22. 7. 2020

V souvislosti s mimořádným opatřením Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje při epidemii ve čtvrtek 23. července ruší akce Super den u vody, s námi se v létě nenudíte z projektu Někdo ven??? Akce se uskuteční v náhradním termínu v srpnu.

 

Na ulici Severní je od pondělí 20. července zhruba do 30. listopadu zcela uzavřena ulice z důvodu rekonstrukce mostu. Po dobu oprav bude komunikace v obou směrech neprůjezdná.

 

Pavel Kořínek a Leoš Husták, dva členové několika českých expedic, chystají s dalšími nadšenci nový projekt, ve kterém je cílem Muchu Chhish, jedna z nejvyšších hor na zemi , na kterou nebyl doposud proveden úspěšný prvovýstup. Plánovanou expedici jsme před nedávnem probírali v TV studiu: https://youtu.be/x34qP4FIdfU

Pokud Vás projekt zajímá, sledujte aktuality: https://www.facebook.com/muchuchhish2020/

 

Kalendář akcí v mobilu. Lašská brána Beskyd připravili pro obyvatele i návštěvníky Kopřivnice, Štramberku, Příboru a Hukvald novu aplikaci, která je propojena s kalendářem akcí na jejich oficiálním webu. Aplikace je tak stále aktuální. Jejím stažením se k akcím dostanete pouhým poklepáním na ikonku ve Vašem telefonu a nemusíte již hledat na jednotlivých stránkách pořadatelů. V detailu akce se dozvíte všechny podrobnosti stejně jako v kalendáři webu www.lasska-brana.cz, včetně přímého propojení do rezervačního systému, pokud ho akce má. https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.lasska.brana.kalendar.akci

 

Město Kopřivnice nabízí k prodeji oblast Dolních roliček, chce je nechat zastavět bytovými a rodinnými domy. Lokalita mezi Kopřivnicí a Lubinou je v současné době využívána jako orná půda, ale historie úvah o jejím využití pro bydlení je stará minimálně patnáct let. Město se v následujícím čtvrt roce pokusí najít developera, který by pozemky koupil, zainvestoval a vybudoval zde bydlení řádově pro stovky lidí. Zlínská akciová společnost NWT, která se zabývá mimo jiné stavbou pasivních domů, by v lokalitě chtěla postavit devět nízkopodlažních bytových domů s celkem pětašedesáti byty různých velikostí. Dále by zde podle zastavovací studie mohly vyrůst tři desítky rodinných domků pěti různých typů a developer počítá i s plochou pro stavbu mateřské školy a kavárny nebo restaurace. Víc než 70 % plochy by přitom mělo zůstat nezastavěno a patřit zeleni.

Zastupitelstvo nakonec odhlasovalo, aby Kopřivnice záměr inzerovala nejméně po dobu tří měsíců, a to nejen na úřední desce, ale i formou inzerce ve sdělovacích prostředcích s celostátním dosahem, od čehož si politici slibují větší počet zájemců a co nejlepší prodejní cenu.

 

Po prázdninách se mnozí kopřivničtí školáci dočkají zase o něco lépe vybavených škol. Základní škola Emila Zátopka začne v září využívat novou specializovanou učebnu fyziky, moderní speciálka přírodopisu pak čeká na žáky ZŠ 17. listopadu. Milionové investice realizované s podporou evropských peněz z rozpočtu města měly být původně realizovány až během letní pauzy ve výuce, ale mimořádná situace kolem koronaviru, která razantně omezila běžný provoz ve školních budovách, umožnila oběma školám dokončit většinu realizačních prací již před koncem uplynulého školního roku. Vyšší investice se dočkala ZŠ E. Zátopka. Nová učebna fyziky vyšla na 2,8 milionu korun, víc než dva a půl milionu přišlo z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci výzvy Infrastruktura pro vzdělávání a město poskytlo 280 tisíc korun, tedy desetinu nákladů projektu. Původní učebna fyziky prošla stavební úpravou. Položena byla nová podlaha, došlo na výměnu elektroinstalace a zatemnění učebny. Následně byla třída vybavena novým nábytkem a především zařízením v podobě 11 sad modulového systému pro provádění fyzikálních pokusů. Sofistikovaný, ale pro práci jednoduchý systém umožní při pokusech měřit a zaznamenávat různé fyzikální veličiny a pracovat s nimi v reálném čase za pomoci výpočetní techniky. Na ZŠ 17. listopadu se rovněž s předstihem pustili do modernizace učebny přírodopisu, vybavené mimo jiné velkoobjemovým akváriem. Projekt v hodnotě 2,2 milionu opět z 90 % financoval IROP a 220 tisíc poslalo město jako zřizovatel školy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice