23. 1. 2015

 

Oznamujeme občanům, že sběrný dvůr na ulici Pánské je dnes 23.ledna  a v sobotu 24. ledna z technických důvodů uzavřen.

 

 

Bílovec – Svérázným způsobem se dnes dopoledne zbavila dvojice lidí čtyř štěňátek. Událost se stala dopoledne, kolem 9.40 hodin, v Bílovci na ulici Radotínská. V domě číslo 851 nalezl nájemník domu v chodbě papírovou krabici, ve které byla čtyři štěňata. Podle něj k domu přijelo stříbrné větší auto, snad dodávka, ve kterém seděl muž a žena.  Žena v čepici zůstala v autě a muž odnesl krabici do chodby domu. Pak auto s přívěsným vozíkem odjelo. Registrační značky si muž nevšiml. Štěňátek, dvou pejsků a dvou feneček, se ujali bílovečtí městští policisté. Různě zbarveným křížencům jsou maximálně dva týdny. Strážníci nyní hledají zájemce, kteří by se pejsků ujali, a uvítají také informace k vozidlu nebo lidem, kteří pejsky opustili. Lidé je mohou kontaktovat na telefonních číslech 608 252 535 nebo 556 414 206.

 bilovec-pejsci2015_denik-605

 

 

Pozor! Falešná sbírka na neslyšící – nedávejte peníze, volejte 158. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR upozorňuje veřejnost na falešnou sbírku na neslyšící, která se šíří po celé ČR. Žádají peníze na neslyšící. Pohybují se po celé ČR (Kolín, Ostrava, Brno, …), v Praze pak zejména na frekventovaných místech jako je Praha 1, Praha 2 (Nám. Míru a okolí), Praha 5 (Anděl, Na Knížecí), Praha 13 (Hůrka), Praha 14 (Černý Most) …Pokud je uvidíte, jak vybírají peníze, či Vás zastaví s prosbou o finanční příspěvek na tuto sbírku, volejte 158. Je potřeba, aby policie měla co nejvíce hlášení, aby mohla zakročit výrazněji než doposud. V žádném případě na tuto sbírku nepřispívejte. Je to lež Organizace Handicap International, kterou mají uvedenou na papíře, písemně potvrdila, že takové sbírky vůbec nikde v Evropě nerealizuje.

 m_papir_sbirka2

 

 

Školy a školky na Novojičínsku zdarma dostávají knihu policejních pohádek. Do škol a školek v okrese Nový Jičín je v současné době zdarma distribuována kniha policejních pohádek. Samotné školy projevily o tuto knihu zájem a tak první děti si již mají možnost knihu prohlédnout, přečíst, nebo jednotlivé příběhy poslechnout z přiložených audio záznamů. Kniha obsahuje 16 pohádek a příběhů, určených předškolákům i mladším školákům. Unikátní publikace seznamuje děti se zásadami bezpečného chování, přiblíží správné i nesprávné chování v různých situacích. Dějem příběhů provází děti policista Honzík a soudce, spravedlivý Přemysl. Ten také dětem závěrem zopakuje poučení. Pro možnost zpětné vazby, zjištění pochopení zásady, jsou pod pohádkami otázky.

 

 

Problémové ulice v Novém Jičíně bude hlídat kamera, kola syntetická DNA. Nový Jičín chce zakoupit další mobilní kameru a zajistit forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA. Chce tak docílit snížení pouliční kriminality a zajistit občanům větší bezpečí a ochranu majetku.

 

 

Ve Štramberku se 1. února chystá velké zábavné odpoledne s nafukovacími atrakcemi – akce „NESEĎ DOMA“ zahajuje letošní sezonu. V Kopřivnici letos nafukovačky nenajdete – akce se koná pouze ve Štramberku a to 1. 2. 2015 ve sportovní hale vedle Základní školy od 14. Do 18 hodin.  Představeny budou zcela nové atrakce, které jsou určené především dětem ve věku 3-15 let. Tyto atrakce jinde v Česku nenajdete!  Ve Štramberku to bude premiéra jak pro návštěvníky, tak pro pořadatele.

 

 

 

Český rozhlas Ostrava přiveze tuto sobotu do Rožnova pod Radhoštěm zábavu a soutěže. V kempu Sport se koná tradiční akce Sněhové království s výstavou ledových soch. Návštěvníci akce mohou navštívit také stan Českého rozhlasu Ostrava a zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny.

 

 

DER ŠENSTER GOB (klezmer-world music/Praha) v sobotu 24. 1. 2015 v 20:00 v čajovně MANDALA. Der Šenster Gob je akustická kapela hrající židovskou, romskou a balkánskou hudbu a cestující při tom po celé Evropě v romantickém zeleném karavanu.  Z původního tříčlenného, výhradně (speed) klezmerového mužského tria se postupem času stala kapela čtyřčlenná, nejen klezmerová a také víc zpívající, krásná a místy občas dokonce i smutná.  Dva muzikanti z DŠG, hrají ve velmi oblíbených LES GARS D´EN BAS…) Vojta – kontrabasista, a Matěj, klarineťák.

 

 

Hvězdou Obecního plesu bude Yvetta Blanarovičová. V sobotu 24. ledna od 20 hodin se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat tradiční Obecní ples. Jeho návštěvníky opět čeká noc plná hudby, tance a mnoha doprovodných akcí. Hlavní hvězdou bude známá herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, která hostům nejen zazpívá, ale také je celým plesem provede jako moderátorka. Kromě Yvetty Blanarovičové se mohou příchozí těšit například na akrobacii na šálách, mystic juggling show, čarování, swingový workshop a další zajímavý program. Ve velkém sále zahrají k tanci kapely Nightshift a Banda del caffe, zatímco podium v baru Pomněnka bude patřit Cimbálové muzice Valašské Peklo. Chybět nebude ani oblíbené karaoke, rockotéka, koktejlový bar, profesionální fotograf a možnost vyhrát některou z mnoha pěkných cen. Prodej vstupenek bude zahájen ve středu 14. ledna v 17 hodin v Informačním centru Kopřivnice.

 

 

V místní části Kopřivnice – Lubina se uskuteční v sobotu 24. 1. 2015 Lidový ples. Konat se bude v Katolickém domě.

 

 

Pohostinství u Kremlů v Závišicích – v sobotu od 20.00 hodin zde Team OlbramChallenge pořádá ples ve stylu horor. Těšit se můžete na bohatou tombolu, fotografování v rakvi, výzdobu potemnělého až strašidelného charakteru, pití ze zkumavek, bar s občerstvením a samozřejmě monstra, upíry, vlkodlaky, zombie, duchy, přízraky a hororové zabijáky. K tanci a poslechu bude hrát kapela KIWI. Každý, kdo přijde v tematické masce, navíc dostane panáka zdarma.

 

 

Mateřská škola Zauličí a Bařiny pořádá v sobotu v Kulturním domě ve Štramberku Dětský maškarní bál.

 

 

Dobrou přípravou na plesy je Den pro ženy a dívky, který pořádá Dům dětí a mládeže Kopřivnice. V sobotu od 14.00 do 18.00 hodin zde bude probíhat odpočinkové odpoledne plné zajímavých aktivit. Můžete se nechat nalíčit, učesat nebo namasírovat, ale také si zacvičit, shlédnout zajímavé přednášky, nechat si vyložit karty nebo intuitivně zakreslit. Občerstvení zajištěno!

 

 

V roce 2015 dochází k rozšíření vysílacích časů Kopřivnického magazínu –  od nového roku jsou přidány polední reprízy a v neděli se bude vysílat každou sudou hodinu – stejně jako v sobotu.

Od pondělí do pátku můžete sledovat Kopřivnický magazín na programu KTK v 6:00,v 8:00, ve 12:00, v 18:00 a 22:00 hodin, dále dle tradičního schématu od 16:00 a od 20 hodin je zařazen blok regionálních TV.

Sobota a neděle bude mít stejný program: magazín sledovat v každou sudou hodinu od 6:00 do 18:00 a od 22.,

od 20:00 regiony.

Zastupitelstva budou stejně premiéra ve čtvrtek od 16:00 a opakování neděle od 14:00 a v pondělí od 19:00 hodin.

 
VYSÍLACÍ SCHÉMA

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice