24. 7. 2020

Na mostu v Lubině se finišuje. Stavební práce na mostu v Lubině u Japstavu se blíží ke konci. Aktuálně je stavba mostu hotová a schází pouze položit finální vrstvu mostovky. „Podle sdělení zástupce zhotovitele se předpokládá, že tuto vrstvu firma nanese ihned po té, kdy budou příznivější klimatické podmínky. To znamená, že alespoň více než jeden den nebude pršet. K tomu by mělo dojít v tomto týdnu. Jsme přesvědčeni, že hotové dílo bude městu předáno nejpozději do pátku 24. července,“ uvedl vedoucí odboru majetku města kopřivnické radnice Kamil Žák. Společnost STAVBY a STATIKA, spol. s r. o., která opravy provádí, měla rekonstrukci dokončit do začátku letních prázdnin. Vzhledem k nepřízni počasí spojenou s epidemiologickou situací byl termín dokončení díla firmě prodloužen.

Most slouží jako přístupová cesta pro pěší z lokality pod Japstavem v Lubině k zastávkám MHD a do místní školy. Po přívalových deštích v roce 2016 měl most narušenou statiku a byl rozebrán k patám základů a nahrazen novým. Oprava, která vyšla téměř na dva miliony korun, byla realizována za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

LETNÍ KINO Štramberk: Chlap na střídačku. Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Děj, který divák zná z tisíců žánrových snímků z policejního prostředí, se stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. V hlavních rolích David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát a Lukáš Příkazský. Nevhodný mládeži do 12 let. V případě nepříznivého počasí se filmové představení ruší! Komediální film se odehraje v pátek 24. července od 21.30 hod. Film se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží.

 

KINO Kopřivnice: Havel. Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou. Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.  Životopisné drama o první prezidentovi se odehraje v pátek 24. července v 19.00 hod.

 

KINO Kopřivnice: Vzhůru za sny. Co kdyby se ukázalo, že svět nočního snění má podobu nekonečných filmových studií, které připomínají Hollywoodskou továrnu na sny? A že každý z nás tam má vlastní filmový štáb a režiséra svých snů? Přesně tohle tajemství objeví dvanáctiletá Mína, když se shodou náhod do snového zákulisí dostane. Samozřejmě je ohromena a pak ji k hrůze přítomných pracovníků a pomocníků napadne to, co asi každého. Co se stane, když zkusí ovlivnit snění někoho jiného a zasáhnout do jeho scénáře? Animovaný rodinný film se odehraje v sobotu 25. července od 17.00 hod.

 

Štramberk: Promenádní koncert – Stanley’s Dixie street band.  V neděli 26. července od 15.30 hod. v Národním sadu ve Štramberku vystoupí Stanley’s Dixie street band v rámci promenádních koncertů, které se konají ve Štramberku. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

POZOR: změna termínu na září 2020!!! KONCERT: Bohemian Metal Rhapsody – Hukvaldy.

 

Letní koncerty v parku: Z horní dolní a dál na jih, Kopřivnice. Město Kopřivnice si na červenec a srpen připravili Letní koncerty v parku, které se budou konat v Sadu Eduarda Beneše před Ringhofferovou vilou. Čtvrtý koncert se uskuteční v neděli 26. července od 18.00 hod. V nedělní podvečer vystoupí kapela Z horní dolní a dál na jih. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily – kapacita 50 míst. Vstup na akci je zdarma.

 

Prázdninová výzva s Rotary International. Zaregistrujte se do soutěže NA BÍLOU HORU v některé ze sedmi kategorii a soutěžte o zajímavé ceny. Na patě Rozhledny Bílá hora je umístěná elektronická čtečka, prostřednictvím které máte možnost zaregistrovat každý Váš výstup. Ve výzvě se měří počet výstupů na Bílou horu za prázdninové měsíce. Tedy od 1.7.2020 do 31.8.2020. Ceny pro vítěze: cenu od Rotary International obdrží každý vítěz v kategorii a dalších 16 cen bude losováno formou tomboly. 1 výstup = 1 lístek v losování. V každé kategorii budou tedy oceněni tři účastníci. Jedná se o masérské a rehabilitační služby. Hodnota cen 7500,-Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice