat se na vše, co Vás zajímá! Výstava realizovaných a připravovaných projektů bude probíhat od 14 hodin. Diskuzní setkání se z důvodu nepříznivé předpovědi počasí uskuteční v konferenční místnosti v 10. patře radnice. V 16 hodin na výstavu naváže každoroční diskuzní fórum „S Vámi o všem? Ovšem!“, jehož hlavním cílem bude hledání 10ti největších příležitostí pro další rozvoj našeho města. Přijďte se seznámit s tím, co se v Kopřivnici plánuje, a zeptat se na vše, co Vás zajímá!  

 

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. oznamují přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti v Kopřivnici, na ul. Kadláčkově 21. 5. 2015 od 8:00 do 14:00. Žádáme obyvatele, aby se v rámci možností na výše uvedenou dobu předzásobili pitnou vodou. Náhradní zásobování pitnou vodou bude zajištěno mobilními prostředky, cisterna bude popojíždět v dotčené oblasti v době od 9:00 do 14:00 hod.

 

 

Lysá hora bude mít brzy nové lákadlo. Několik měsíců zbývá do otevření Bezručovy chaty. Z vrcholu pak zmizí provizorní klubovna Šantán. Návštěvníci nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd si na obnovu Bezručovy chaty museli počkat skoro čtyřicet let. Původní chata v březnu 1978 shořela do základů, příčina požáru nebyla dostatečně objasněna. Po zdlouhavých peripetiích začala díky úsilí Klubu českých turistů a party nadšenců růst před třemi lety. Peníze na stavbu proudí i z veřejné sbírky a z darů. Lidé třeba bezplatně darují stavební materiál. Práce na horské chatě vrcholí. Pro rodiče s dětmi se 7. června, den po osmdesátém výročí otevření původní Bezručovy chaty, odehraje v chatě divadelní představení souboru Ententýky se zaměřením na ekologii a vzájemnou pomoc. A nepůjde o ojedinělou akci, chata totiž chce po otevření kromě občerstvení a noclehu nabízet také ekologické vzdělávání. Se slavnostním otevřením pro veřejnost se počítá 5. září.

 

 

V pořadí již třetí mládě přivedl na svět orlí pár Libavá se Slávkem v Oderských vrších. Malý orlík, jehož pohlaví zatím není známé, se vylíhl počátkem předminulého týdne. „Zatímní průběh hnízdění je klidný, mládě je na svůj věk vitální a zdá se v pořádku,“ informoval o radostné události Petr Orel, vedoucí záchranné stanice v Bartošovicích, s tím, že ochranáři hnízdo i nadále monitorují.

 

 

5. června se uskuteční první česká Showcase mladých interpretů a pěvců v oboru klasické hudby při příležitosti zasedání Evropské festivalové asociace v Ostravě, které se v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj účastní na 100 zástupců členů významných mezinárodních festivalů.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem obecního bytu na ul.Štramberská 1133, č. 26 v 7. nadzemním podlaží, o velikosti 1+3 o celkové ploše 75,75 m2. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 40 000 Kč. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci  musí být pár  s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 10. 6. 2015 do 16:00 hodin na odbor majetku města Městského úřadu v Kopřivnici, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem obecního bytu na ul. Pod Bílou horou 1370 č. 4 ve 2. nadzemním podlaží, o velikosti 1 + 3 o celkové ploše  102,05m2  za podmínky přistoupení k dluhu. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí  60 000 Kč. Zájemce bere na vědomí, že domy č. p. 1369 a 1370 jsou určeny k prodeji a v přihlášce se zaváže, že se stane členem družstva a má zajištěny finanční prostředky na zaplacení členského podílu. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, nejpozději do 27. 7. 2015 do 16:00 hodin na odbor majetku města Městského úřadu v Kopřivnici, Odbor majetku města, Oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. května od 7:30 – 14:00 hodin v části obce Vlčovice, 26. května od 7:40 – 12:00 hodin v části ulic Česká, Družební, Francouzská, ČS. armády 1328 a od 13:00 – 15:00 hodin v části ulice Pabla Nerudy a Hřbitovní.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin dne 20. května na ulici 17. listopadu.

 

 

 Šostýnská Venuše je významným archeologickým nálezem z ruin kopřivnického hradu Šostýna, který před několika lety inspiroval členky místní taneční skupiny Farridah k zorganizování stejnojmenného tanečního festivalu. Letošní 8. ročník oblíbené akce oslavující ženskost, zdraví a krásu se uskuteční již v sobotu 23. května. Návštěvníci se mohou těšit na třiadvacet vystoupení různých žánrů, přehlídku současných orientálních stylů a kostýmů, poledance, parkurovou show, dag dancing i spoustu dalších lahůdek. Hlavním letošním hostem bude brněnská tanečnice tribal fusion Lilith. Jako vždy bude připraven také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, v rámci něhož nebudou chybět workshopy a tvořivé dílny, ukázky psích agility, kartářka nebo báječné smoothies z čajovny Mandala. Akce začíná v 15 hodin v areálu kopřivnického koupaliště, nebo v případě deště v místním kulturním domě. Místo konání bude upřesněno dle počasí a aktuální informace naleznete na www.farridah.com

 

 

Muzeum zve na čtvrtou knižní burzu. V sobotu 23. května se v Lašském muzeu v Kopřivnici uskuteční čtvrtá knižní burza u šálku čaje. Zváni jsou na ni všichni, kdo by rádi odlehčili své knihovně, nebo by si naopak chtěli nějakou novou knihu pořídit. Knihomolové budou v muzeu vítáni od 9 hodin a knižní ruch zde bude probíhat, dokud bude co nabízet. Vítána je také nabídka nejrůznějších knižních výrobků, jako jsou záložky, obaly apod. Kdo má zájem přinést větší množství knih, měl by raději muzeum kontaktovat předem.

 

 

Šestý bleší trh „Pošli to dál“ bude v Katolickém domě Kopřivnice probíhat od 8 do 16 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice