23. 9. 2016

 

Český rozhlas Ostrava zve na Shakespeara v parku. Zazní minutové hry inspirované Williamem Shakespearem. Odpoledne plné tematických workshopů, večer nadívaný divadlem a noc ve znamení tajuplných světel – chystá se výjimečná akce projektu Shakespeare Ostrava 2016 s názvem Shakespeare v parku aneb Sen noci ostravské. Proběhne v Komenského sadech v Ostravě v pátek 23. září od 16:00 do 22:00 hodin. Český rozhlas Ostrava, hlavní mediální partner celoročního projektu, bude na místě přítomen také se svým programem.

 

Na trati Studénka Veřovice probíhá do 25. 9. 2016 a od 4. 10 do 13. 10. výluka. V tuto dobu bude k dispozici náhradní autobusové doprava. Spoj do Mošnova jede bez omezení.

 

V neděli 25. září do Katolickém domě v Lubině se koná tradiční Výstava ovoce, zeleniny, květin a hub. Otevřeno je od v8,00hodin do 18,00hodin.

 

Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 24. září na akci s názvem Ukázky historického šermu, kde Vám své umění předvede skupina Berendal ve čtyřech vstupech. Po celou dobu konání akce bude k vidění také dobové ležení a ukázky zbraní a zbroje, které si mohou návštěvníci také vyzkoušet.

– 11.00 hodin – šerm Berendal – Když se sejde panstvo na hradě

– 12.30 hodin – šerm Berendal – Bylo nebylo

– 14.00 hodin – šerm Berendal – Když se sejde panstvo na hradě

– 16.00 hodin – šerm Berendal – Bylo nebylo

 

PODZIMNÍ PINGPONGOVÝ MARATON. Osvětová beseda Vlčovice pořádá v sobotu 24. září od 9.30 hodin v Kulturním domě Vlčovice II. ročník turnaje NEREGISTROVANÝCH hráčů a hráček z Kopřivnice, Vlčovic, Lubiny a Mniší. Hraje se na 4 – 6 stolech (dle počtu účastníků a počtu kategorií). Pálku, sálovou obuv a občerstvení s sebou! Prezence od 8:30-9:00, rozlosování a zápasy od 9:30. Celkový počet hráčů na turnaji omezen na 40 osob. Z tohoto důvodu doporučujeme provést rezervaci účasti na turnaji zasláním e-mailu na kontaktní adresu pingpong@centrum.cz s uvedením roku narození (pro předpokládané zařazení do konkrétní kategorie) nejpozději však do 23. 9. 2016 do 20:00 hod.

 

BAV klub Příbor zve všechny v sobotu 24. září od 14.00 hodin do areálu BAV klubu na setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji jako bonga, djembé, tamburíny, tibetské mísy, didžeridu a podobně. Těšit se můžete na vystoupení bubenické skupiny Bav Keltik, jako host vystoupí historická skupina Velesův Lid. Proběhne ukázka dobového zapalování ohně, prezentace tradičních pokrmů slovanských předků, ochutnávky, přehlídka oděvů a dobových nástrojů. Součástí doprovodného programu bude např. stolní tens, slack-line, trampolíny, tvůrčí dílna-kreslení mandal, panenky pro štěstí, zhotovení rituálních masek.

 

Katolický dům Lubina zve všechny v sobotu 24. září a v neděli 25. září do Katolického domu Lubina na zabijačkové hody, kde se krom zabijačkových pochoutek a specialit můžete těšit na vystoupení skupiny Koprock. Zároveň jste zváni také na předpouťovou zábavu v sobotu 24. září od 20.00 hodin a pokud nebudete unaveni, tak v pondělí 26. září se pokračuje Krmášem.

 

RESTAURANT DAY. Město Příbor zve všechny gurmány v neděli 25. září od 11.00 hodin do zahrad piaristického kláštera na slavnost dobrého jídla a pití. Pokud rádi vaříte, tak si připravte si své menu, navařte, napečte a otevřete si svou jednodenní restauraci. Pokud ale raději ochutnáváte, stačí přijít s miskou a lžičkou a vyzkoušet kulinářské umění ostatních. Přihlásit se můžete na na tel. 608 424 702 nebo restaurantdaypribor@gmail.com.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice