21. 12. 2020

Ve čtvrtek 17.12.2020 odstartovalo v novojičínské nemocnici bezplatné antigenní testování na přítomnost onemocnění COVID-19 pro veřejnost. Zájem obyvatel je značný, termíny se zaplňují velmi rychle. V tuto chvíli jsou již volné termíny až v prvním lednovém týdnu. Lidé se mohou objednávat prostřednictvím online rezervačního systému Reservatic, kde si sami volí termín a čas návštěvy. Zájemci se objednávají na konkrétní čas, takže nehrozí fronty ani shromažďování zájemců před odběrovým místem. Denně přitom odběrové místo v Novém Jičíně otestuje v rámci bezplatného antigenního testování až 80 osob.

 

Krizový štáb Moravskoslezského kraje vyzývá veřejnost k přihlášení se na testování pomocí antigenních testů, nejlépe v termínu od 18. do 23. prosince 2020. Podrobnosti naleznete na následujícím odkazu: www.msk.cz/cz/zdravotnictvi

 

Ozdobte společně stromeček na Janíkovce od neděle 20. 12. 2020 do soboty 26. 12. 2020. Letos odpadají vánoční večírky, koncerty, besídky, tak vyrazte do přírody s dětmi, rodinou, přáteli, ozdobte společně stromeček a udělejte si malou radost. Začátek stezky je na parkovišti u koupaliště. Trasa povede po asfaltové cestě na Janíkovku. Po cestě na Vás bude čekat několik zastavení s aktivitami nejen pro děti. Dojděte k posezení na Janíkovce a za ním najděte smrk na louce a ozdobte ho. CO VZÍT S SEBOU:

-vánoční OZDOBU na stromeček

-něco pro ZVÍŘÁTKA do krmelce (kaštany, žaludy, seno, mrkev, jablko, oříšky, prosíme žádné pečivo, lesní zvířátka z něj bolí bříško)

-malý DÁREČEK (kešku) k výměně pod stromečkem dárek za dárek. Např: prskavka, knoflík pro štěstí, citát, vánoční odzoba, mini knížka, sada mini pastelek, vánoční omalovánka, svíčka ve skořápcce. Uložte třeba do obálky, zablate do papíru, na místě bude truhla.

-PO CESTĚ a u stromečku pořiďte fotky – jsme zvědaví na Vaše ozdoby a vylosované dárečky. S hashtagem #stromeceknajanikovce

 

Městský úřad funguje v omezeném provozu, objednaní lidé však mohou přijít i mimo úřední hodiny. V souvislosti s vývojem epidemické situace je Městský úřad v Kopřivnici otevřen veřejnosti každé pondělí a středu, a to dopoledne od 8 do 11 hodin a odpoledne od 14 do 16 hodin. Prosíme občany, aby nutnost osobní návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali písemnou, elektronickou či telefonickou komunikaci. Úředníky je možné kontaktovat kterýkoliv pracovní den v běžné otevírací době – telefonní seznam. Je-li osobní návštěva nezbytná, doporučujeme se předem objednat prostřednictvím objednávkového systému nebo telefonicky. Abychom co nejvíce omezili kumulaci většího počtu lidí na jednom místě, budou mít objednaní klienti možnost návštěvy i mimo uvedené úřední hodiny. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

 

Provoz polikliniky dne 31.12. 2020 omezen do 12.00 hodin.

 

Dlouho očekáváná rekonstrukce centrální části našeho města se posunula do další důležité fáze. Rada města vybrala zhotovitele této finančně náročné investice a se zástupci firmy Geosan Group, a.s. podepsali ve středu 16. 12. 2020 smlouvu. Nyní mohou být zahájeny přípravné práce.

 

Lidé procházející centrem Kopřivnice mohli již před několika dny zaznamenat, že z posezení u obchodu Albert byly odvezeny lavičky. Ty se na své místo vrátí po odstranění zastřešení, pravděpodobně v jarních měsících. Vizuální vyčištění nároží prodejny je prvním krokem v rámci úprav předprostoru technického muzea. Celý prostor před Technickým muzeem Tatra, v němž po dostavbě nového Muzea nákladních automobilů Tatra zůstane expozice osobních vozů, řeší již zpracovaná architektonická studie hrazená z účelové dotace Moravskoslezského kraje. Potřebu upravit tento prostor vyvolal zejména odvoz Slovenské strely, která se po konstrukci nevrátí na stejné místo, ale zamíří do nového depozitáře poblíž muzea nákladních automobilů. Z centra města by tedy logicky měl zmizet také její původní přístřešek a koleje, na nichž stála. Předprostor technického muzea navíc navazuje na část centrální zóny, která v následujících měsících projde zásadní proměnou díky startujícímu projektu revitalizace. Architektonická studie počítá s několika etapami úprav. „Začneme odstraněním zastřešení u prodejny Albert, následovat bude likvidace přístřešku a nástupiště po Slovenské strele. Jelikož studie počítá s množstvím nové zeleně, tak v příštím roce možná upravíme i plochy pro výsadby. Další kroky budou realizovány v závislosti na dostupných finančních prostředcích,“ uvedl Kamil Žák z odboru majetku města. Pokud by se podařilo naplnit veškeré představy architektů, mohlo by na místě posezení u Alberta vzniknout nové informační centrum a veřejné toalety. Jak však upozornil Kamil žák, vzhledem k předpokládaným nákladům jde zatím jen o vizi do budoucna.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice