23. 11. 2012

 

VÝZVA: POZOR NA PRODEJNÍ PŘEDVÁDĚCÍ AKCE!

SOS MS KRAJE VYZVALO PRODEJCE KE ZDRŽENÍ SE PROTIPRÁVNÍHO JEDNÁNÍ.

Opět se rozběhly předváděcí prodejní akce, které jsou především zaměřené na seniory. Velký počet poškozených seniorů v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů Moravskoslezského kraje opakovaně potvrzuje, že předváděcí prodejní akce patří stále k nejproblematičtějším formám prodeje nejen v našem kraji, ale v celé České republice. 

V současné době jsou nejproblémovější obchodní praktiky společnosti BECK CZECH s. r. o. Ty spočívají v tom, že v případě, že spotřebitel odstoupí od smlouvy uzavřené na předváděcí akci v zákonné 14ti denní lhůtě jsou mu naúčtovány tzv. „přiměřených nákladů na dopravu technika“, které dosahují několikatisícových částek. SOS MS kraje soudí, že tyto náklady mají povahu sankce a jsou tedy v rozporu se zákonem.

Další problematickou společností je Reklamní společnost SENIOR s. r. o., která obchází zákon zneužitím výjimky v §57 OZ. Kromě klasické kupní smlouvy je na předváděcích akcích této firmy uzavírána také dlouhodobá smlouva o opravě a údržbě věcí. Zcela účelově je v mnoha případech mezi opravované předměty zařazen, kromě nově zakoupených, také některý ze starších spotřebičů, které mají spotřebitelé doma. Cílem tohoto kroku je předejít tomu, aby smlouva o opravě a údržbě v důsledku odstoupení od kupní smlouvy dodatečně zanikla v důsledku nemožnosti plnění.

Na základě podnětů spotřebitelů, kteří s těmito společnostmi uzavřeli kupní smlouvu, a po vyhodnocení všech dostupných písemných podkladů a ústních svědectví, dospělo SOS MS kraje k závěru, že v obou případech dochází k porušení § 57 Občanského zákoníku, podle nějž má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory do 14 dnů od uzavření smlouvy a k porušení dalších zákonů.

 

 

Město Kopřivnice disponuje 5 volnými byty, o které můžete požádat do 19. prosince – a to na ul. Alšově: jednopokojový byt v čísle popisném 1140 a třípokojový byt v č. p. 1141. A dále 3 byty 0+2 na ulici Francouzské v číslech popisných 1196 a 1197. Tyto byty je možno získat pouze za podmínky přistoupení k závazku.

 

 

Hlavní kopřivnická událost následujícího víkendu: 10. ročník setkání fanoušků, sci-fi, fantasy a hororu KoprCon 2012, který se uskuteční od pátku 23. 11. do neděle 25. 11. na ZŠ dr. Milady Horákové. Více jak 150 hodin programu rozprostřeného do sedmi žánrových linií obsáhne odborné i odlehčené přednášky, ale nabídne také hry a soutěže, diskuze či výtvarný happening, který bude mít letos také charitativní rozměr.

Stalo se již pravidlem, že v třídenním programu hraje prim fenomén Star Wars, který je letos navíc díky nedávnému  prodeji   Lucasfilmu   společnosti   Disney  v podstatě celospolečenským tématem. KoprCon však bude mít co nabídnout také fanouškům Star Treku, počítačových her či japonské kultury a Anime. KoprCon letos také nabídne hráčům konzolovou hernu, kde si mohou s přáteli zahrát své oblíbené hry, milovníci her deskových budou mít rovněž o zábavu postaráno v herně s víc jak 120 tituly. Mezi hosty KoprConu se každoročně řadí záhadolog   a spisovatel   Arnošt   Vašíček,   ani   letošní   ročník   nebude   výjimkou   a účastníci   se mohou   těšit   na   přednášku   o záhadách   Tichomoří.   Pozvání   opět   přijal   slovenský   výtvarník Juraj Maxon, jehož ilustrace sci-fi, fantasy a horrorových knih patří k nejvyhledávanějším,  či český autor literární sci-fi Jaroslav Mostecký.

Jednotlivé   linie   ve   svém   programu   obsáhnou   všechna  důležitá   témata   ze   světa   Hvězdných válek, jako je již zmiňovaný přechod značky pod křídla společnosti Disney, masově oblíbená hra Angry Birds Star Wars, ale také aktuální novinky ze světa Star Wars komiksů a knih nejen z České republiky. Velkou událostí pro všechny herně zaměřené fanoušky je také zpřístupnění slavné   online   RPG   hry  Star   Wars:   The   Old   Republic, která   je   od   listopadu   2012   pro   hráče k dispozici     zdarma.    Pro   fanoušky     hry   je  pak  na   KoprConu      přichystána    řada    zábavných tematických aktivit.

 

 

Netradiční možnost prodat nebo nakoupit použité oblečení a boty, knihy, nosiče s hudbou a filmy, nádobí, sklo, porcelán, hračky, sportovní potřeby, elektroniku, ale třeba i starožitnosti a předměty sběratelské povahy nabídnou Kopřivničanům poslední listopadovou sobotu organizátoři blešího trhu. Ten se s podtitulem „Pošli to dál!“ uskuteční v Katolickém domě 24. listopadu mezi devátou a osmnáctou hodinou.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně Mikulášský  jarmark  –  ve středu a čtvrtek 5. 12. – 6. 12. 2012 a Vánoční  jarmark  –  ve středu a čtvrtek 19. 12. – 20. 12. 2012. Jsou zváni rukodělní výrobci a prodejci vánočního zboží i prodejci dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatelé našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658).

 

 

Školní hřiště u základní školy Alšovy již dostává reálnější podobu, v nedávné době byl položen nový asfaltový povrch. V areálu, který získá i nové oplocení, bude plocha pro basketbal, fotbalový plácek, atletický ovál a také dětský koutek. V rámci projektu generace sídliště Jih dozná dalších úpravy i víceúčelové hřiště s mantinely a umělým povrchem pro hokejbal. Součástí úpravy budou i veřejné záchodky a nová výsadba zeleně. Projekt dále počítá s úpravou zahrady bývalé mateřské školy. Nově nabídne cvičný ovál pro děti s kolečkovými bruslemi či koutek s protahovacím nářadím pro starší generaci. Dokončení všech úprav by mělo být ukončeno do letních prázdnin příštího roku.

 

 

Venkovní úpravy na azylovém domu jsou téměř u konce. V současné obě dělníci dokončují omítky a betonové podlahy uvnitř objektu. Přístavbou azylového domu dojde ke zvýšení jeho kapacity a také bude navýšen počet lůžek v noclehárně. Navíc dojde k přemístění nízkoprahového denního centra Racek, které nyní sídlí v suterénu bývalé základní školy náměstí. Celkové náklady dosáhnout téměř 9 mil. korun, z nichž 85 procent bude uhrazeno z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

 

Nová výstava v K galerii: Zvěstuju dějinu  z tvorby Ludmily Vaškové –  začíná 27. listopadu . Malířka má za sebou spoustu výstav, ilustrovala knihy, pracuje i pro Skanzen v Rožnově. Kromě akvarelů, ilustrací a keramiky  je autorkou papírového Betlému k vystřihování a vánočních pohlednic.

 

 

Koncert: Ve středu 28. 11 se představí sdružení kopřivnických učitelek STK s hudebním projektem: A jedeme dál, koncert začíná v Katolickém domě v 19,00 hodin.

 

 

V pátek 30. listopadu se kopřivničtí řidiči dočkají opětovného zprůjezdnění ulice Štefánikovy, jejíž rekonstrukce právě v těchto dnech finišuje. Provoz na upravovaném úseku komunikace bude obnoven v odpoledních hodinách, ihned po jeho slavnostním otevření. Slavnostní otevření ulice Štefánikovy a následné obnovení běžného dopravního provozu se uskuteční v pátek 30. listopadu 2012 od 15:30 hodin v sadu E. Beneše. Otevření komunikace bude předčasným mikulášským dárkem pro většinu dospělých Kopřivničanů, kteří po ní jezdí. „Aby ani děti nepřišly zkrátka, připravili jsme pěkné upomínkové dárečky pro všechny, které na slavnostní otevření dorazí v masce čerta či anděla,“ uvedla kopřivnická mluvčí Lucie Petříčková s tím, že všichni příchozí se mohou těšit na zhruba hodinový koncert známé kapely Stanley´s Dixie Street Band. Náklady na revitalizaci ulice Štefánikovy a přilehlých veřejných prostranství přesáhly 40 milionů korun, přičemž 85 procent způsobilých výdajů pokryla dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

 

Klub malé kopané o.s. Kopřivnice, vyhlašuje nábor nových mužstev pro sezonu 2013. Kdo má zájem, kontaktujte předsedu KMK o.s. p. Krejčího na mobil 736 153 320. Všechno o malé kopané najdete na webu klubu: komako.cz . Termín přihlášek – 31. 12. 2012.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice