23. 4. 2020

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 22. 4. 2020

Ke dni 22. 4. 2020 je v ORP Kopřivnice 20 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 855, uzdravené případy 192.

Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 9.2 MB)

 

Změny v autobusové dopravě

Od soboty 25. dubna bude zrušeno opatření o zákazu nástupu předními dveřmi do vozidel příměstské autobusové dopravy a cestující se tak znovu budou muset při nástupu do autobusu prokazovat platným jízdním dokladem. V této souvislosti je třeba, aby si cestující včas zajistili nákup dlouhodobých časových jízdenek ODIS či nahrání dostatečného kreditu na elektronickou peněženku své ODISky, a to ideálně přes příslušný E-Shop, dle vydavatele ODISky. Využít můžou i pobočky Dopravních infocenter ODIS či prodejních míst dopravců, včetně stanic s pokladnami Českých drah. Cestující se musí připravit na to, že u řidičů příměstských linek bude dle platného tarifu možno na takzvanou ODISku nahrát pouze částku 100 Kč a vyšší. Součástí cestování prostřednictvím příměstských autobusových linek zůstává povinnost mít po celou dobu zakrytá ústa a nos vhodnými ochrannými prostředky. Pro výstup z vozidel budou moci lidé využít střední či zadní dveře. Upřednostněny budou platby ODISkou nebo bankovní kartou. Pokud cestující budou muset platit hotově, je žádoucí, aby platili přesnou částkou.

 

Rada města vybrala zhotovitele rekonstrukce centra města

Rada města rozhodla o výběru zhotovitele a schválení uzavření smlouvy o dílo na realizaci veřejné zakázky „Revitalizace centra města Kopřivnice II“. Hodnotícím kritériem pro zadání zakázky byla ekonomická výhodnost nabídky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla projektovou dokumentací stanovena na 142,9 mil. Kč včetně DPH. Po provedeném posouzení nabídkových cen účastníků byla komisí  a následně radou města jako ekonomicky nejvýhodnější nabídka vybrána ta od GEOSAN+ZLÍNSTAV – Kopřivnice s cenou 113,6 mil. Kč včetně DPH. V případě, že nebudou vzneseny námitky od dalších účastníků soutěže, které by mohly začátek prací ovlivnit, měli by stavaři v centru začít na přelomu května a června letošního roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice