22. 6. 2020

Do konce června nabízí kopřivnické technické muzeum ještě ve dvou termínech mimořádné prohlídky vítězného kamionu z Rallye Paříž Dakar roku 1988, který je již 30 let ve sbírce našeho muzea. Skupinky do deseti lidí se mohou dopoledne i odpoledne těšit až na hodinový program věnovaný výhradně tatře 815.

Oživení prohlídky o speciální výklad zaujal a podobné akce by dle slov organizátorů mohly v budoucnu následovat. Aktuální prohlídku závodního kamionu mohou zájemci objednat ve dnech 25. a 30. června buď dopoledne nebo odpoledne prostřednictvím emailu pruvodce-tm@tatramuseum.cz

 

Charitatitvní cyklotour byla letos zahájena 10. června v Hlučíně a tzv. prolog končil téhož dne v Kopřivnici, kam několik desítek cyklistů dorazilo před 17 hodinou. V čele peletonu tradičně jede na vysokém kole Josef Zimovčák, jehož nadační fond na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Například v Loňském roce bylo z fondu rozděleno na rekondiční a léčebné pobyty jeden milion 300 tisíc korun.

Letošní 11. ročník cyklotour má na programu úvodní část a deset etap. Ta první byla zahájena 11. června v našem městě a pokračovala 101 kilometrů do obce Slopené. Po celkově 1238 kilometrech, 60 zastávkových městech a 335 projetými obcemi a městy bude celá akce ukončena 20. června v Lanškrouně. Akce měla být zahájena už v květnu a pokračovat do září, avšak karanténa všechny plány přepsala a tak je letošní ročník trochu jiný než ty předchozí.

Výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků jde do různých zařízení starajících se o nemocné děti, za město Kopřivnice předal starosta Josefu Zimovčákovi šek ve výši 5 tisíc korun a přispět mohli lidé i do kasičky, která byla na jejich zastávce připravena. Jedním z mnoha zdrojů je i dražba zvonu mistra zvonaře Jana Šedy z Deštného v Orlických horách v průběhu konání sportovní akce na webových stránkách. Nadační fond Josefa Zimovčáka podporuje zejména pět vybraných zařízení, z nichž nejbližší od našeho města je sdružení Haima Ostrava a dále v Šance v Olomouci. Zájemci mohou potřebnou finanční pomoc poskytnout také prostřednictvím transparentního účtu nadačního fondu Na Kole dětem.

 

 

Kopřivnická radnice zahájila od 15. června v centru města novou kampaň proti vytváření černých skládek. Informační banner s nepořádkem má zaujmout pozornost kolemjdoucích, aby si přečetli informace a dozvěděli se, kolik likvidace tohoto odpadu město ročně stojí a jaké možnosti mohou lidé při jeho likvidaci využít. Místostarosta Šimíček, který s pracovníky Slumeka ilustrační skládku v centru města vytvořil, pozval na prohlídky také místní školy a školky a se zájemci osobně probíral, jak se nakládá s velkoobjemovým odpadem a jaká jsou další rizika spojena s černými skládkami, a to zejména množení štěnic, potkanů, ale i další havěti. To si například vyslechli v úterý 16. června i klienti sociálně terapeutických dílen.

Pokud lidé nevyužijí zvýhodněných služeb Slumeka, mohou odpad zdarma odevzdat na sběrném dvoře, kde aktuálně platí letní provoz. Je tak na ulici Panské otevřen od pondělí do pátku v době od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin.

 

Rekonstrukce mostu na ul. Severní uzavře silnici na sídliště Sever. První práce by mohly začít v závěru června a rekonstrukce za necelých 6,6 milionu korun by podle smlouvy měla být dokončena nejpozději do poloviny listopadu. Kdy přesně bude most uzavřen, prozatím není jasné, informace by měla být známá nejméně 10 dnů před zahájením prací přímo na místě. Po rekonstrukci má být most oproti současnému stavu asi o půl metru širší.

 

Občanské průkazy, kterým v období nouzového stavu skončila platnost, musí lidé co nejdříve vyměnit. O vydání občanského průkazu nebo cestovního dokladu je možno požádat na jakékoliv radnici obce s rozšířenou působností. Pracoviště jsou plně dezinfikována a při vstupu do budovy je k použití připravena dezinfekce.

 

Většina školek o prázdninách přeruší provoz na tři týdny a to v době od 20. července do 7. srpna. Výjimkou v této době bude MŠ na ul. I. Šustaly, kde se postarají až ve třech třídách o děti ze všech ostatních školek, výhradně však o děti zaměstnaných rodičů. MŠ Česká bude z důvodu plánované rekonstrukce uzavřena celé prázdniny.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice