18. 5. 2015

 

SOUTĚŽ O 6 VSTUPENEK NA FESTIVAL ŠOSTÝNSKÁ VENUŠE 2015

Kdo je hlavním hostem letošního festivalu Šostýnská Venuše:

  1. a)            tanečnice Khalida
  2. b)           tanečnice Lilith
  3. c)            tanečnice Ariana

Odpovědi zasílejte ve tvaru:

VAŠE JMÉNO MEZERA PŘÍJMENÍ MEZERA ODPOVĚD A), B) nebo C)

prostřednictvím

SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo

e-mailem: studio@ktk.cz

do středy 20. května 12:00 hodin.

 

 

Hasiči projedou Českem kvůli podpoře novojičínského strážníka. Více než tři desítky profesionálních hasičů ze tří moravských krajů, mezi nimi i jedna žena, absolvují od pondělí 18. 5. do středy 20. 5.2015 na kolech téměř 400 kilometrů na silnicích mezi jihočeským městečkem Borovany a moravskoslezským okresním městem Nový Jičín. Do pelotonu se ve všech třech etapách akce s názvem „Sbírka pro Martina 2015“ mohou připojit další příznivci. Cíl charitativní cykloakce bude ve středu 20. 5. na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, kde hasiči předají peněžní dar svému kolegovi ze složky IZS a strážníkovi zdejší městské policie Martinu Davidovi. Ten nedávno ovdověl a v péči má dvě malé děti. Více o sbírce (a jejím prodloužení) je na stránkách MP Nový Jičín, mj. na: https://www.mpnj.cz/o-nas/sbirka-pro-martina/. První etapa odstartuje v pondělí 18.5. v 8:00 hodin z bývalého Odborného učiliště požární ochrany MV Borovany, cíl je ve Znojmě. Délka první etapy 142 km. O den později se startuje opět v 8:00 hodin ve Znojmě s cílem ve Zlíně. Délka druhé etapy 160 km. Poslední etapa ze Zlína do Nového Jičína o délce 64 km bude zahájena v závislosti na povětrnostních podmínkách mezi osmou a desátou hodinou dopolední. Cyklisté hodlají přijet na novojičínské Masarykovo náměstí společně zhruba v poledne.

 

 

Záchranáři ošetřili při hokejovém MS v Ostravě sedm desítek osob. Mezi nimi byli nejen samotní fanoušci, ale také personál. Dvě osoby byly zasaženy do hlavy pukem. Šestnáctiletá dívka a muž museli být s tímto poraněním přepraveni k dalšímu ošetření do nemocnice. U tří desítek lidí z tohoto počtu se jednalo o různá poranění. Záchranáři nezaznamenali během šampionátu v ostravské hale žádné mimořádné události zdravotnického rázu, nikdo z jimi ošetřených nebyl v ohrožení života.

 

 

Několikamilionovou škodu způsobil požár seníku, k němuž došlo v pondělí 11. května v Petřvaldíku, místní části Petřvaldu. Ve velkokapacitním seníku o rozměrech 60 krát 20 metrů a výšce zhruba osm metrů hořela lisovaná sláma, které tam byly uskladněny asi tři tuny. Ve vjezdu do seníku navíc byly asi tři metráky sladového květu. Na uhašení požáru a vyvezení doutnající slámy se podílelo osm hasičských jednotek. Nyní již policisté vědí, kdo za požárem stojí. Seník zapálili dva mladíci. Uvedli, že již nebylo v jejich silách vzniklý požár uhasit, dostali strach a z místa utekli. Policie věc prověřuje jako přečin poškození cizí věci. Prvotní odhadovaná škoda byla 8,3 milionu korun.

 

 

České dráhy upozorňují na nepřetržitou výluku na trase 325 Studénka – Veřovice a zpět, v úseku Studénka – Příbor, od 20. 5. 2015, 7:15 do 29. 5. 2015, 17:25. Po dobu výluky budou vlaky nahrazeny autobusovou dopravou. Předpokládané zpoždění 10 – 15 minut.

 

 

ČEZ oznamuje, že z důvodu prací na vedení nízkého napětí bude přerušena dodávka elektrické energie v Kopřivnici, pro část ulice Obránců míru dne 12. 6. 2015 od 7:30 do 13:30 hod. a pro část obce Mniší, Tichá, vše z trafostanice NJ 6096 – Pružinky  , dne 15. 6. 2015 od 7:20 do 11:00 hod.

 

DOBRÝ DEN, MĚSTO aneb tradiční OSLAVY DNE MĚSTA STUDÉNKY, 13. červen v 14:00 do 14. června v 0:30, areál TJ MSV Studénka. Od 14:00. Bohatý kulturní, zábavný a sportovní program odstartuje objev roku 2013, kopřivnický zpěvák VOXEL, který s sebou ve svých písních přinese pohodovou atmosféru léta. V rámci odpolední zábavy se představí místní taneční a sportovní skupiny, pro děti je připraveno oblíbené vystoupení klauna HOPSALÍNA a písničkářskou atmosféru doplní nadějný zpěvák Tomáš Ptáček alias PTAKUSTIK.  Hlavní hvězdou oslav dne města bude česká zpěvačka, skladatelka a herečka OLGA LOUNOVÁ. Zpěvačka, která miluje automobilové závody rallye, nazpívala v roce 2010 velký hit Láska v housce se zpěvákem Xindlem X, má za sebou také duet s Karlem Gottem a do Studénky přiveze své největší hity včetně toho posledního – Stará žena. Na závěr celého dne se představí domácí interpreti – duo Naruby band a program zakončí populární DJ Paul Doctor se svou tradiční diskotékou.  Kromě hlavních vystupujících se můžete těšit také na doprovodné aktivity. Připraveny budou atrakce pro děti, účast přislíbil Jarošův statek, Mažoretky Petra povedou pro všechny zájemce krátký workshop, v rámci dne města poběží také letošní ročník akce Studénka Sportlife a připraveno bude mnoho dalších aktivit pro celou rodinu.

 

 

V rámci dne města proběhne také soutěž o nejlepší Muffin.  Pokud ovládáte tento um a chcete se stát MUFFIN královnou či králem 2015, doneste svého muffina v pátek 12. června 2015 do 12:00 hod. do kanceláře SAK v Dělnickém domě, kde jej ochutná a následně vyhodnotí odborná porota sestavena z těch nejmlsnějších jazýčků. Meze v chuti ani kreativitě se nekladou.  Vítěz soutěže bude vyhlášen a oceněn hodnotnou cenou na Dni města Studénky v sobotu 13. června 2015.

 

 

Novou odbornou třídou odpovídající současným vzdělávacím trendům se může chlubit další základní škola v Kopřivnici. Díky dotaci z ROP Moravskoslezsko byla nedávno dokončena modernizace učebny fyziky na ZŠ a MŠ 17. listopadu.

 

 

  1. května – 6. září 2015 – TRAMPING NA PŘÍBORSKU. Výstava věnovaná trampingu v Příboře, Kopřivnici a širšímu okolí. Vernisáž výstavy s typickým trampským hudebním projevem se uskuteční v pondělí 18. května 2015 v 17.00 hod.

 

Dětské fórum se uskutečnilo již po čtvrté. Letos poprvé v zasedací místnosti radnice se sešli členové kopřivnického dětského zastupitelstva s několika svými vrstevníky ze všech kopřivnických základních škol a zástupci příborského gymnázia. Sestavovali a formulovali žebříček tzv. 10 P, tedy desítku největší příležitosti či problémů města. Diskutujíc byli rozděleni u sedmi tematických stolů. O zajímavé nápady nebyla nouze, např. na házenkářském hřišti by nechat postavit víceúčelovou halu, taneční parket, parkourové hřiště případně park pro zvířata. V souvislosti s budováním cyklostezek, které skončily na třetím místě v pořadí, navrhovali doplnit sít tras i boxy na úschovu kol, či hlídaná místa, kde by je bylo možné bezpečně odložit. Mezi návrhy bylo i vybudování jahodového sad, tomuto nápadu v konečném hlasování přidělili přítomní 5. příčku. S přehledem vyhrály možnosti letních brigád pro mladé lidi do 15 let.

 

 

Dobře si zkontrolujte svůj občanský průkaz! V letošním roce si bude muset bezmála jeden milión lidí vyměnit starý občanský průkaz za nový. To znamená, že výměna se týká zhruba každého jedenáctého Čecha. Právě v letošním roce totiž končí desetiletá platnost občanských průkazů po povinné výměně v roce 2005. Propadlá legitimace je přestupek, za který může být uložena pokuta.

 K vyřízení občanského průkazu stačí předložit stávající doklad. Pokud již není průkaz platný, musí přinést další doklad, což je rodný list, cestovní pas, případně řidičský průkaz. Žádost včetně fotografie se pořizuje přímo u přepážky občanských průkazů. Výměna průkazu je zdarma.  Vyřízení nového dokladu trvá asi 30 dnů. Proto je vhodné, aby o vystavení nového průkazu občané požádali nejpozději měsíc před vypršením platnosti stávajícího. Nejdříve však dva měsíce před skončením platnosti dokladu. Dále může občan požádat o občanský průkaz s elektronickým čipem, kde je účtován správní poplatek 500,- Kč.  Není potřeba stát ve frontě, kopřivnická radnice nabízí možnost objednat se přes internet. 

 

 

Logopedické problémy nyní pomůže řešit Základní škola Floriána Bayera, která otevírá od září školního roku 2015/2016 1. ročník speciální třídy pro žáky s vadami řeči. Zařazení musí doporučit logoped, o přijetí pak rozhoduje ředitel školy na základě žádosti rodičů. Dětem bude zabezpečena specializovaná výchovná a vzdělávací péče dle školního vzdělávacího programu pro základní školy. Výhodou je maximálně 14 žáků ve třídě, což umožní individuální přístup ke každému žáčkovi. Garance péče v logopedické třídě bude zajištěna ze strany speciálně pedagogického centra při ZŠ Kpt. Vajdy Ostrava. Logopedickou třídu mohou navštěvovat žáci z Kopřivnice a jejího blízkého okolí.  Po úpravě či vyrovnání řečové vady budou žáci začleněni do běžných tříd spádových základních škol.

 

 

Špatná zpráva pro cyklisty přišla z Frenštátu. Zastupitelstvo odložilo záměr výstavby cyklostezky v trase podél řeky Lubiny a řešení dopravního spojení s Kopřivnicí. Zamýšlená cyklotrasa od jízdárny TJ Slovan do Tiché k takzvanému Hoppovu splavu je pro Frenštát neúměrně drahá, kvůli mostu, který si vymínilo povodí Odry. Dvacet milionů korun by zastupitelé raději investovali do „cykloprůtahu“, který ve městě chybí.

 

 

Svatba na zámku je snem mnoha zasnoubených párů. Na Novojičínsku patří k nejoblíbenějším zámky v Kuníně, v Bartošovicích a ve Studénce. Město Studénka přichází s novinkou: od května letošního roku ruší město provozní poplatky. Oddávacím dnem bez poplatku je nyní každá 1. sobota v měsíci.

 

 

Stanice Discovery od 17. května vysílá hodinový pořad V DIVOČINĚ S BEAREM GRYLLSem

slavný dobrodruh a odborník na přežití podniká s 6 celebritami výlety do divočiny v nejodlehlejších oblastech USA i jinde na světě. Mezi účastníky je např. herec a režisér Ben Stiller.

 

 

Animal planet vysílá od pondělí 25. května v 6:00 seriál   DEN AFRIKY – poznejte rozmanitost a krásu afrického kontinentu prostřednictvím pořadů zaměřených na zkoumání jeho vzrušující fauny.

 

 

Program TLC láká na nový seriál Můj 270KILOVÝ ŽIVOT. Tato nová řada sleduje rok života osmi lidí, kteří

se dohromady pokoušejí zhubnout stovky kilogramů. Jednotlivé díly vždy představí příběh člověka, jenž se rozhodl podstoupit nebezpečnou operaci gastrického bypassu, aby si zachránil život

 

 

Dle tradic na obrazovkách Eurosportu nemůže chybět tenisové French Open či nejtěžší cyklistická grandtour, Giro d’Italia. Celý průběh italské grandtour  Eurosport nabídne živě  do 31. května.

 

 

Antukové French Open je tradičně druhým grandslamem tenisové sezony. Mezi velkou čtyřkou je druhým nejmladším, letos se však bude v areálu Stade Roland Garros bude pořádat už jeho 114. ročník French Open sledujte od 24. května do 7. června.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice