22. 5. 2023

ZNÁTE VÝJIMEČNÉHO PĚSTOUNA? NOMINUJTE HO NA OCENĚNÍ. Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje náhradní rodinnou péči. Jedním z kroků, jak na ni upozornit, je oceňování pěstounů, které se koná v rámci projektu Dejme dětem rodinu 23. září v Trojhalí Karolina v Ostravě. Lidé mohou své nominace posílat do 15. června 2023 na emailovou adresu andrea.praskova@msk.cz.  Měli by v nich navržené pěstouny představit, stručně popsat jejich příběh a přístup. Vloni bylo do náhradní rodinné péče či do osvojení přijato 90 dětí, v jednání je 130 žadatelů. Aktuálně je v Moravskoslezském kraji okolo 700 dětí v domovech, V nominaci nesmí chybět kontaktní údaje pěstounů, tedy jméno, emailová adresa a telefonní číslo.  

 

Kopřivnice spustila další aukci nevyužitého městského majetku. Tentokrát mezi draženými kusy převažuje kancelářský nábytek, o který bývá tradičně velký zájem. Pořídit lze také foťák, mobil, vysavač, invalidní vozík nebo neobvyklá svítidla z bývalé obřadní síně. Jde o bývalé vybavení města, Správy sportovišť a Střediska sociálních služeb. Aukce s 57 položkami je dostupná na webu města a končí ve čtvrtek 25. května ve 14 hodin.

 

V úterý 9. května byly zahájeny stavební úpravy chodníku na ulici Štramberské. Opraven bude 65metrový úsek od ulice Horní po hranici katastru se Štramberkem. Stavba bude dokončena do prázdnin. Dopravu v místě částečně reguluje semafor. Souběžně se stavebními pracemi již probíhá projekční příprava na doplnění chodníku na druhé straně komunikace a přechod pro chodce. Pokud se podaří získat letos stavební povolení, realizace by mohla proběhnout příští rok, termín bude potřeba koordinovat s opravou lávky, kterou má v plánu město Štramberk.

 

Na komunikaci u kopřivnické prodejny Kaufland probíhají stavební práce, které uklidní provoz na vjezdu a výjezdu z parkoviště. Často se tu tvořily fronty čekajících vozidel. V místě odbočení z ulice Štefánikovy proto vznikne připojovací a odbočovací pruh. Práce probíhají v režii společnosti Kaufland. Šíře městské komunikace v místě odbočení bude zachována, dojde k posunutí přechodu pro chodce zhruba o 30m k muzeu Oldtimer, kde bude silnice mírně zúžena. K rozšíření vozovky dojde v samotném místě odbočení, Práce budou probíhat za minimálního omezení provozu.

 

Na Červeném kameni už nestojí základní kámen rozhledny TGM, který před 10 lety byl znovu nalezen. díky skautům a dalším nadšencům se podařilo jej očistit a vytvořit k němu pamětní destičku. A 7. 8. 2018 byl znovu vynesen na vrchol čk, aby ukazoval místo nikdy nepostavené rozhledny Masarykova volebního kraje. Kamennou mohylu neznámý vandal rozkopal. Minulý týden jeden ze skautů na procházce zaznamenal, že památník byl zničen. Máte-li informace, kdy mohlo k poškození dojít, kontaktujte Kopřivnické skauty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice