22. 7. 2019

Odstartoval druhý ročník programu Mládež kraji. V rámci tohoto programu mohou mladí lidé mezi 13 a 26 lety získat finanční příspěvek na své projekty, které zlepší a obohatí kulturní a společenský život ve městě. Zároveň mají jedinečnou příležitost zkusit vyzkoušet si, jaké to je vést vlastní projekt „od A do Z“. Projekty je možné přihlásit nejpozději do 31.08.2019. Veškeré informace lze nalézt na www.mladezkraji.cz

 

Předáním staveniště realizační firmě SPORT Construction, a. s., začala v pondělí 15. července realizační fáze modernizace letního stadionu v Kopřivnici. Rekonstrukce sportovních ploch stadionu by měla trvat necelý rok a dokončena bude nejpozději do konce června 2020. Předmětem rekonstrukce je travnatá plocha fotbalového hřiště, atletická dráha s umělým povrchem a sektory pro technické disciplíny. Nově vznikne i osvětlení umožňující trénování za tmy. Ovál ploché dráhy zůstane na svém místě v nezměněné podobě. Celá modernizace bude stát zhruba 35 milionů korun. Větší část zaplatí prostřednictvím svého dotačního programu na podporu materiálně technické základny sportu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ministerstvo kopřivnickým atletům poslalo více než 24 milionů korun. Dalšími 11 miliony v podobě individuální dotace přispělo město Kopřivnice.

Rekonstrukce začala v polovině července proto, aby umožnila uspořádání závodu ploché dráhy a především víkendový start a cíl bikerského maratonu Kopřivnický drtič. Do konce roku 2019 by měla být provedena většina zemních a stavebních prací a vyčerpána ministerská dotace. Finální dokončení modernizace včetně položení tartanového sportovního povrchu a nového trávníku pak proběhne příští rok na jaře. Po dokončení oprav by sportovní stánek měl nést čestný název po Emilu a Daně Zátopkových.

 

Odstávka tepla a teplé vody proběhne v Kopřivnici od 24. do 28. 7. 2019.

 

U svahu místní sjezdovky byla instalována chladící věž, který má během sezóny zefektivnit umělé zasněžování.

 

Nový Zdravotní plán Kopřivnice bude dokončen do konce roku 2019.

 

Slavnost posvěcení nového obětního stolu a ambonu se koná 17. 8. v 10:00 hodin v kostele Všech svatých ve Vlčovicích.

 

V turnaji tenisových amatérů 23. 6. ve čtyřhrách smíšených párů vyhráli Monika Liberdová a Jan Schwarz.

 

Přípravnými pracemi začíná rekonstrukce bývalého DDM na ul. Štefánikově, po dokončení na jaře příštího roku by měly být k dispozici komerční prostory k pronájmu. Rekonstrukce probíhá také v objektu bývalého domu Salus na ul. Tyršově.

 

Čtvrtý ročník Českého národního poháru v malém fotbalu vyhrál 13. 7. tým TJ Spoje Praha. RS team Kopřivnice postoupil do play off, ve kterém podlehl po remize 2:2 na pokutové kopy týmu Šlehačky Plzeň.

 

Městská knihovna v Kopřivnici o prázdninách omezí otevírací dobu, ve všechny všední dny – kromě středy bude otevřeno od 7:30 do 17 hod. Zavřeno bude nejprve 4. ČERVENCE a poté od 22. ČERVENCE do 2. SRPNA. V Lubině bude zcela zavřeno od 4. – 25. července. Čtenáři o prázdninách mohou do knihovny zajít v úterý od 16:00 – 18:00 .

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice