22. 6. 2012

 

V sobotu 23. června na náměstí proběhnou Dny města Štramberka. Čeká na vás bohatý program, oslava 100let od založení dechovky ve Štramberku a také farmářské trhy. V rámci těchto oslav bude další doprovodný program už od pátku v Amfiteátru pod Starou věží. Jako již tradičně slaví město Štramberk svůj Den města. Letos opět spojeno s Farmářským trhem. Konat se bude od 10 – do 18 hodin na náměstí ve Štramberku. V tomto roce slaví své významné výročí Dechový orchestr Štramberk – 100 let od založení. Chystá se : Pochod dechovek na náměstí, spojen se soutěží o Štramberský škrpál, společný koncert všech hudeb před kostelem. Odpoledne budou mít jednotlivé dechovky svůj koncert.  Pro děti sehraje loutkové divadlo Tilia dvě představení a to O princeznách a drakovi a O králi, kterému byla zima.

Doprovodný program bude: v pátek 22. června sehraje Divadelní spolek Kotouč komedii Carla Goldoniho Treperendy. Můžete zhlédnout v Amfiteátru pod Starou věží od 20 hodin. V sobotu 23. června v 15 hodin bude vernisáž výstavy Amatérské divadlo ve Štramberku. Instalována bude v Městské galerii – Městském informačním centru. Navštívit můžete také Muzeum Zdeňka Buriana – Muzeum Novojičínska. Tam bude ke zhlédnutí, kromě stálé expozice, výstava Zdeněk Burian a jeho svět/Pravěk a dobrodružství.

 

Karel Gott navštíví muzeum koncem června. Od 1. května zdobí expozici Technického muzea Tatra v Kopřivnici desítky reprodukovaných obrazů pana Karla Gotta. Přestože zdravotní potíže známému zpěvákovi nedovolily účast na slavnostním zahájení výstavy, Kopřivnici a své zdejší fanoušky přeci jen navštíví. Dernisáž výstavy za účasti autora se uskuteční v neděli 24. června 2012 v 15 hodin. Vstupenky, které si lidé zakoupili na vernisáž, jsou platné i pro termín dernisáže. Vzhledem ke kapacitním důvodům nebude vstup bez platné vstupenky možný. Gottovo mnohaleté malířské dílo bude v kopřivnickém muzeu k vidění až do 1. července 2012.

 

V neděli 24. 6. se v areálku za Katolickým domem v Kopřivnici chystá opět Letní den pro Kopřivnici. Začátek ve 14.00 hod.

 

KULTURNÍ DŮM: Úterý 26. června Poslední zvonění (centrum města před KD). Společný průvod žáků devátých tříd ZŠ v Kopřivnici

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice