27. 7. 2020

Mimořádné opatření č. 16/2020 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje s účinností od 24. 7. 2020 (pdf 366 kB)
Mimořádné opatření – zákaz a omezení hromadných akcí s účinností od 25. do 26. 7. 2020 (pdf 265 kB)
Mimořádné opatření – zákaz a omezení hromadných akcí s účinností od 27. 7. 2020 do odvolání (pdf 235 kB)

 

Město Kopřivnice vyhlašuje nabídkové řízení na prodej bytové jednotky o velikosti 1+3, č. 405/1 v budově bytového domu č.p. 404, č.p. 405 stojícího na pozemku parc. č. 1264 – zastavěná plocha a nádvoří na ul. Sokolovská v  k. ú. a části obce Kopřivnice, obálkovou metodou s podmínkou minimální nabídkové ceny ve výši 2.400.000 Kč, kdy kritériem pro výběr nabídky bude nejvyšší nabídková kupní cena při dodržení podmínek zveřejněného nabídkového řízení. Termín prohlídky nemovité věci bude uskutečněn na základě individuálního zájmu. Uzávěrka nabídkového řízení proběhne dne 20.08.2020 v 10:00 hodin. Nabídky je nutno doručit na podatelnu Městského úřadu Kopřivnice, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice v zalepené a neprůhledné obálce označené zřetelně slovy „KOUPĚ BYTOVÉ JEDNOTKY Č. 405/1 – NEOTVÍRAT“.

 

 Ve dnech 6. až 16. srpna vždy od 20.45 představí Kino Kopřivnice na louce letního koupaliště v Kopřivnici třináct snímků, mezi kterými nebudou chybět zahraniční trháky, filmové novinky, ale převažovat budou, stejně jako v letech předchozích, filmy české produkce jako Poslední aristokratka, Chlap na střídačku, Modelář, V síti: Za školou, Příliš osobní známost, Můj příběh či Vlastníci.

Velkým lákadlem určitě bude dokumentární snímek V síti: Za školou, dále pak nová česká komedie 3Bobule, animovaný film Scoob!, nebo také horor To Kapitola 2, který je pokračováním nejúspěšnějšího hororu všech dob. Tento horor společně se snímkem Neviditelný Vám zajistí páteční dávku strachu v podobě noční projekce, která bude odpromítána po skončení běžné projekce, tedy ve 23.15.

Vstupné je 60 Kč na osobu. Nově budou moci návštěvníci letního kina platit vstupné a občerstvení také platební kartou.

Informace a doporučení:

  • Vstupenky zakoupíte na místě v den konání.
  • Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19:00.
  • Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená.
  • Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky.
  • Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu. Děkujeme vám, že respektujete toto upozornění a jste ohleduplní k ostatním divákům.

Promítání bude zrušeno pouze v případě silného deště a větru!

Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz

 

Kopřivnice bude dál komunikovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Kopřivnice tuto metodu smart komunikace začala zkušebně využívat během koronavirové krize. Během nouzového stavu Kopřivnice zaznamenala asi dva tisíce stažení aplikace obyvateli města. Samotné aplikace běžící na systémech Android a iOS umožňuje Kopřivnici efektivně informovat například o aktuálních změnách, odstávkách dodávek energií, předávat lidem důležitá upozornění i pozvánky na akce města. Kromě toho je předplacen i modul pro správu podnětů občanů, který pomůže zefektivnit webovou aplikaci Hlášení závad tak, aby co nejlépe fungovala přímo v mobilních telefonech. Mobilní rozhas je možné využívat po registraci na webu muj.mobilnirozhlas.cz/register

 

OTEVÍRACÍ DOBA zahrad MŠ do 31. srpna 2020: 

Zahrady jsou otevřeny za příznivého počasí, 16.00 – 19.00

Pondělí 

MŠ Lubina + MŠ ul. Francouzská + MŠ, ul. Pionýrská

Úterý:

MŠ Jeřabinka, ul. Z. Buriana + MŠ, ul. Krátká 

Středa:

MŠ, ul. Pionýrská + MŠ Mniší + MŠ, ul. I. Šustaly

Čtvrtek: 

MŠ, ul. Krátká + MŠ ul. Francouzská

Pátek: 

MŠ, ul. I. Šustaly + MŠ Jeřabinka, ul. Z. Buriana

 

Ministerstvo dopravy upozornilo, že mnoho lidí zapomíná na výměnu řidičského průkazu. Podle aktuálních statistik se jedná o téměř šest set tisíc řidičů, jejich průkazy  pozbudou platnost do konce roku. V kopřivnickém správním obvodu se jedná o 2063 osob. I přes to, že se prodloužila platnost některých dokladů v době epidemie koronaviru, neměli by řidiči otálet. V případě, že lidé usednou za volant s propadlým řidičským průkazem, riskují pokutu na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

 

Kopřivničtí senioři instalovali ve vestibulu radnice výstavu nazvanou Senioři v pohybu. Zájemci na 14 panelech najdou do 28. srpna fotografie a materiály pořízené na společných výletech, lekcích tance, sebeobrany či sportovních aktivitách. Místní senioři touto akcí navazují na mimořádně úspěšnou loňskou výstavu, která byla věnována třiceti letům seniorské turistiky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice