24. 8. 2016

 

Oddělení školství, kultury a sportu upozorňuje, že zítra 25. srpna se koná výjezdní akce projektu Někdo ven pro kopřivnickou mládež do Aquaparku Olešná. Zájemci nechť se hlásí u pana Lakomého na e-mail renelakomy@seznam.cz nebo na telefonu 737 214 436. Odjezd je v 9 hodin ráno a návrat v 17 hodin. Cena pro náctileté účastníky je 60 Kč včetně oběda. Více informací na facebooku Někdo ven.

 

Zahájení přihlašování do zimního semestru Akademie třetího věku, v čítárně knihovny v kulturním domě, v pondělí 5. 9. 2016 od 7:30 do 18:00.

 

Český rozhlas Ostrava bude z Valašského muzea v přírodě vysílat pořad Česko – země neznámá. Oblíbený pořad regionálních stanic Českého rozhlasu Česko – země neznámá vyrazil během prázdnin za svými posluchači. Každý pátek nabízí hodinu živého vysílání přímo z terénu z atraktivních míst jednotlivých regionů České republiky. Tento pátek 26. srpna proběhne od 13:00 hodin přímý přenos z  Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Závěrečný koncert prázdninového programu Někdo ven??? Pátek 26. srpna 2016 – 18.00 hodin, Kopřivnice centrum. MARTIN HARICH S KAPELOU. Podrobné informace budou zveřejněny na www.facebook.com/nekdoven a na www.kulturakoprivnice.cz. Vstup volný.

 

Sobota 27. srpna 2016 – 10.00-16.00 hodin – Sad Dr. E. Beneše v Kopřivnici – STARODÁVNÝ JARMARK. Vstup volný.

O příjemnou atmosféru se postará cimbálová muzika Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm.

KAFÍRNA – ukázka procesu pražení kávy, ukázky tradiční přípravy kávy, ochutnávka kávy připravené v džezvě, nebo filtrované kávy. Návštěvníci se dozvědí pravidla správné přípravy kávy a postupy při zpracování kávového zrna.

VÝTVARNÉ LOUTKOVÉ DÍLNY – děti si s pomocí výtvarníka budou moci vyrobit loutku, která se může stát součástí malého improvizovaného představení, jehož aktérem je samotné dítě.

LOUTKOVÉ DIVADLO – Pohádka o princeznách a drakovi je loutkovou taškařicí v podání divadelníků studia Bez kliky. Je příběhem o jednom drakovi a několika princeznách. Diváky čeká představení mnoha žánrů a nebývalých zvratů.

Dobové stánky – truhlářské a textilní výrobky, svíčky, přírodní kosmetika, hračky, šperky, keramika, občerstvení a mnoho dalšího.

 

Sobota 27. srpna 2016 – 17.00 hodin – Kopřivnice, centrum – BARTOLOMĚJSKÝ VEČER

Již tradičně bude večer před poutí patřit hudbě. Prostor dostanou hlavně místní kapely, ale chybět nebude ani speciální host! Kapely: Adéla Demlová • Coffee time • Valachcore • K.I.S. • Lenka Lo Hrůzová a kapela LoGarytmy

Hlavní host: Švihadlo. Vstup volný.

 

Pouťová neděle 28.8.2016 15:00 – 18:00

15.00 Koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice

17.00 Pískomil se vrací

Kapela Pískomil se vrací patří k jedné z mála profesionálních kapel v ČR, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě. Koncert s původním repertoárem se nese v duchu energického holk´n´kluk´n´rollu, což je nový hudební styl pro mladé, malé i nejmenší.

 

Ještě posledních 14 dní zbývá k dobytí Ondrášova pokladu.

Já, zbojník Ondráš, jsem kdysi dávno při svém putování po Beskydech uschoval velkou část svého pokladu na tajných místech a Ty máš možnost ho najít! Abych Ti to trochu usnadnil, prozradím Ti, co musíš k jeho získání udělat. Tak neváhej a staň se na chvíli zbojníkem!

Tak takto vybízí zbojník Ondráš k zapojení do hry. A ty máš ještě posledních 14 dnů možnost navštěvovat zajímavá místa v Beskydech, sbírat Ondrášovy dukáty a získat poklad. Dukáty za poklad můžeš směnit ve vybraných turistických informačních centrech v Beskydech do 4. září 2016. Do hry se můžeš zapojit, pokud jsi mladší 15 let a starší 2 let.

 

Knihovna v Novém Jičíně nabízí balení učebnic. Městská knihovna v Novém Jičíně zavedla novou doplňkovou službu. Až do konce září nabízí zájemcům za drobný poplatek balení učebnic a pracovních sešitů. Zakázka může být provedena na počkání nebo do 24 hodin. Doba je totožná s otevírací dobou knihovny. S nápadem ušetřit školákům a rodičům čas přišli vloni a zaznamenali ze strany veřejnosti docela velký zájem. Proto s touto službou nejen pro registrované, ale i neregistrované čtenáře přichází před začátkem dalšího školního roku znovu.

 

Školní rok začne na ZŠ Alšově později. Čtyři stovky žáků, kteří navštěvují Základní školu Alšovu v Kopřivnici, čekají delší prázdniny. Rada města odsouhlasila posunutí zahájení školního roku 2016/2017 na 12. září. Důvodem je nedokončená rekonstrukce v budově školského zařízení. Kopřivničtí radní v pondělí 22. srpna schválili podání žádosti na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o posunutí zahájení nového školního roku. Zpoždění má na svědomí komplexní rekonstrukce tří sociálních zařízení v objektu školy. Rekonstrukci na Základní škole Alšově provádí společnost Beskydgroup, s. r. o., z Frýdku-Místku. Ta zřizovatele zařízení ujišťovala, že termín dokončení stavby, který byl stanoven na 19. srpna, stihne, což se nestalo. Zhotovitele čekají sankce za nedodržení podmínek smlouvy. Z důvodu pokračujících rekonstrukčních prací nebude ve škole fungovat ani školní družina.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice