23. 12. 2020

Město Nový Jičín nabízí pozemky pro výstavbu rodinných domů. V místní části Žilina v příštím roce vznikne 23 zasíťovaných parcel. Radnice do vybudování infrastruktury investuje 41 milionů korun. Prodej pozemků bude probíhat formou nabídkového řízení. Zájemci o pozemek mohou své nabídky posílat do 2. února 2021 do 14:00 hodin na adresu podatelny úřadu na Divadelní ulici 1, Nový Jičín, PSČ 741 01 nebo je na dané místo mohou doručit osobně. Podrobné informace jsou k dispozici na webu města. „V lokalitě Za školou v Žilině u Nového Jičína bylo geodeticky zaměřeno 23 parcel pro výstavbu rodinných domů. Nechali jsme zpracovat znalecký posudek na cenu obvyklou pro jejich prodej. Zastupitelé na svém posledním jednání schválili pravidla prodeje pozemků. Naším cílem je realizace urbanisticky jednotné a harmonické zástavby v lokalitě v kontextu se stávající zástavbou a v návaznosti na volnou krajinu,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský. V nabídce jsou pozemky s výměrou od přibližně 600 metrů čtverečních až do téměř dvou tisíc metrů čtverečních. Ceny parcel se pohybují od necelého milionu korun do více než tří milionů korun. „Pozemky se budou prodávat dvěma způsoby. Ty menší, s výměrou maximálně do 855 metrů čtverečních, kterých je 13, se budou realizovat přímým prodejem. Zbývajících 10 parcel, s výměrou od 942 metrů čtverečních výše, se budou nabízet za minimální vyhlašovací cenu,“ vysvětlil Dobrozemský. V případě, kdy budou zájemci o pozemek nabízet cenu, za kterou by chtěli místo k výstavbě domu koupit, bude rozhodovat nejvyšší suma. U přímého prodeje o kupujícím rozhodne los. „Zasíťovanou parcelu si bude moci koupit jen ten, kdo nemá vůči městu dluhy a složí zálohu na kupní cenu ve výši 60 tisíc korun,“ upřesnil místostarosta.

 

Poslední šlápota roku – Ukončení sezóny s Klubem českých turistů Kopřivnice, úterý 29. 12. 2020. Libovolné trasy. CÍL: Průběžně od 10:00 do 14:00 h na vrcholu Bílé hory. Poslední šlápota proběhne jako hvězdicový výstup. Občerstvení naleznete ve vlastním batohu. STARTOVNÉ: Akce proběhne v rámci cyklu NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK. Na vrcholu Bílé hory bude kasička, kam účastníci vloží dobrovolný příspěvek v libovolné výši. Díky této každoroční akci své turistické chaty. Za příspěvek 20 Kč a vyšší získáte navíc tradiční samolepku pochodu. Přivítejme společně nový turistický rok a učiňme 4 dobré skutky: 1) Překonejme svoji pohodlnost, 2) Vezměme s sebou někoho ze svého okolí, 3) Poznejme kus přírody, 4) Přispějme potřebným. Info: Ondřej Burel, e-mail: ondrasek.bur@seznam.cz, tel: 721 281 992. Sraz: 10:00 Místo: Bílá hora

 

Kopřivnické informační centrum pořídilo z dotace koloběžky. Tři elektrokoloběžky, které si budou moci zapůjčit turisté přijíždějící do Kopřivnice, a další vybavení pořídilo v letošním roce zdejší informační centrum. Vybavení centra se mohlo zlepšit díky 120tisícové dotaci z programu pro podporu Turistických informačních center Moravskoslezského kraje.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice