29. 8. 2016

 

Soutěž KTK s kapelou Sunar o 2 EP „Přístav snů“ a 2 trička s logem tohoto nového alba:

Otázka: kdo je autorem textu hokejové hymny?

https://www.youtube.com/watch?v=ljjc_y2v1_Q

 

A/ Ivo Indrák

B/ Lumír Pospěch

C/ Tomáš Kostelník

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru, vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím

SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz, uzávěrka je v pátek 2. září ve 12:00.

Výherce budeme losovat v sobotu 3. září večer – přímo při křtu nového alba, při koncertu kapely Sunar,

v Muzeu Fojtství v rámci Festivalu medu a písničky. Výherci si zde mohou svou výhru rovnou převzít.

Pokud potřebujete nápovědu, sledujte Kopřivnický magazín, v kulturním bloku se dozvíte, jak CD vznikalo.

 

Dana Zátopková letos navštíví Emilův rodný dům v rámci programu Běh rodným krajem Emila Zátopka.

 

Pravděpodobně v září zahájí výstavu výrobního závodu v průmyslové zóně farmaceutická společnost Hacvia.

 

Situace v nádržích na Novojičínsku: Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých: Ve sledovaných nádržích nedošlo k významnějším změnám a voda je zde hodnocena jako vhodná ke koupání bez zdravotních rizik, informují pracovníci krajské hygienické stanice s tím, že provozovatelem byla rovněž ověřena kvalita vody v nádrži v areálu Heipark v Tošovicích, kde v kvalitě vody nebyly zjištěny nedostatky. Během léta hygienici také několikrát zkontrolovali všechna letní umělá koupaliště. V rámci kontrol nebyly zjištěny zásadní nedostatky, které by vedly k nutnosti okamžitého uzavření koupaliště. Méně závažné nedostatky byly na místě odstraněny.

V Katolickém domě, v malém sále se v neděli 04. 09. 2016 chystá setkání na téma – Vzpomínky na Krakow, začátek je v 17:00. Pořádá: Katolická beseda. Vzpomínky na světové setkání mládeže s papežem Františkem v Krakově.

 

V devíti lokalitách ve městě a místních částech dojde k opravě komunikací v majetku města.

 

Více jak 10 milionů investovala radnice o prázdninách do místních škol a školek.

 

Okrskové komise se poprvé sejdou 14. 9., volby do krajských zastupitelstev i Senátu se uskuteční 7. a 8. října.

 

Celkem 40 panenek ještě čeká v  čítárně městské knihovny, až si je někdo adoptuje. Panenky jsou ručně šité a vyrobili je naše dobrovolné švadlenky v rámci projektu Unicef. Panenku si můžete adoptovat jednoduše tak, že si ji koupíte.  Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, je stanovena na 600 Kč – podle nákladů na očkování jednoho dítěte. Sedm panenek své rodiče již našlo, ty ostatní budou čekat až do 31. srpna. Prohlédnout si je můžete na webu knihovny.

 

Město Kopřivnice zve občany na veřejné jednání všech pracovních skupin v rámci plánování sociálních služeb – v pondělí 5. 9. 2016., od 15:30. Setkání proběhne v Konferenční místnost Městského úřadu – 10. patro

 

Zanedlouho bude zahájen zimní semestr Akademie třetího věku, zájemci se mohou přihlásit v čítárně knihovny v kulturním domě, v pondělí 5. 9. 2016 od 7:30 do 18:00.

 

Pětiměsíční pokles nezaměstnanosti na Novojičínsku se v červenci zastavil. Podle údajů zveřejněných úřadem práce k 30. červenci činila míra nezaměstnanosti v našem regionu 4,43 procenta. Podíl nezaměstnaných osob se v Kopřivnici zvýšil o 3 desetiny na 4,62 procenta.

 

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice pořádá ve čtvrtek 1. 9. 2016 v 16.00 nábor nových členů. Příjímá všechny děti od 4 do 18 let. Místo konání: Hřiště ZŠ dr. Milady Horákové (za deště v tělocvičně).

 

Centrum Balsamina chystá na úterý 30.8.2016 seminář na téma Aby záda nebolela

 

K-galerie v úterý uvádí novou výstavu obrazů Ludmily Vaškové.

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve od 1. 9. Do 25. 10. 2016 na výstavu fotografií Jiřího Brucknera ISLAND – Nespoutaná země v čítárně knihovny.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice