24. 7. 2019

Od června je možné se registrovat do Běhu rodným krajem Emila Zátopka 2019. Závodníci, kteří se v sobotu 21. září vydají na 22,3 kilometru dlouhou trať z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm, se mohou přihlásit prostřednictvím webového formuláře. Velkou novinkou je štafetový závod pro dvoučlenné ženské a mužské týmy. Již 17. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka se tradičně poběží z Kopřivnice do Rožnova, kde je cíl ve Valašském muzeu v přírodě. Kromě hlavního běhu dlouhého přes 22 kilometrů je však letos připravená i novinka – kratší varianta trati.

„Běh rodným krajem Emila Zátopka je možné absolvovat i ve dvojici (žena-žena, muž-muž) v rámci závodu štafet. Štafetový závod je letošní novinkou, jedná se o doprovodný závod, v rámci kterého byla rozdělena trasa hlavního závodu na dva úseky, Kopřivnice – Veřovice (10 km) a Veřovice – Rožnov pod Radhoštěm (12,3 km). Společná registrace všech závodníků bude probíhat na ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici, běžce druhého úseku převezeme do Veřovic autobusem,“ upozorňuje na zajímavou novinku člen organizačního týmu závodu Břetislav Orlík. Z minulých ročníků samozřejmě zůstává také oblíbená soutěž tříčlenných týmů, kde se mohou běžci hlavního závodu navíc přihlásit jako tým. Podmínkou založení týmu je účast aspoň jedné ženy. Týmy jsou skutečně vhodné pro širokou škálu běžců. „Vznikají nám firemní týmy nebo týmy sportovních klubů, výjimkou nejsou ani recesisté, kteří s přibývajícím množstvím odběhaných kilometrů začnou stávat na stupních vítězů,“ říká ředitel závodu Jiří Harašta. Odměnou za absolvování závodu bude nejenom skvělý pocit z dobrého výkonu, ale také další benefity. „Každý běžec obdrží v cíli upomínkový předmět. Pro všechny běžce i fanoušky bude v den závodu umožněn bezplatný vstup do Valašského muzea v přírodě, kde je cíl běhu. Na kopřivnické straně bude běžcům umožněno bezplatně navštívit Expozici Dany a Emila Zátopkových v Regionálním muzeu Kopřivnice,“ doplnil Dušan Vrážel, vedoucí Odboru školství a sportu Městského úřadu Rožnov, který má závod na starosti za rožnovskou stranu. Jako obvykle budou součástí běhu rodným krajem Emila Zátopka i dětské běhy, a to v Kopřivnici i v Rožnově pod Radhoštěm. V Rožnově to bude v sobotu 21. září dopoledne, registrovat se je možné na místě, prezentace začíná v 8.15 hodin, přihlásit se bude možné i dopředu na e-mailové adrese svc@svcroznov.cz. Start i cíl dětských běhů v Rožnově je ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku, kousek od prostoru cíle závodu. Startovné pro dětské běhy je zdarma.

 

Radnice začala hledat firmu, která by měla v následujících dvou a půl letech proměnit centrum Kopřivnice. Dodavatele stavebních prací bude vybírat nejen podle nejnižší ceny. Ekonomická výhodnost nabídky bude mít v celkovém hodnocení 70% váhu. Z deseti procent se na rozhodnutí o dodavateli bude podílet na-bídnutá délka záruky na stavební práce a po deseti procentech kvalita realizačního týmu v osobách hlavního stavbyvedoucího a jeho zástupce. „Zakázka bude zadávána v užším dvoukolovém řízení. V první části budou muset zájemci o zakázku prokázat požadovanou kvalifikaci. Výběr stavební firmy, která bude v centru pracovat nejméně do druhé poloviny roku 2021, začal 11. června schválením podmínek soutěže. Firmy, které mají o zakázku zájem, se mohou hlásit do 29. července. Po posouzení kvalifikace uchazečů budou ti, kteří splní kvalifikační požadavky, vyzváni k podání cenových nabídek. Ty by se na radnici měly sejít 6. září a do 20. září by mělo proběhnout jejich vyhodnocení.

 

Každoroční odstávka teplé vody proběhne od 24. do 28. července. Čtyři dny budou kopřivnické domácnosti napojené na centrální vytápění bez teplé vody. „Z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět, bude ve středu dne 24. července ve večerních hodinách přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 28. července ve večerních hodinách,“ uvedl Vladislav Tesař, výkonný manažer Komterm Morava, s. r. o., s tím, že se společnost omlouvá za vzniklé potíže.

 

Kopřivnická radnice připravuje nový Zdravotní plán. První vznikl v roce 2014 a byl orgány města schválen na období 2014-16. Zdravotní plán je odbornou koncepcí navazující na analýzu zdravotního stavu obyvatel, kterou si město nechalo zpracovat v roce 2012. Cílem Zdravotního plánu bylo nastavit základní rámec v oblasti podpory zdraví obyvatel. Protože Kopřivnice realizuje projekt Zdravé město, mít zpracovaný Zdravotní plán je podmínkou.

 

Oficiální návštěvu polského partnerského města Myszkowa absolvovali na začátku minulého týdne starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný a místostarostka Dagmar Rysová a další zástupci zdejší radnice. Kromě účasti na Dnech Myszkowa, což je tradiční městská slavnost polských partnerů, proběhla také řada pracovních setkání a jednání o další spolupráci obou měst. Na radnici v Myszkowě se pak probíraly další formy rozvoje spolupráce obou měst. Dobrou příležitostí je Evropský svátek hudby, na který by střídavě jeden rok vyjížděl soubor z Kopřivnice do Myszkowa a druhý rok bychom naopak přivítali polské umělce u nás. Také by se jednalo například o nastartování spolupráce mezi mládežnickými boxery v obou městech nebo bylo polské straně tlumočeno pozvání zdejších fotbalistů, kteří příští rok v rámci oslav sta let klubu chystají mezinárodní turnaj.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice