23. 11. 2018

Neobvyklou pracovní pozici nabízí Biskupství ostravsko-opavské. Chce na plný úvazek zaměstnat kočího. Kromě jiného by měl vozit i turisty v bryčce v oboře na Hukvaldech. Uchazeči musí mít středoškolské vzdělání s výučním listem nebo delší praxi v oboru zemědělec-farmář a také zkušenosti v práci s koňským potahem. Pokud uspějí, mohou po zkušební době dostat i služební byt v oboře.

 

Když architekt Kamil Mrva v roce 2017 navrhl projekt Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách, zdaleka netušil, jaký zájem jeho stavba vyvolá. Letos za ni získal cenu České komory architektů. Celkově se o Českou cenu za architekturu ve třetím ročníku ucházelo 145 děl dokončených v posledních pěti letech, 33 staveb bylo nominováno. Ve finále letošního ročníku České ceny za architekturu porota vybírala mezi osmi stavbami. Kamil Mrva se dostal do finálové osmičky a získal Čestné ocenění Finalista České ceny za architekturu 2018.

 

Stanice Up Network je nově zařazena do rozšířené nabídky. Program je zaměřen výhradně na letectví.UP network je český placený dokumentárně-informační televizní kanál věnující se výhradně letectví. Stanice vysílá v České republice a na Slovensku v češtině 24 hodin denně. Program nabízí o novinkách v oboru, incidentech, pořady o letištích, nahlíží například i do letadel celebrit. Pro diváky jsou připraveny i kvízy, dokumenty a zábavné pořady. Stanici v rámci rozšířené nabídky najdete od 23. listopadu.

 

FILMOVÝ KLUB: Cesta do hlubin Nového Zélandu, kino Kopřivnice. Komponovaný večer s filmy, maorskou taneční skupinou Whakaari Rotorua, tanečním workshopem a besedou se uskuteční v pátek 23. listopadu od 17.00 hod. v Kinosále Kopřivnice. Během večera budeme míst možnost shlédnout tři dokumenty. V 17.00 hod. nádhera přírody i lidí Nového Zélandu prostřednictvím objektivu České televize v dokumentu Cestopisy v Novém Zélandu. V 18.00 hod. taneční vystoupení, beseda, taneční workshop tance haka, haka v dokumentu Whakaari Rotorua. V 20.00 hod. novozélandský večer ukončí jeden z nejkrásnějších filmů z produkce Nového Zélandu, film Naslepo.

 

Lampa sv. Cecílie, Kopřivnice V pátek 23. listopadu od 17.00 hod. se můžete těšit na setkání kopřivnických hudebníků. Akce se uskuteční v Katolickém domě Kopřivnice. Během večera vystoupí kapela ZŠ sv. Zdislavy, Líbací robot, Comar in the cube, Fcil a Tu, Zdendalele. Hostem večera bude Eva More.

 

KONCERT Expedice Apalucha ve Štramberku. Expedice Apalucha je opavská blues beatová kapela, mající na kontě pět nosičů s vlastní tvorbou. Koncert se uskuteční v pátek 23. listopadu od 18.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Kapela zahraje a zazpívá písně ze svého posledního alba Pětka.

 

Katolický dům Kopřivnice pořádá v sobotu 24. listopadu od 8.00 hod. Blešák – POŠLI TO DÁL!  Budete mít možnost zakoupit si hračky, knihy, filmy, sportovní a domácí potřeby a mnoho dalšího.

 

Sedmikvítek. V sobotu 24. listopadu se uskuteční krajská talentová soutěž pro všechny od 6 do 26 let v Kině Kopřivnice. Letošní oblastní kolo bylo vyhlášeno pro tyto odvětví: hudba, divadlo, tanec, dětská porta. Více na tel. čísle 606 445 245.

 

Kavárna Oldtimer zve na tvořivý víkend, kdy si v průběhu dne můžete vyrobit adventní věnce, bezprsté rukavice, drátěné ozdoby na stromek a další ozdoby.

 

Štramberský sauna bar zve na 2. ročník turnaje ve volu, začátek je v 9:30.

 

Všichni jsou srdečně zváni na 18. narozeniny Country kapely Kondoři, oslava se koná na chartě Červený kámen v sobotu 24. 11. od 19 hodin.

 

V neděli 25. 11. sehraje loutkoherecký soubor Rolnička pohádku Královna Koloběžka 1 v malém sále KDK v 10 hod.

 

Bratři Galiové a hosté v kavárně, Kopřivnice. V sobotu 24. Listopadu od 19.00 hod. v kavárně Vily Machů se můžete těšit na akustický koncert Gypsy jazz jam. Sešlost kamarádů nad odkazem fantastického kytaristy Django Reinhardta. Divoké rytmy Hot jazzu, swingu, latin apod.

 

KONCERT Barevný podzim. V neděli 25. Listopadu od 15.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice vystoupí Komorní orchestr Kopřivnice. Na programu jsou například skladby J. Myslivečka, L. Janáčka, B. Brittena, E. Griega. Vstupné dobrovolné.

 

UMĚNÍ V KINĚ: David Hockney v Královské akademii umění Kopřivnice. David Hockney je považován za nejpopulárnějšího vizuálního umělce ve Velké Británii. Jeho výstavy jsou senzací v Londýně, New Yorku i Paříži a přitahují do galerií milióny návštěvníků. Film se zaměřuje na Hockneyho výstavy konané v letech 2012 a 2016 v Royal Academy of Arts v Londýně. Dokument se odehraje na plátně kina Kopřivnice a to v neděli 25. listopadu od 15.30 hod.

 

Kulturní dům Štramberk pořádá v neděli 25. listopadu od 16.00 hod. pro všechny malé i velké děti promítání kreslených pohádek o dvou králících z klobouku /Bob a Bobek/, doplněné výtvarnými aktivitami. Výtvarné aktivity pro rodiče a prarodiče s dětmi. Vstupné 50 Kč (rodinné vstupné). Více na tel. čísle 558 840 620.

 

Divadelní představení: Hledám děvče na Boogie Woogie, Příbor.Bláznivá komedie o tom, co se stane, když drobná lež, škádlení konkurentů, falešná identita a hromada nečekaných událostí zkomplikují dokonale naplánovanou svatbu. Divadelní představení je naplánované na neděli 25. listopadu od 18.00 hod.

 

V neděli 25. listopadu od 19.00 hod. v KDK se můžete těšit na galakoncert Hany Zagorové a Petra Rezka se skupinou Boom!Band Jiřího Dvořáka. Na diváky čeká téměř dvou a půl hodinový koncert kde zazpívá Petr Rezek svoje největší hity, dále bude zpívat paní Zagorová hity svojí kariéry a během celého večera zazní duety Hanky a Petra.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice