19. 5. 2023

Město Kopřivnice každoročně oceňuje bezpříspěvkové dárce krve, plazmy a kostní dřeně, kteří v daném roce dosáhli 40, 80, 120, 160 a dalších násobků odběrů. Pro tyto dárce radnice právě připravuje slavnostní setkání, které proběhne u příležitosti Světového dne dárců krve ve středu 14. června v 16 hodin v Ringhofferově vile. „Slavnostní setkání je poděkováním a vyjádřením úcty všem dobrovolníkům, kteří jsou ochotni darovat krev pro záchranu ostatních. Velice si vážíme jejich lidského postoje, za který si zaslouží vděk celé společnosti,“ uvedl starosta Adam Hanus. Město Kopřivnice oceňuje dárce pravidelně již od roku 2013: „Dříve jsme dostávali seznamy dárců přímo od Českého červeného kříže. Ostravská pobočka, pod kterou spadá i Nový Jičín, však od loňského roku tyto podklady neposkytuje z důvodu ochrany osobních údajů. S některými dlouholetými dárci jsme samozřejmě v kontaktu, ale k naší velké radosti se neustále objevují nováčci. Proto vyzýváme všechny bezpříspěvkové dárce, kteří dosáhli v loňském roce na jakýkoli násobek čtyřiceti odběrů, aby nás kontaktovali,“ vyzvala Ilona Mazalová z oddělení vnějších vztahů, která má oceňování na starost. V Kopřivnici a místních částech je v současné době 240 aktivních dárců krve. Na loňském setkání bylo oceněno čtyřiapadesát, kteří dosáhli potřebný počet odběrů, sedm z nich dostalo ocenění poprvé. Dárci mohou město kontaktovat do 31. května, a to telefonicky na číslech 556 879 436 a 737 114 246, e-mailem ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz nebo osobně v 7. patře městského úřadu v kanceláři č. 743.

 

Unikátní výstava, která představuje fenomén sběratelství z éry socialismu, byla v úterý 16. května 2023 zahájena slavnostní vernisáží. Výstava s názvem Retrosbírky je instalována v prostorách Výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury. Cílem výstavy není jen představit sběratelství jako vášeň, ale ukázat dnešním dětem, co všechno se v dobách socialismu sbíralo. Pro návštěvníky je připravena řada dalších aktivit, jako například dvě interaktivní herny, originální retro foto koutek nebo kvíz, ve kterém budou poznávat potraviny, hračky nebo přístroje svého mládí. K zakoupení jsou také legendární céčka v různých variantách. Putovní výstavu připravili pracovníci frenštátského Domu kultury ve spolupráci s Inspirací Zlín.

 

PÁTEK  – SOBOTA  19. – 20. května 2023

DIVADLO: Kopřivnická bedna  Kopřivnice

21. ročník nepostupové přehlídky dětského, studentského a jinak mladého divadla. 

Program jednotlivých představení zde.

Kde: Dům dětí a mládeže  Kdy: 16:30

 

SOBOTA  20. května 2023

KURZ: Příprava makronek  Kopřivnice

Makronky – ne nadarmo se přípravě těchto lahodných mandlových pusinek přezdívá „cukrářská vyšší dívčí“. Pojďme společně tuto metu pokořit na našem půldenním kurzu přípravy makronek.
Naučte se vlastnoručně vyrábět jedinečnou francouzskou delikatesu a odneste si domů nejen krabičku plnou sladkých dobrot, ale také skvělou náladu a spoustu nových zkušeností.

Kde:  Průmyslový park – Vlčovice  Kdy: 8:00 – 12:00

 

FestGuláš 2023  Příbor

Mezinárodní soutěž o nejlepší FESTOVNÍ GULÁŠ Z KOTLÍKU!
Ve spolupráci s TJ SOKOL Příbor a PROPAPRINT tiskárna Příbor pořádáme 2. ročník  gulašfestu ,,Fest GULÁŠ“ o nejlepší či opravdu lahodný netradiční kotlíkový guláš z masa nebo jiných ingrediencí. 
Přijďte podpořit váš soutěžní tým, nebo jen ochutnat a pomoct vybrat vítěze. 

Kde: Park za Sokolovnou  Kdy: 10:00.

 

Muzejní noc v muzeu osobních automobilů Tatra  Kopřivnice

Na co se můžete těšit:

– nasvícené interiéry vozů
– auto na zvedáku
– pohled pod kapotu
– aktivity pro rodiče a děti
– fotokoutek
– příběhy restaurovaných motocyklů (Ing. Lukáš Kudrna, VŠB-TU)

Kde: Technické muzeum Tatra  Kdy: 17:00 – 22:00 | Vstupné: Zdarma.

 

SOBOTA – NEDĚLE  20. – 21. května 2023

Tradiční štramberská pouť 2023  Štramberk

Kde: Město Štramberk  Kdy: 8:00.

 

NEDĚLE  21. května 2023

Pohoda u ohně  Kopřivnice

Posezení u ohně s kytarou. Pro všechny, kteří se chtějí při neděli jen projít z města ven a v cíli si opéct špekáček.

Kde: Skautské centrum Vanaivan  Kdy: 15:00.

 

Malí a střední producenti a farmáři se mohou ucházet o značku Regionální potravina, která je zárukou kvality, čerstvosti a poctivosti. Ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Odstartoval už 14. ročník soutěže. Do soutěže Regionální potravina se do konce června mohou hlásit malí a střední výrobci potravin, tedy firmy s maximálně 250 zaměstnanci. Soutěže se nejčastěji účastní mikropodniky do 10 zaměstnanců (56 %) a malé podniky s počtem do 50 zaměstnanců (29 %), pouze v 15 % se jedná o společnosti, které zaměstnávají 51-250 zaměstnanců.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice