24. 4. 2020

Krizová opatření vlády z 23. 4. 2020

Krizová opatření vlády z 23. 4. 2020 (pdf 140 kB)

 

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 23. 4. 2020

Ke dni 23. 4. 2020 je v ORP Kopřivnice 20 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 873, uzdravené případy 230 z toho v ORP Kopřivnice 1 osoba.

Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 10.5 MB)

 

Informace o prominutí místního poplatku za užívání veřejného prostranství.

Rada města rozhodla o pomoci poplatníkům místního poplatku za užívání veřejného prostranství za umístění zařízení sloužících pro poskytování služeb. Podnikatelům, kteří budou provozovat venkovní posezení, je tímto rozhodnutím zcela prominut poplatek za 2 měsíce, a to od 1.5.2020 do 30.6.2020. To se týká také dalších služeb, které by byly na veřejném prostranství provozovány, např. čistírny peří, která nepravidelně do našeho města zajíždí.

 

Tradiční farmářské  trhy

Město má v plánu organizovat letos farmářské trhy v termínech 22.května, 19.června, 11.září a 9.října. S předpokládaným zahájením plánované rekonstrukce centra města budou všechny trhy přesunuty do parku E.Beneše, především do jeho části za Ringhofferovu vilou a Lašské muzeem. Přijďte s epodívat a nakoupit si regionální produkty, pro zahrádkáře bude tradičně první trh rozšířen o nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

Zelný trh v centru pod Tatrovankou

V případě zájmu a nabídky ze strany pěstitelů a chovatelů je pro prodej k dispozici celoročně otevřen tzv. zelný trh pod objektem Tatrovanky.

 

Snížení DPH zlevní v Moravskoslezském kraji vodné i stočné. Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava zohledňují snížení sazby daně z přidané hodnoty o pět procentních bodů, které vstupuje v platnost 1. května 2020.Nová cena za odběr pitné vody (vodné) pro zákazníky na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku bude činit 45,21 korun za metr krychlový včetně 10% DPH, cena za odvádění a čištění odpadních vod (stočné) bude nově 40,16 korun včetně DPH. U vodného představuje snížení oproti současné výši 2,06 koruny, u stočného 1,83 koruny. Souhrnně jde o pokles o 3,89 koruny včetně 10% DPH. Souhrnně činí nové vodné a stočné 85,37 korun, včetně 10% DPH.

 

Rada města rozhodla o výběru zhotovitele a schválení uzavření smlouvy o dílo na realizaci veřejné zakázky „Revitalizace centra města Kopřivnice II“. Hodnotícím kritériem pro zadání zakázky byla ekonomická výhodnost nabídky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla projektovou dokumentací stanovena na 142,9 mil. Kč včetně DPH. Po provedeném posouzení nabídkových cen účastníků byla komisí  a následně radou města jako ekonomicky nejvýhodnější nabídka vybrána ta od GEOSAN+ZLÍNSTAV – Kopřivnice s cenou 113,6 mil. Kč včetně DPH. V případě, že nebudou vzneseny námitky od dalších účastníků soutěže, které by mohly začátek prací ovlivnit, měli by stavaři v centru začít na přelomu května a června letošního roku.

 

Kopřivnická poliklinika od 20.4. 2020 obnovila provoz většiny ambulancí i rehabilitace. Pro aktuální informace volejte nebo sledujte naše webové stránky. Vstup bez roušky do prostor polikliniky nebude umožněn! Rovněž stále platí zákaz vstupu do prostor polikliniky pro ty, kteří vykazují známky infekčního onemocnění dýchacích cest (teplota, kašel, bolesti svalů kloubů, dušnost). V tomto případě se, prosím, obracejte na linku 112 nebo na hygienickou službu.

 

Pořadatelé ruší Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Třicítka koncertů a další doprovodné akce se měly konat od konce května v Ostravě, Hukvaldech i dalších obcích. Podle mluvčí festivalu Michaely Dvořákové není reálné kvůli pandemii a opatřením vlády koncerty v plánovaných termínech a rozsahu odehrát. „Ale na druhou polovinu listopadu chystáme podzimní cyklus koncertů. Nemá to být alternativa za festival, ale poděkováním a satisfakcí všem, kteří jsou součástí festivalu,“ dodala Dvořáková. Pořadatelé teď jednají s provozovatelem prodejní sítě o vracení zakoupených vstupenek. Konkrétní postup bude koncem dubna zveřejněn na stránkách festivalu – www.mhflj.cz

 

Od soboty 25. dubna 2020 dojde na příměstských autobusových linkách ODIS v celém Moravskoslezském kraji k obnovení nástupu předními dveřmi s odbavením u řidiče. Rovněž budou obnoveny zastávky na znamení. Od soboty 25.dubna bude zrušeno opatření o zákazu nástupu předními dveřmi do vozidel příměstské autobusové dopravy a cestující se tak znovu budou muset při nástupu do autobusu prokazovat platným jízdním dokladem. „V této souvislosti žádáme cestující, aby si včas zajistili nákup dlouhodobých časových jízdenek ODIS či nahrání dostatečného kreditu na elektronickou peněženku své ODISky, a to ideálně přes příslušný E-Shop, dle vydavatele ODISky. Využít můžou i pobočky Dopravních infocenter ODIS či prodejních míst dopravců, včetně stanic s pokladnami Českých drah,“ stojí v prohlášení společnosti ODIS. Cestující se musí připravit na to, že u řidičů příměstských linek bude dle platného tarifu možno na takzvanou ODISku nahrát pouze částku 100 Kč a vyšší.

Součástí cestování prostřednictvím příměstských autobusových linek zůstává povinnost mít po celou dobu zakrytá ústa a nos vhodnými ochrannými prostředky. „Pro výstup z vozidel budou moci lidé využít střední či zadní dveře. Prosíme o ohleduplnost a upřednostnění platby ODISkou nebo bankovní kartou. Pokud cestující budou muset platit hotově, žádáme o to, aby platili přesnou částkou,“ upozorňuje společnost ODIS s tím, že  všichni dopravci provádí veškerá preventivní opatření k zamezení šíření nemoci COVID-19.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice