22. 8. 2016

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Alšova. Byt je určen zájemcům z řad nájemců bytů v majetku města a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocenému rodiči s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 6. září do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu nejpozději do 13. 6. 2016 do 16 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

Sedmnáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Frenštátské slavnosti letos nabídne pestrou mozaiku domácích i zahraničních souborů. Frenštátské slavnosti budou slavnostně zahájeny o půl šesté v pátek 26. srpna. Hned poté organizátoři na pódiu ocení folklorní osobnosti v pořadu Naši jubilanti. Oceněným zahrají a zatančí soubory Malý Sedmikvítek a Čriepky. O půl osmé pak přijde na řadu hvězda večera Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ. Páteční program uzavře akce, která velmi hezky spojuje sport a kulturu a tou je už tradiční Vyhlášení vítězů Poháru starostky města ve skoku na lyžích. „V sobotu začínáme už od rána jarmarkem lidových řemesel na náměstí a v 10 hodin dopoledne vystoupí mažoretky TJ Sokol. Hlavní program přijde na řadu po zdravici hostů ve 14.30 hodin. Jako první tu máme moc pěkný pořad „Co dovedú děcka“, kde se představí děti ze souborů Ondřejníček, malý Sedmikvítek, Valášek a Čriepky. Protože jsme na Valašsku, tak nemůže chybět pásmo našich souborů, kdy nám na pódiu zahrají a zatančí v pořadu „Po valašsky“ ogaři a cérky ze souborů Radhošť, Sedmikvítek, Troják, Meziříčan a Klobůčan, no a zazpívají nám také známé Karlovjanky“. Popsala ředitelka festivalu a předsedkyně Valašského folklorního spolku Jana Šamánková. Letos se pořadatelům podařilo získat také velmi atraktivní zahraniční hosty z exotických zemí. Ti vystoupí na pódiu v 17.00 hodin v pořadu „Z krajin za obzorem“. Čínský taneční soubor La Pen V Innovative dance platform propaguje čínské tance v mnoha formách a díky svému umění sklízí úspěchy doma i v zahraničí. Diváci se ale mohou těšit také na další dva skvělé zahraniční soubory, The Kalbeliya dance group Shri talab Khan z Indie a Agrupación Panamá Foklore ze středoamerické Panamy. O půl sedmé večer vystoupí před frenštátským publikem slovácký soubor Spinek a od 19.00 hodin roztančí náměstí tanečníci Jelení (de) luain irskými tanci. Celý festival poté bude po 20 hodině příjemně dožívat v restauraci Siberie u besedy u cimbálu. Mezinárodní festival Frenštátské slavnosti už tradičně uzavírá bohatý program Frenštátského kulturního léta.

 

Díky dotaci přibude Jednotce dobrovolných hasičů Kopřivnice specializovaná technika určená pro zásahy v extrémním počasí.

 

Kopřivnice pořádá tradiční pouť ve dnech 27. a 28. srpna 2016 v centru města.

 

O senátorské křeslo v obvodu Novojičínska se na podzim utká šest kandidátů.

 

Novojičínská turistická informační centra hlásí velký zájem ze strany zahraničních cestovatelů, nejvíce jezdí Poláků.

 

Celkem 40 panenek ještě čeká v čítárně městské knihovny od 1. června, až si je někdo adoptuje.

 

Nestihli jste zatím žádný termín výstupu na Lysou horu s průvodcem? Tak máte nyní příležitost! Vydejte se s Beskydským infomačním centrem Frýdek-Místek na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd v úterý 23. srpna. Obujte boty a zažijte společně s námi netradiční výstup. Cestou k vrcholu se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii i o pověstech a užijete si dech beroucí výhledy, třeba až ke vzdáleným tatranským štítům. V obou termínech se sejdeme tradičně v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Rezervujte si své místo v Beskydském informačním centru ve Frýdlantu n.O. na tel. 558 676 909 nebo e-mailem: janovska.dagmar(zavinac)beskydy-info.cz. Průvodce vás v průběhu výstupu seznámí na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem – pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná a má převýšení 700 m. Odměnou vám však za náročný výstup bude překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty. Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tak stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Do konce sezóny se s námi můžete na Lysou horu vydat v těchto termínech: 11. září a 25. září.

 

Oslava piva Radegast, tradiční Radegast den se uskuteční v sobotu 3. září v Nošovicích. Hlavním tématem 14. ročníku bude správné čepování. Návštěvníci si budou moci pod vedením mistrů výčepních čepování vyzkoušet a dozví se, jak má dokonale načepované pivo vypadat. Nabitý bude i hudební program. Zahrají kapely Divokej Bill, Horkýže Slíže, MIG 21, Citron a další. Připraveny budou exkurze pivovarem i chlapské soutěže. Nově bude v rámci akce probíhat hlasování v programu Radegast lidem. Lidé tak budou moci podpořit projekty, které pomohou k rozvoji Beskydska. Vstup je zdarma.

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve na výstavu fotografií Jiřího Brucknera ISLAND – Nespoutaná země.

Nevšedně krásnou divokou krajinou se zaledněnými štíty hor, skalními věžemi, hustými pabukovými lesy i nekonečnou rovinatou pampou, okolo tyrkysových jezer i větrným pobřežím, krajinou plnou zvěře i osamělých estancií. Island je prostě „Nespoutaná země“. Místo konání: Čítárna knihovny v kulturním domě. Čtvrtek 1. 9. 2016 – úterý 25. 10. 2016.

 

Týden pro Světluškuv kopřivnické knihovně od pondělí 12. 9. 2016 do pátku 16. 9. 2016. Podpořte i vy veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. V naší knihovně můžete v týdnu 12. – 16. září do lucerny pro Světlušku darovat libovolnou částku, nebo si zakoupit sbírkový předmět.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice