23. 8. 2023

V centru města proběhne rozloučení s prázdninami, zapojte se!V pátek 1. září se v centru města uskuteční závěrečná akce prázdninového projektu pro mladé Někdo ven? Vznikne zde několik zón – hudební, výtvarná, podcastová, skate a parkour zóna nebo graffiti jam.Chybět nebude ani závěrečný koncert, na němž vystoupí Grey256, Unomás a DJ Lucky Boy. Do programu se bude moci aktivně zapojit každý, kdo bude mít chuť! Přijďte si zahrát, zazpívat, pobavit a rozloučit s prázdninami. Součástí bude mimo jiné spontánní bubnování nebo hromadné kytarové okénko.

 

Z důvodu umístění lunaparku dojde ve dnech 21. až 30. srpna ke změně organizace dopravy na parkovišti u Alberta. Parkoviště se dočasně promění v jednosměrnou komunikaci s vjezdem z ulice Kpt. Jaroše a výjezdem v místě zásobování prodejny Albert. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na webu města. 

 

O víkendu 26. a 27. srpna ožije Kopřivnice tradiční Bartolomějskou poutí. Kolotoče a stánky s typickým pouťovým zbožím opět doplní koncerty různých žánrů, divadelní představení pro děti, starodávný jarmark či oblíbené projížďky veterány značky Tatra. Starodávný jarmark bude probíhat po oba víkendové dny od 9:30 do 16 hodin v sadu E. Beneše. Příchozí si budou moci vybírat z pestré nabídky tradičního jarmarečního zboží a zakoupit například ručně vyráběné šperky, hračky, přírodní kosmetiku, květiny, výrobky z proutí, skla či keramiky. Děti se mohou těšit na stanoviště se zábavnými hrami, pískování, třpytivé tetování, malování na obličej či zdobení tašek. Pro nejmenší budou v sobotu připravena také dvě představení Mechulaláků (v 10.30 a ve 13:30 hodin) a v neděli je pobaví Ája a Jinálek (rovněž v 10.30 a ve 13:30 hodin). O stylový hudební doprovod mezi vystoupeními se v sobotu postará skupina Calata, v neděli Kondoři.

Bartolomějský večer odstartuje na koncertní louce za Šustalovou vilou v sobotu v 16 hodin. Program zahájí Banjo Band Ivana Mládka, v 18 hodin na podium nastoupí Fredy & Krasty a ve 20 hodin se Kopřivnici představí skupina Vesna, která letos reprezentovala Českou republiku v soutěži Eurovize. Sobotní večer uzavře vystoupení R.U.M. Rock Band, jehož začátek je plánován na 22 hodin. Nedělní pohodu si bude možné užít za hudebního doprovodu folk-rockové kapely Koňaboj, která vystoupí v sadu E. Beneše od 14 hodin a kulturní tečkou za letošní poutí bude v neděli v 16 hodin koncert Neřež Tria s Lenkou Szabó Hrůzovou.

Ke kopřivnické pouti již neodmyslitelně patří také projížďky ve veteránech značky Tatra, které nebudou chybět ani letos. Několik automobilových krasavců bude připraveno svézt všechny zájemce v neděli mezi 9. a 17. hodinou. Nástupní místo bude tentokrát na ulici Štefánikově, naproti radnici. Pasažéři si opět budou moci vybrat ze dvou tras. Nevšední jízdu si dospělí užijí za 100 korun a děti do 14 let za polovinu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice