26. 8. 2016

 

Fan klub kopřivnických hokejistů zveřejnil hokejovou hymnu, která bude kopřivnický druholigový klub provázet novou sezónou. Autorem hymny je kopřivnická rocková kapela Sunar. Oficiální křest proběhne v sobotu 3. 9. 2016 na Fojtství na Festivalu Medu a písničky od 17:00 hod. na výročním koncertu kapely. KTK chystá natáčení celého koncertu.

https://www.youtube.com/watch?v=ljjc_y2v1_Q

 

Festival (malo)traktorů bude v Rybí již podruhé. Idylický klid vesničky Rybí rozbije v sobotu 27. srpna zvuk traktorů všech velikostí. Po úspěšném loňském ročníku se i letos vrací do obce Traktoriáda. Areálem bývalého kravína zazní v 11 hodin motory nejen malotraktorů, následovat bude spanilá jízda obcí a celá akce bude zakončena závody jednotlivých strojů. Pro děti je připraven kolotoč a další zajímavé soutěže.

 

Pokud rádi bruslíte, máte možnost navštívit místní zimní stadion, bruslení pro veřejnost začíná v sobotu 27. srpna v 15 hodin.

 

TATRA se představí divákům Barum Czech Rally Zlín 2016. V pátek dne 26. 8. 2016, představí divákům program výroby nákladních vozidel do těžkého terénu. Letošní zastoupení je rozděleno do dvou hlavních částí. První tvoří celodenní statická prezentace novinky modelového ročníku 2015, řady TATRA PHOENIX EURO 6. Druhým vozidlem je speciál řady TATRA FORCE Policie ČR, konkrétně jde o vůz pyrotechnické služby s pohonem 8×8. Třetím vystaveným automobilem je TATRA JAMAL ze stáje BONVER DAKAR PROJECT závodníka světových dálkových soutěží Tomáše Vrátného. Exkluzivně a vůbec poprvé v České republice se během Barum Czech Rallye Zlín představí vozidlo TITUS francouzské společnosti NEXTER postavené na podvozku TATRA. Diváci se tak můžou těšit na oba speciály v akci, tedy na vůz TATRA JAMAL ze stáje BONVER DAKAR PROJECT a obrněnec TITUS, které uvidí od 17. hodin na trati v průběhu úvodní městské rychlostní zkoušky.

 

Město Kopřivnice zve na pátek 26. srpna na prostranství před Kulturní dům v Kopřivnici, kde bude od 18.00 vystupovat účastník pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar, slovenský zpěvák Martin Harich. Pro účastníky prázdninového projektu pro kopřivnickou mládež „Někdo ven???“, kteří získali pět různých barevných náramků z těchto akcí, bude připravena VIP zóna. Těšit se můžete také na autogramiádu a After party s DJ. Vstupné zdarma. Více informací na tel.: 556 879 411.

 

STRAŠIDLA NA HRADĚ HUKVALDY. Správa hradu Hukvaldy zve všechny, kteří se nebojí na sobotu 27. srpna na Hrad Hukvaldy. Na hradě bude rozmístěno 9 stanovišť se strašidly a lidé si tyto stanoviště mohou volně procházet po celou dobu konání akce. Hrad otevře své brány pro tuto akci v 19.00 hodin a od 20.00 bude probíhat doprovodný program v podobě šermířské a ohňové show naproti hradní kaple a akce bude ukončena ve 23.30. Více informací v IC Hukvaldy, tel.: 775 886 844 nebo na pokladně hradu Hukvaldy 558 699 323.

 

DEN U HASIČŮ. Sbor dobrovolných hasičů příbor zve na sobotu 27. srpna k hasičské stanici Příbor, kde bude od 10.00 hodin probíhat Den u hasičů. Těšit se můžete na tradiční hasičský guláš, hasičskou klobásu a další bohaté občerstvení a také na alko i nealko nápoje. K vidění bude hasičská technika a pro děti mnoho zábavných atrakcí. Vstupné dobrovolné více informací v IC Příbor, tel.: 556 455 442 nebo na www.pribor.eu.

 

V sobotu 27. srpna v 10 hodin bude na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku zahájen osmý ročník Beskydských rekordů. Kromě bohatého doprovodného programu bude cílem akce, kterou připravuje Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, především pokus o zápis do České knihy rekordů ve štafetovém pojídání zmrzliny. Ti, kteří se do netradiční štafety zapojí, budou mít minutu na to, aby spořádali svou porci zmrzliny. Rekord, na jehož zdolání by mělo účastníkům stačit stanovených devět hodin, bude vytvořen počtem zúčastněných osob, množstvím zkonzumované zmrzliny a celkovým časem trvání snahy o překonání rekordu. Na platný pokus o zápis do České knihy rekordů bude po celou dobu dohlížet komisař z agentury Dobrý den. Zhruba 30 litrů chutné zmrzliny dodá a řádně zaregistrovaným soutěžícím rozdá zmrzlinář František Petrovič z Koloniálu František, který na svém facebooku slibuje kromě vanilkové a jahodové příchuti také čokoládovou a jedno příchuťové překvapení navíc.

 

KOPŘIVNICKÁ POUŤ. Tento víkend v sobotu 27. srpna a v neděli 28. srpna se uskuteční hned několik akci v rámci doprovodného programu kopřivnické pouti:

  • STARODÁVNÝ JARMARK – Tato akce se uskuteční Sadu Dr. Edvarda Beneše v sobotu 27. srpna od 10.00 do 16.00 hodin, kde bude k vidění Kafírna s ukázkou pražení kávy a ochutnávkou, výtvarné loutkové dílny, ve kterých si děti budou moci vyrobit loutku, dobové stánky s truhlářskými výrobky, přírodní kosmetikou a mnoho dalšího. V rámci doprovodného programu vystoupí Cimbálová muzika Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm a děti se mohou těšit na Loutkové divadlo a Pohádku o princeznách a drakovi v podání divadelníků ze studia Bez kliky. Vstup volný, akce se koná pouze za příznivého počasí. Vstup volný.
  • BARTOLOMĚJSKÝ VEČER – Také v sobotu 27. srpna, ale tentokrát před Kulturním domem Kopřivnice, bude připravena akce hudební akce s názvem Bartolomějský večer. V rámci této akce vystoupí kapely Coffee time, Adéla Demlová, Valachcore, K.I.S., Švihadlo, Lenka Lo Hrůzová a kapela Logarytmy. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do velkého sálu KDK. Vstup volný.
  • POUŤOVÁ NEDĚLE – Na závěr pouťového víkendu vystoupí v neděli 28. srpna vystoupí před Kulturním domem v Kopřivnici v rámci Pouťové neděle od 15.00 hodin Městský dechový orchestr Kopřivnice a poté od 17.00 hodin kapela Pískomil se vrací, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě. V případě nepříznivého počasí se akce koná ve velkém sálu Kulturního domu. Vstup volný. Více informací naleznete na www.kulturakoprivnice.cz nebo v IC Kopřivnice, tel.: 556 821 600.

 

PROJÍŽĎKA VE VETERÁNECH ZNAČKY TATRA. Město Kopřivnice ve spolupráci s Informačním centrem města Kopřivnice Vás zvou na neděli 28. srpna na projížďku ve veteránech značky Tatra. Vyjížďky budou probíhat od 09.00 do 17.00 hodin. Start a cíl se bude nacházet přes ulici, naproti vstupu do Technického muzea. Cena jízdného je 50 Kč, ale pokud zavítáte tento den i do Technického muzea Tatra, tak získáte 20 % slevu z jízdného. Více informací v IC Kopřivnice nebo tel.: 556 821 600, 774 668 001.

 

Šestý ročník Větřkovického triatlonu odstartuje 28. srpna po desáté hodině, část startovného bude věnována Veronice Fojtíkové z Rybí.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice