26. 11. 2018

Senioři se sejdou při Předvánočním tvoření. Letošní ročník program Aktivní senior aneb setkávání při sportu, zábavě a vzdělávání se pomalu chýlí ke konci. Na úterý 27. listopadu je naplánovaná poslední aktivita určená dříve narozeným z Kopřivnice a blízkého okolí. V prostorách Klubu seniorů na ulici Sokolovské se uskuteční tradiční Předvánoční tvoření. Tvořit se v úterý bude v době od 8:30 do 11:30 hodin a k dispozici budou pro všechny příchozí základní materiály a ozdoby. Vstup na akci bude tradičně zdarma.

Divotvůrna je nový prostor v Kopřivnici, kde od dubna 2018 probíhají různorodá setkání, přednášky, semináře a workshopy z oblasti osobního rozvoje. Zdeněk Pícl se vrací po první sérii úspěšných seminářů a opět bude doslova čarovat. 27. 11. Zahájí cyklus prožitkových seminářů o čakrovém systému. Představí Čakry a čakrový systém, jak funguje, vysvětlí jak lidé mají své čakry uchopit, na co reagují, jaké techniky se dají použít.

 

Vila Machů zve v úterý na cestopisnou šou Jakuba Vengláře – Čína, od 18 hodin.

 

Nový cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Josefa Lady ve vile Machů ve středu 28. 11 od 18 hodin.

 

KDK zve ve středu 28. 11. na zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera od 19 hodin.

 

Největší investiční akcí místní radnice a tématem příštího roku by měla být revitalizace centra města Kopřivnice. Pracovní skupina tak nyní koordinuje jednotlivé kroky, které radnici potřebuje splnit před zahájením stavby. Do konce listopadu letošního roku má být vydáno stavební povolení. V příštím roce se bude dokončovat dokumentace pro provádění stavby a korigovat položkový rozpočet. Koncem února by se měly schvalovat zadávací podmínky pro výběr dodavatele stavby a v létě 2019 se podle harmonogramu počítá se zahájením stavby.

 

MS Kraj v Kopřivnici postaví nový domov pro 80 seniorů, Kopřivnice je jedinou obcí s rozšířenou působností, kde není pobytová služba pro seniory. Kraj vyhlásil veřejnou soutěž na projektanta novostavby. Celkové náklady budou činit cca 250 milionů korun, peníze půjdou z krajského rozpočtu. Město do projektu vloží pozemky a také budovu, která se stane jakýmsi zázemím domova. V novém domově bude klasický domov pro seniory, domov se zvláštním režimem zaměřeným na osoby trpící demencemi a odlehčovací služba. Samotná výstavba by měla být zahájena v roce 2020, termín dokončení předpokládáme v roce 2021. Moravskoslezský kraj bude novou sociální službu provozovat jako svou novou příspěvkovou organizaci. Na provoz domova bude přispívat také město Kopřivnice.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí dva byty jeden o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu široké veřejnosti a to na ulici Obránců Míru. Druhý byt na stejné ulici o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městských bytů, kdy se jedná o pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 3. prosince do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice