24. 6. 2020

Ve věku nedožitých 83 let nás 23. 6. 2020 opustil Ludvík Kašpárek, zakladatel kopřivnického vzpírání a dlouholetý trenér a předseda oddílu ASK Tatra Kopřivnice. Hlavní muž kopřivnického vzpírání stihl vychovat řadu úspěšných sportovců, kteří se podívali na olympijské hry či mistrovství světa. Nejznámějším svěřencem byl Dalibor Řehák, na olympijských hrách v roce 1980 v Moskvě vybojoval 4. místo.

 

V úterý před půlnocí celkem čtyři jednotky hasičů vyslalo operační středisko k nahlášenému požáru v Kopřivnici v panelovém domě na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo se z bytu valil kouř a uvnitř se nacházela jedna osoba, která byla hasiči vyvedena. Následně bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny, avšak kvůli silnému zakouření bylo nutné byt a chodbu odvětrat. Hasiči použili přetlakový ventilátor a pomocí termokamery proměřili teplotu okolo sporáku.

 

Nejnavštěvovanější vrchol Moravskoslezských Beskyd můžete v letní sezóně zažít jinak než tisíce ostatních turistů. Stačí využít služeb průvodce, který namáhavý výšlap promění v celodenní zážitek. Komentované výstupy nabízí za drobný poplatek Turistické informační centrum Frýdek-Místek. Doprovázené skupiny vychází z Malenovic a na letní sezónu se připravují speciální výstupy s Lašským králem a za západem slunce. Na první doprovázený výlet se můžete vydat již 5. července.

Zájemce čeká tříhodinový pohodový výšlap, při němž objeví krásu Satinských vodopádů, navštíví nejstarší hospůdku v  Beskydech a u Odrášových děr průvodce připomene zbojnické legendy. Na vrcholu Lysé hory čeká na účastníky výpravy ještě jedno překvapení. Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem se podívají pod pokličku předpovědi počasí na druhé nejvýše položené meteorologické stanici v České republice. Průvodci na letošní turistickou sezónu připravili osm komentovaných výstupů, které navíc doplní dvě speciální cesty. V úterý 18. srpna bude na Lysou horu doprovázet osobně Lašský král a o týden později, v pátek 28. srpna, se turisté vydají na nejvyšší vrchol Beskyd pozorovat letní západ slunce.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Kadláčkově, v části ulice Francouzské a Čsl. Armády, Sluneční, Pod Zahradami a Karla Čapka ve středu 24. června od 8 – 14 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Ke Koryčce 877 a Obránců míru 872 a 873 dne 8. ČERVENCE od 8 – 14 hodin.

 

Upozorňujeme občany, jimž skončila platnost občanského průkazu, řidičského průkazu a cestovního pasu, že ukončením nouzového stavu na území ČR mají povinnost požádat o vydání nového dokladu v co nejkratší době na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností.

 

Deštivé počasí v uplynulých dnech pozměnilo harmonogram plánovaných akcí nejen v Kopřivnici. S akcí cykloodpoledne se neloučíme, náhradní termín je stanoven na tento čtvrtek 25. 6. 2020. Místo i program zatím zůstávají.

 

Ve středu 24. června odpoledne bude město oceňovat v Ringhofferově vile žáky devátých tříd, kteří ukončí povinnou školní docházku s vyznamenáním. Protože tohoto úspěchu dosáhlo 95 žáků z šesti kopřivnických základních škol, uskuteční se postupně pět slavnostních obřadů. Letos bude oceněno nejvíc žáků devátých tříd v historii. „Je to proto, že z důvodu koronavirových opatřeních se do návrhu oceněných dostali všichni žáci, kteří měli vyznamenání v pololetí,“ upřesnila Michaela Rašková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu. Na slavnostním obřadu budou přítomni, nejen samotní žáci a jejich rodiče, ale i vedení města, ředitelé základních škol a také třídní učitelé. V úvodu obřadu krátce pohovoří k přítomným nejen starosta města Miroslav Kopečný, ale i garantka školství, místostarostka Dagmar Rysová. Oba jmenovaní spolu s vedoucí odboru školství, kultury a sportu předají oceněným žákům pamětní list a flash disk. Děvčata navíc obdrží růži, chlapci perník ve tvaru podkovy se svým jménem. Vedení města poděkuje i třídním učitelům. „Paní učitelky obdrží kytičku a pánové dárkové balení psacích potřeb,“ poznamenala Michaela Rašková.

  

V letošním roce se koná 18. ročník netradičního půlmaratonu s názvem Běh rodným krajem Emila Zátopka a registrace již byla spuštěna. Závod se koná 19. září, tedy v den narození Emila a Dany Zátopkových. Jelikož nás paní Zátopková letos opustila, bude její urna uložena vedle Emila Zátopka na Valašském Slavíně v Rožnově pod Radhoštěm, kde je cíl závodu.

 

Od 22. června do 22. září 2020  probíhá již dlouho avizovaná rekonstrukce sociálního zařízení ve staré budově Kulturního domu Kopřivnice, kde také sídlí naše knihovna. Z tohoto důvodu bude půjčovna i čítárna Městské knihovny Kopřivnice v budově kulturního domu od středy 17. června uzavřena (poslední půjčovní den je úterý 16. června).

Zároveň pro Vás od pondělí 22. června otevíráme pobočku Sever v objektu Centra Pětka a to v provozní době pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v čase 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00. K vypůjčení Vám bude k dispozici celý fond pobočky Sever, obohacený o aktuální novinky a nejčastěji žádané tituly. Zde budete také moci vrátit své výpůjčky z centrální knihovny a vyzvednout si Vaše aktuálně čekající rezervace. Výpůjčky periodik z čítárny nebudeme bohužel schopni na pobočce Sever zajistit. Z kapacitních důvodů nebude rovněž možný přístup na veřejný internet.

Připomínáme, že pro všechny provozy knihovny stále platí zpřísněná hygienická opatření (desinfekce rukou, vstup pouze s nasazenou rouškou, dodržování rozestupů).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice