24. 7. 2015

 

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek 17. července 2015 zveřejnili statistiku přílivu nových investorů do ČR za posledních 18 měsíců fungování nové vlády. V uplynulém roce a půl si Česká republika v oblasti investic vedla mimořádně úspěšně a to zejména v oblasti automobilového průmyslu. Z celkového počtu 196 investičních projektů, které se podařilo České republice získat, sektor výroby motorových vozidel představuje celkem 67 projektů. Více než polovina investic dle statistik Agentury CzechInvest směřuje do strukturálně postižených regionů. Na regionální úrovni přilákal největší investiční aktivitu právě Moravskoslezský kraj, ve kterém vznikne 32 nových projektů a to v celkové výši investice 17,7 miliardy korun. Tyto projekty by měly zajistit celkem 4 530 nových pracovních míst. Mezi nejvýznamnější investory, které se do Moravskoslezského kraje podařilo přilákat, patří například Brose CZ, který zaměstná celkem 810 nových pracovníků, Hyundai Mobis s 935 novými pracovními místy, Röchling Automotive Kopřivnice s.r.o a OKIN BPS.

 

 

Větřkovická přehrada je dle kontroly hygieniků vhodná ke koupání, zhoršenou vodu vykazuje Kacabaja a Údolí mladých v Bílovci.

 

 

Odbor životního prostředí žádá občany a návštěvníky města, aby vzhledem k extrémnímu suchu a vysokému nebezpečí vzniku požáru nerozdělávali ve volné krajině a lesích otevřené ohně a respektovali zákaz kouření v lese.

 

 

V sobotu se na hradě Hukvaldy koná největší akce této sezóny – dobývání hradu! Akce s účastí více než stovky rytířů bude na hradě probíhat od 11.00 do 17.00 hodin. Samotná bitva bude rozdělena na tři části v časech 11.00, 14.00 a 16.30 hodin. V mezičasech bude hrát dobová hudba Subulcus. Po celém hradě budou rozesety tábory rytířů s ukázkami dobového života. Vzhledem k velkému hluku palných zbraní nedoporučujeme chodit na hrad s pejsky!

 

 

Město Příbor a koupaliště Ricco vás zvou na odpoledne plné her, scének a zábavy s doprovodným programem pro děti i dospělé s názvem Letní dobrodružství – II. Příborská lávka. Akce ve stylu retro 60. a 70. let se bude konat v neděli od 13.00 do 18.00 hodin na koupališti. Doprovodný program bude plný scének a hudby z filmu Pelíšky. I letos se bude zdolávat úzká lávka nad bazénem buď na kole, koloběžce nebo „tragaču“. Nebudou chybět soutěže o ceny, dárky pro děti i dobové kostýmy. Doprovodný program pro děti bude zahrnovat modelování balónků, medovou soutěžní cestu, malování na obličej nebo třeba výrobu papírových čepic. Dnem bude provázet maskot Včelky Máji.

 

 

Ani v letních měsících nebudete ochuzeni o hudební koncerty z produkce Kulturního domu Kopřivnice. Na sobotu je pro vás připraven první ze série promenádních koncertů v podání Acustria Václava Fajfra. Kapela ACUSTRIO je akustickým hudebním tělesem ostravského písničkáře Václava Fajfra a absolventů JAMU, působící od roku 2014. Hrají vlastní autorský repertoár v úpravě pro kontrabas, flétny a violoncello, převážně ve stylu acustic-folk a přibližný žánr. Koncert se bude konat na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice, v případě deště pak v Baru 603 od 18.00 hodin.

 

 

V Příboře se bude v sobotu řádit! Na zahradě SDH Příbor se od 19.00 hodin koná II. Benátská noc. O dobrou náladu se postará hudební skupina KIWI.

 

 

Letního počasí si můžete užít také v sobotu ve Štramberku. V Amfiteátru pod Starou věží se od 21.15 hodin promítá pod širým nebem pohádka Asterix, sídliště bohů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice