22. 9. 2023

V pátek 22. 9.od 19.00 obsadí Velký sál KDK legenda české populární hudby -HELENA vondráčková se svou šou. Jako exkluzivní host se představí Tomáš Slavíček – tanečník, choreograf a především několikanásobný mistr světa ve stepu.

 

Sobota 23. 9. v 15.00 se v Kostele sv. Bartoloměj koná SVATOVÁCLAVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL, Největší mezinárodní festival duchovní a tzv. staré hudby v České republice. V kOpřivnici zazní díky Davidu Ebenovi a jeho mužskému pěveckému sboru Schola Gregoriana Pragensis, dílo  SEDM DNÍ NA KARLOVĚ UNIVERZITĚ

 

V neděli 24. 9. 2023 se koná koncert k výročí 120 let od zřízení samostatné farnosti v Lubině, v kostele sv. Václava v Lubině od 17 hodin. Účinkují Smíšený pěvecký sbor Musica Priboriensis, a Komorní orchestr Kopřivnice

 

Pondělí 25. 9. se v kopřivnici bude hrát divadlo – MD AGENTURA přiveze NEJSTARŠÍ ŘEMESLO Autora: Paula Vogela. Hrají: Míša Dolinová, Jana Švandová, Valérie Zawadská, Zuzana Slavíková a Veronika Gajerová.

 

Všichni rodiče jsou srdečně zváni se svými ratolestmi do knihovny na dopoledne plné klapání s knížkou KLAPY KLAP od Madaleny Matoso v Úterý 26. 9., 9.00 – 11.00 na Pobočka knihovny Sever.

 

Firma Heinrich Innovation zahájila v Kopřivnici výrobu solárních panelů. Jde o tuzemský produkt vyráběný podle nejnovějších výsledků vědeckého výzkumu a z kvalitních materiálů, a to pod registrovanou značkou OK Panel. Novou výrobní linku si ve středu 20. září prohlédli i zástupci radnice.

Poradenská, konzultační, inspekční a školící organizace „Heinrich Innovation s.r.o.“ byla založena před 30 lety ve FM a svůj nový záměr nasměřovala do Kopřivnice. Výrobu solárních panelů pod značkou OK panely umístila do jedné z hal Ahl tech na Štefánikově ulici za bývalou STK. Panely tu budou vyráběny v několika typech a rozměrových řadách, aby byly použitelné i na menší nebo členité plochy. Jednoznačným přínosem je vysoký stupeň robotizace a téměř 100 % kontrola a měření ve všech výrobních etapách zajišťují bezvadnost produktu. Zatím pro jednu směnu tu potřebují 8 zaměstnanců, firma časem chce přibírat další.

Výrobce už od počátku projektu spolupracuje s ostatními dodavateli fotovoltaických zařízení a jejich zkušenosti, připomínky i požadavky zákazníků chce aplikovat ve výrobě. Během tří dnů otevřených dveří si závod přišli prohlédnout nejen představitelé města, ale především zástupci montážních firem, dodavatelé a nákupčí, ale i studenti. Koncovým odběratelem těchto fv panelů mohou být jak montážní firmy, tak velkoobchod, ale i drobní zájemci.

 

Kopřivnická radnice spouští anketu ohledně městské hromadné dopravy. Námět na zavedení MHD se objevil na diskuzním fóru Zdravého města a v následném celoměstském hlasování se umístil na prvním místě jako příležitost pro rozvoj Kopřivnice. Anketa poběží do konce září a její výsledky poslouží jako podklad pro rozhodování, zda tuto službu zavést či nikoliv.

 

Již brzy se kopřivnické děti dočkají nového hřiště. Vítězným Koprojektem roku 2022 byl projekt ve vnitrobloku na ulici Kadláčkově. Herní prvky jsou již nainstalovány, ale ještě je potřeba dodělat terénní úpravy. Ty by měly být hotovy do konce září. Letošních finalistů koprojektů je pět: Odpočinek u Hurského, Terapeutická a smyslová zahrada za Effathou, Dětské hřiště za katolickým domem, KOPR: kreativní centrum a Hájíček na Pabla Nerudy. Aktuálně probíhá příprava videoklipů, které budou zveřejněny na přelomu září a října společně se zahájením hlasování o letošním vítězi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice