22. 7. 2015

 

Odbor životního prostředí žádá občany a návštěvníky města, aby vzhledem k extrémnímu suchu a vysokému nebezpečí vzniku požáru nerozdělávali ve volné krajině a lesích otevřené ohně a respektovali zákaz kouření v lese.

 

 

Nehoda pendolina ve Studénce: na místě dva mrtví, řidič z kamionu stačil utéct. K vážné nehodě došlo ve středu ráno ve Studénce. Pendolino jedoucí z Bohumína do Františkových Lázní se zde střetlo s nákladním automobilem, krátce po odjezdu z Ostravy. Nehoda se udála v 7.43 na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami. Provoz na trati je v úseku Suchdol nad Odrou – Jistebník zastaven. Pro cestující jsou zajištěny náhradní autobusy. V souvislosti s nehodou zřídil Hasičský sbor Moravskoslezského kraje krizovou linku pro příbuzné cestujících: 950739941.

Vzhledem k rozsahu nehody zasahuje na místě větší počet zdravotníků i hasičů, kteří museli několik několik cestujících z vlaku vyprostit. Před desátou hodinou byly vyprošťovací práce ukončeny.

Správa železničních dopravních cest na svém facebooku uvádí, že souprava narazila do nákladního vozu převážejícího plechy, který stál na zabezpečeném železničním přejezdu. Přejezd byl funkční a ve výstraze. Podle prvních zkoumání kamerového záznamu vjel řidič na přejezd již na červenou, když šly závory dolů. Řidič nechal stát nákladní vůz na přejezdu a opustil jej. Po nárazu ve vysoké rychlosti byl náklaďák vlečen asi 300 metrů, načež došlo i k menšímu požáru. Následky jsou tragické. Potvrzena jsou dvě úmrtí. O život dalších zraněných bojují lékaři.

Nehoda se stala jen nedaleko místa, kde 8. srpna 2008 expres narazil do spadlé mostní konstrukce. Neštěstí si tehdy vyžádalo 8 lidských životů a více než 100 zraněných, z nichž mnozí mají doživotní následky.

 

 

V úterý 21. 7. 2015 ráno vyrazili všechny hasičské jednotky z 1. stupně požárního poplachového plánu k požáru travního porostu v Mniší. Po příjezdu bylo zjištěno, že hoří osobní automobil a přilehlá mez. Během dopoledne hasiči ještě museli vyrazit dvakrát k likvidaci bodavého hmyzu, který ohrožoval v prvním případě dělníky na ul. Nádražní a poté klienty denního stacionáře ve Vlčovicích.

 

 

Příbor zve na „Letní dobrodružství“. Přijďtě na akci ,,Letní dobrodružství – II. Příborská lávka“, která se uskuteční v neděli 26.07.2015 od 13:00 do 18:00 hodin na městském koupališti v Příboře. Akce bude ve stylu retro 60. a 70. let minulého století doplněna o scénky z filmu ,,Pelíšky“. Těšit se můžete na soutěže o ceny, dárky pro děti, dobové kostýmy a zábavný doprovodný program pro děti.

 

 

Polámané stromy a větve mají na svědomí podvečerní a noční bouřky, které v sobotu zasáhly Moravskoslezský kraj. Hasiči HZS MSK a dobrovolní hasiči vyjížděli celkem k 26 událostem na území celého kraje, nejvíce zasaženým okresem byl okres Frýdek-Místek. Hasiči likvidovali většinou polámané stromy spadlé na komunikace. Odstraňovali ale i stromy spadlé nebo opřené o dráty elektrického vedení, ploty a domy. Hasiči naštěstí v souvislosti s odstraňováním následků po bouřkách neevidují žádná zranění osob nebo vážnější škody na majetku.

Nejhorší byla situace na Jablunkovsku, kde profesionální hasiči HZS MSK a dobrovolní hasiči ještě stále likvidují následky bouřek. V Mostech u Jablunkova a přilehlém okolí hasiči likvidovali přes 40 spadlých stromů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice